РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.126 EUR: 43.368
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.126
EUR 40.000 41.000 43.368
USD 42.050 42.600 42.126
EUR 43.300 44.001 43.368
Новость

Тепло і затишок для тисяч українців. У Тернополі відкрито завод Penoboard (ФОТО, ВІДЕО)

Нещодавно відбулась значна подія не тільки в розрізі будівельної галузі, а і на шляху розвитку програми енергоефективності в Україні. В Тернополі відкрито новий завод Penoboard
13270
24 декабря 2019 г.



 

Penoboard - тренд стабільної якості

 

Продукцію торгової марки Penoboard вітчизняні споживачі, перш за все, компанії з підвищення енергоефективності житла, знають вже понад десять років. Це особливо наочно проявилося під час відкриття нового, побудованого практично з нуля нового заводу в Тернополі, чия продукція вже йде на ринок саме під цією маркою.


ДИВІТЬСЯ СЮЖЕТ: ЯК ВІДКРИВАЛИ ЗАВОД PENOBORD У ТЕРНОПОЛІ





А попит на їхню номенклатуру - різного роду утеплювачі та оздоблювальні суміші - стабільно росте. Особливе місце в цьому списку займають панелі з екструзійного пінополістиролу. До речі, застосування такого штучно синтезованого матеріалу і у нас, і за кордоном дуже широке: всіх приваблює їх не тільки тепло-, але й звукоізоляційні властивості. Тому його охоче використовують не лише як засіб для економії енергії, а й для захисту від шуму, який у XXI столітті нарівні з забрудненням повітря став неодмінним атрибутом мегаполісів.

 

«На даний момент вже добре відпрацьований ринок Молдови, Польщі, Румунії, опрацьовується Угорщина. Ми намагаємося розширитися в сфері B2B - це виробничники сендвіч-панелей. І на даний момент зайняли 90% ринку України в цьому сегменті», - Тетяна Осіння, директор з продажу «Еліт Пласт»

При цьому низька тепло- та звукопровідність при малій (до 45 кг / м3) питомої щільності дозволяє використовувати його як горизонтально, так і вертикально, що істотно змінює фізико-технічні параметри об'єкта, але майже не збільшує навантаження на захищену поверхню. Тобто, його застосування практично не обтяжує конструкцію. І це дуже актуальне, наприклад, при виготовленні сендвіч-панелей, при обшивці різного роду рухомих та нерухомих об'єктів. Між іншим, саме пінополістирол застосовується при обладнанні студій звукозапису, апаратних на радіо й телебаченні. Виходячи з вищезазначеного зрозуміло, що сьогодні такі властивості більш ніж затребувані. А попит, як відомо, породжує пропозицію.

Ділавер Юксель , генеральний директор «Еліт Пласт», провидить цікаву екскурсію щойно відкритим заводом. Знявши 2 листи продукції з конвеєра, Ділавер демонструє точність геометричних розмірів і зручність системи паз-гребінь на листах Penoboard

В Україні виробництвом пінополістиролу (в народі - пінопласту) займається ціла низка фірм. Але в цій строкатій мозаїці серйозні великі дилери справедливо виділяють компанію «Еліт Пласт» за стабільно високу якість продукції за розумною ціною. «На багатьох виробництвах існує проблема збереження і контролю фізичних параметрів виробів. Це і жорсткі вимоги до довжини-ширини-товщини, і рівномірність щільності листа, і збереження властивостей на весь період гарантійного терміну, - каже столичний дилер. - Багато бізнесменів вже знають: якщо Penoboard, значить якісно і надійно».

«До недавнього часу, Penoboard - було загальним ім'ям. Насправді це так! Тому що клієнти приходили і просили Penoboard, тобто екструдований пінополістирол. Це вже говорить про якість матеріалу. Penoboard - компанія, яка задовольняє якістю абсолютно любого клієнта», - Сергій Бондаренко, представник «Дебют», дилер Penoboard

- Ми гранично мінімізуємо на своїх підприємствах вплив людського чинника, - заявив генеральний директор «Еліт Пласту» Ділавер Юксель. - Саме тому на новому заводі Penoboard в Тернополі ми використали італійське, максимально комп'ютеризоване й автоматизоване устаткування. Це дозволяє контролювати якість на всіх етапах виробництва: від спінювання сировини до упаковки вже готових плит і відправки їх для відстоювання на склад».

Інна Лях та Уляна Пелех, «Аквілон Групп», дилери Penoboard: «Чому наші клієнти обирають торгову марку Penoboard? Тому, що це надійність, це безпечність, це якість. Penoboard – це світовий бренд. Тому обираємо торгову марку Penoboard!»

Дійсно, весь технологічний процес, незважаючи на значні розміри (довжина конвеєра понад 60 метрів), вражає своєю малолюдністю. Як вдалося дізнатися, на величезному просторі (площа виробничих приміщень понад 20 тис. кв.м!) цілодобово, в три зміни, працює трохи більше трьох десятків людей. «Їх буде більше 50, але є проблема з кадрами, яких доводиться готувати самим, - нарікає головний інженер Костянтин Трофімчук.

