РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.166 EUR: 43.642
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.166
EUR 40.000 41.000 43.642
USD 42.000 42.501 42.166
EUR 43.700 44.431 43.642
Новость

З травня киянам доведеться додатково оплачувати окремі послуги з теплопостачання

До 1 травня киянам на загально будинкових зборах обов’язково потрібно визначитися, хто буде постачальниками тих чи інших комунальних послуг, які форми договорів буде укладено будинком чи мешканцями індивідуально з постачальниками
4194
19 декабря 2019 г.


Зміни з 1 травня


Для нарахувань за опалення будинків, не оснащених лічильниками тепла у листопаді враховувався погодний фактор та застосовано коефіцієнт пониження і загалом по місту середня сума за спожите у листопаді тепло становила 28 гривень за квадратний метр. Про це на брифінгу заявив директор СП «Енергозбут» комунального підприємства «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін. Він також повідомив, що у будинках, де не було тепла чи гарячої води через аварії, виставлена менша плата.

Лопатін також пояснив, де можна відслідковувати або перевірити енергоспоживання свого будинку, і запропонував завітати на сайт teplo.org.ua.

Чому потрібно передавати показники

"Для коректних нарахувань плати за послуги необхідно щомісячно передавати  показники лічильників гарячої води або квартирних лічильників теплової енергії. А також заодно не забувати й про передачу показників холодної води, газу, електроенергії, - сказав Костянтин Лопатін. – Якщо містяни не передали показники їм все одно виставлять платіж. Але за середньозваженими значеннями. Якщо не передавати показники кілька місяців поспіль, нарахування відбудуться за діючими нормами споживання. Навіть якщо ви не користуєтеся тією ж гарячою водою, то треба щомісяця передавати одні й ті самі значення, зняті з вашого лічильника. Тоді при нарахуванні постачальник бачитиме, що ви не користуєтеся його послугою."

Лопатін також наголосив, що всі способи передачі показників, в тому числі й через сайт Центру комунального сервісу, актуальну інформацію про споживання будинку й нові законодавчі ініціативи, тепер кожен постачальник комунальних послуг прописує на зворотній стороні надісланих споживачам платівок. Їх варто читати.

У боржників арештують майно

"Цікаво й дуже добре, що кияни, станом на сьогодні, вже на 96 відсотки розрахувалися за спожите у листопаді тепло, - сказав Лопатін. - 12 тисяч споживачів отримали в цьому місяці перерахунки в сторону зменшення платежу, майже 50 тисяч – в сторону збільшення. Ці перерахунки абсолютно індивідуальні й різняться навіть в сусідніх квартирах. Ніні загальна заборгованість за теплову енергію по місту складає майже 600 мільйонів гривень. Серед боржників є і мешканці багатоквартирних будинків. Без зайвих фінансових втрат на судові процедури. Реструктуризувати свій борг містяни можуть, якщо напишуть відповідну заяву у Центрі комунального сервісу. Наразі є рішення столичних судів по справах 448 боржників, які ще не передані до виконавчої служби. Тому люди зголосилися швидко сплатити свої борги. А в стадії розгляду у судах наразі 620 справ через борги. 1155 боргових справ передано до державної виконавчої служби, й з боржників стягується сума заборгованості через арешт і реалізацію майна." 

За що платитимемо і кому з 1 травня

Костянтин Лопатін нагадав, що до 1 травня киянам на загально будинкових зборах обов’язково потрібно визначитися, хто буде постачальниками тих чи інших комунальних послуг, які форми договорів буде укладено будинком чи мешканцями індивідуально з постачальниками. Потрібно буде визначитися, яким чином і яка організація обслуговуватиме внутрішньо будинкові інженерні мережі. Всього цього вимагає Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та води».

"До травня Київтеплоенерго і інші постачальники послуг, мають чекати на рішення будинкових зборів, - підкреслив Лопатін. – Можливо, мешканці якихось будинків знайдуть організації, які будуть на договірній платній основі обслуговувати їх труби й системи опалення. Тим, хто обере Київтеплоенерго обслуговуючою організацією, з травня будуть надходити окремі платежі за ремонт та повірку (або встановлення) вузлів обліку теплової енергії. Нині ми ремонтуємо лічильники власним коштом, адже плата за це не входить у склад діючого тарифу на тепло. Названим вище законом визначено, що вузли обліку тепла є власністю мешканців будинку. Крім того, окремим платежем пройде й обслуговування внутрішньо будинкових мереж."

Нагадаємо, що окремі платежі з обслуговування систем та вузлів обліку будуть у всіх власників нерухомості по всіх існуючих комунальних послугах. А за інформацією Держстату, за 11 місяців тарифи на послуги ЖКГ зросли майже на 9%
Источник:
vechirniy
19 декабря 2019 г.
1395
CityScale також публікує дані про житло у вигляді інтерактивних мап...
18 декабря 2019 г.
1332
Недавно було презентоване всеукраїнське дослідження "Думки і погляди населення України щодо енергоеф...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
15 января 2025 г.
5971
Аналітики українського маркетплейсу нерухомості, проаналізували ціни на квадратний метр жи...
15 января 2025 г.
3140
Регламент (ЄС) 2024/3110 замінить чинний Регламент (ЄС) № 305/2011. Основні зміни спрямовані на гарм...
13 января 2025 г.
3954
Нововведення дозволить запобігти незаконним забудовам, спростить відведення ділянок та забезпечить а...
Сегодня
408
The leading European manufacturer of steel construction solutions has set an ambitious goal: to redu...
Сегодня
4463
Концепція базується на грі з рельєфом – один з фасадів будівлі підпорядковується важливій пішо...
20 декабря 2024 г.
1943
20 грудня обговоримо важливі питання цифровізації та вдосконалення будівельної галузі...
18 декабря 2024 г.
2494
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзначені ...
10 декабря 2024 г.
1666
12 грудня 2024 року в Києві відбудеться визначна подія для професіоналів будівельної, девелоперської...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
2896
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
531
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!