Новий завод Penoboard в Тернополі оснащений сучасним, комп’ютеризованим обладнанням. На площі понад 20 тис. кв.м працює трохи більше 30 кваліфікованих робітників

До речі, саме близькість кордону, незважаючи на мінуси, має значний позитивний момент: попит на продукцію є і в наших сусідів, а значне зниження логістичних витрат робить товар ще більш конкурентоспроможним як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку. Дійсно, багато дилерів, які приїхали на відкриття заводу і знайомилися з самим виробництвом, відзначали вигідне суто географічне положення нового майданчика «Еліт Пласт». «Потреба є у всьому західному регіоні, а возити сюди плити, як це було раніше, по вкрай поганим дорогам з Херсона (ще один завод компанії) дуже невигідно, - зазначив дилер з Донецька, який у силу відомих причин змушений був перенести бізнес до Києва. - Тепер все значно спрощується, і ми розраховуємо, що обсяги наших замовлень будуть лише зростати. Адже Penoboard - загальновизнаний тренд стабільної якості».

«Донедавна ми купували цей матеріал з Херсону. Херсон – таке місто, що коли приходить збір врожаю в літню пору, взагалі неможливо знайти транспорт, щоб вивести матеріал. Тому ми дуже раді, що зараз це виробництво є в Тернополі. Це звісно дозволить нам і купувати більше, і купувати частіше, і швидше реагувати на потреби наших замовників», - Костянтин Скоморохов, директор «Автобан Трейлерз», дилер Penoboard

«При виборі місця локації нового заводу ми ретельно й вибагливо аналізували як вітчизняні, так і зарубіжні ринки, - розповідає директор з продажу Тетяна Осіння. - Не останню роль в цьому зіграла і загальнонаціональна стратегія, що вже реалізовується по всій країні, в тому числі і на західній Україні, на підвищення енергозбереження та енергоефективності об'єктів». До речі, сам процес будівництва підприємства тривав, за словами пана Ділавера, від «ідеї до відкриття» всього два з половиною роки, що в сучасних умовах можна назвати мало не подвигом.

Важливо, що розуміння стратегічного значення новозбудованого підприємства є і на найвищому законодавчому рівні.

«Використання теплоізоляційних матеріалів це найголовніше, це навіть не те щоб актуальне, це – найголовніше, якщо ми говоримо про енергоефективність. Нове виробництво, це дуже добре для України. По-перше – це нові робочі місця, по-друге – це податки і по-третє – чим більша кількість виробників, тим вища якість матеріалів, оскільки всі конкурують один із одним у ринкових умовах», - Іван Юнаков, голова підкомітету з питань технічного регулювання і ціноутворення у будівництві, виробництва будівельних матеріалів та енергоефективності у будівельній галузі

Але повернемося до виробництва. Лінія, побудована, як вдалося дізнатися, за ескізами самого керівника компанії, вже сьогодні здатна виробляти до 150 (а в перспективі - і 180) тис. кубометрів пінополістиролу на рік. Причому застосовується технологія, що передбачає такі нюанси як безвідходність і екологічну безпеку. Тобто відходи перероблюються і знову йдуть у виробництво. Спінювання антипіренів на основі стиролу, який становить всього 0,1%, відбувається під впливом температури і нейтрального в звичайних умовах, практично інертного газу. Суміш фактично сама заповнює необхідний обсяг, а після охолодження піддається необхідній додатковій обробці. При цьому надлишки газу (він входить до складу повітря) поступово випаровуються. Власне, ця поступовість і обумовлює час технологічного відстою - чим товще плита, тим більше час. І хоча саме устаткування дозволяє випускати практично будь-які величини, практика довела, що найбільш затребувані конструкції в 20 і 50 мм. У них і термін відстою менше - від 7 до 12 днів, і контроль рівномірності щільності набагато вище. А в тих випадках, коли потрібна велика товщина, на підприємстві застосовують розроблену саме тут технологію склеювання (точніше, зварювання!) листів. Як показали дослідження, міцність такого шову навіть вище міцності самого листа. Таким чином, можна отримати виріб практично будь-якого розміру.

Виробнича лінія спроектована безпосередньо генеральним директором паном Ділавером Юкселем здатна виробляти до 180 тис. кубометрів пінополістиролу на рік

У процесі спілкування з керівництвом заводу і дилерів, і ЗМІ було розвінчано ряд, на жаль, популярних сьогодні міфів. У їх числі про небезпеку пінополістиролу для біоценозу (тобто для людини і навколишнього середовища) в цілому, про його пожежонебезпечність і токсичность. У природних умовах експлуатації (при температурі від -50 до + 90 *) він взагалі інертний і ніякої небезпеки для живих істот не містить. Білд Портал планує найближчим часом опублікувати про це спеціальний матеріал із залученням експертів. До речі, як наголосив пан Трофімчук, багато міфів викликані різного роду проблемами, пов'язаними з порушенням технології застосування вже готових виробів, але аж ніяк не з якістю вихідного матеріалу, та ще й із залученням «сарафанного радіо». Підтвердженням його слів можуть служити європейські сертифікати якості. А в ЄС вимоги щодо екологічності та антропобезпеки значно вище вітчизняних, а найменша підозра в корупції викликає на кшталт тайфуну.

«Ми розширюємося і плануємо побудувати ще один завод вартістю понад 20 млн. доларів, у напрямку кам'яна вата. Це величезна інвестиція для України. Так, є конкуренція на ринку, але ми її не боїмося» - Ділавер Юксель , генеральний директор «Еліт Пласт»

А Ділавер Юксель і його команда як і раніше, сповнені планів і рішучості їх реалізувати. Перш за все, в сфері розширення асортименту продукції на новому заводі, де окрім пінополістиролу планується реалізація кам'яної вати. Як говорить Ділавер, «поки небагато, десь 40 тис. тон на рік. Вона буде затребувана ринком». І йому віриш. Тому що він уже довів: якщо щось дуже захотіти і докласти до цього зусиль - воно збудеться. Неодмінно!

Ділавер Юксель , генеральний директор «Еліт Пласт», Катерина Нікітіна , засновник Build Portal, президент Best Media Group і команда надійних партнерів-дистриб’торів. Дружній лайк якості продукції Penoboard!

Редакція висловлює особливу щиру подяку Анастасії Данилової,
pr-директору «Еліт Пласт» за допомогу в підготовці матеріалу




FOTOSTORY
КЛЮЧОВІ МОМЕНТИ ВІДКРИТТЯ ЗАВОДУ У ТЕРНОПОЛІ


Урочиста історична мить відкриття заводу, вже ввійшла в хроніки нового виробництва Penoboard



Перші кроки по створеному заводу. Ділавер Юксель демонструює процес виробництва екструзійного пінополістиролу і розкриває секрет якості продукції Penoboard. Звучить все просто: якісне обладнання, безкомпромісне дотримання технології, кваліфікований персонал «заточений» на результат і постійний розвиток – пошук шляхів подальшого підвищення якості продукції

«Виробництво ізоляційного матеріалу Penoboard починається з якісної сировини. Ці невеличкі білі гранули – гранули пінополістиролу, який напередодні пройшов процедуру детального внутрішнього контролю спеціалістами заводу», - Катерина Нікітіна , засновник Build Portal, президент Build Portal



Комплекс формування заготовки і спіненого розчину. Необхідна кількість сировини автоматично завантажується до екструдера

Газ під тиском 350 Бар потрібен, щоб розігріти сировину до 210 °C і розпочати наступні етапи виробництва: плавлення сировини в однорідну масу, з подальшим інжектуванням спінюючого агента, гомоганізацією та формуванням заготовки




Температура заготовки на виході становить 110 °C, але швидко охолоджується і вже за декілька метрів, рухаючись виробничою лінією, не перевищує кімнатної температури


Сформована заготовка виглядає як нескінченна стрічка пінопласту. Перед вами майбутні листи Penoboard, товщиною 50 мм, які за декілька днів відправляться до замовника і принесуть тепло і затишок черговій будівлі

Формування характерних канавок на заготовці


Героїв треба знати в обличчя. Сергій Сушинський, технолог Penoboard – людина завдяки якій сотні об’єктів отримають якісний ізоляційний матеріал, оскільки він гарантує якість продукції! «Виробництво екструдованого пінополістиролу – моя професія. Я працював на багатьох виробництвах, деякі ставив з нуля: обучав людей, запускав лінії. Обладнання і добавки, що є на «Еліт Пласті», я не бачив на жодному виробництві. Відповідно якість продукції Penoboard є набагато вищою, ніж на інших виробництвах, де я працював», - повідомив Білд Порталу Сергій Сушинський


Листи Penoboard на проміжному етапі конвейра, просуваються від автоматичної порізки, яка керується високоточним комп’ютеризованим обладнанням, до системи автоматичного фасування

Величезний склад готової продукції дозволяє безперебійно забезпечувати дилерів високоякісним матеріалом у будь-яких обсягах




Джерело: Головний будівельний портал України Build Portal
Фото і відео: Прес-служба Головного будівельного порталу України Build Portal






27 декабря 2019 г.
3612
11 грудня відбулась церемонія нагородження переможців VІI Всеукраїнської будівельної премії IBUILD-2...
08 января 2020 г.
3523
11 грудня відбулася VІI Всеукраїнська будівельна премія IBUILD-2019. Дізнайтесь, чим запам'яталася г...
11 декабря 2019 г.
5168
Визначено переможців «Оскару» у сфері дизайну та архітектури: ХI Всеукраїнського що...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
15 января 2025 г.
5934
Аналітики українського маркетплейсу нерухомості, проаналізували ціни на квадратний метр жи...
15 января 2025 г.
3066
Регламент (ЄС) 2024/3110 замінить чинний Регламент (ЄС) № 305/2011. Основні зміни спрямовані на гарм...
13 января 2025 г.
3917
Нововведення дозволить запобігти незаконним забудовам, спростить відведення ділянок та забезпечить а...
Вчера
728
Читайте, почему важны безопасные обратные ссылки и какие основные подходы к их созданию...
20 декабря 2024 г.
1918
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2487
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
10 декабря 2024 г.
1661
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2881
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
525
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!