Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.289 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 44.968 |
USD | 41.070 | 41.490 | 41.289 |
EUR | 44.750 | 45.430 | 44.968 |
Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак розказала у своєму інтерв’ю 24 каналу про те, як вона обживається у своєму кабінеті, про свою зарплатню, про те, які напрямки діяльності пріоритетні сьогодні для міністерства, про перспективи житлових програм, про хаотичність забудови у сучасних українських містах та корупцію, що стала причиною такого ситуації.
А головне – про те, що буде робити очільник міністерства заради того, щоб ця ситуація змінилась на краще.
Щодо напрямків роботи міністр пояснила, що міністерство відповідає за сім державних політик, серед яких:
«Всі ці речі – розділи програми діяльності уряду, які закріплені за нашим міністерством. Щодо змін, то ми ставимо акцент на громаді, а не просто на розвитку господарства чи будівництва. Ми кажемо, що важливо, аби розвивалися місцевості, у яких проживають люди. Тому змінена назва. Також через всі ці політики ми зробили нові акценти у програмі діяльності уряду», - розповіла Бабак.
Щодо формування житлової політики, то міністр вважає, що раніше уряди не формували бачення по реалізації цієї державної політики на 5 років. І цим вигідно має відрізнятись нинішній уряд.
«Ми просто постійно кажемо: "Треба змінити житловий кодекс". Нагадаю, що це інструмент, а яка є політика держави по виконанню конституційного права людини на життя? Це і соціальне житло, і житло для молоді на пільгових умовах, реконструкція кварталів, орендне житло, реалізація права власності на житло тими людьми, що вже мають житло. Нам важливо почати з концепції житлової політики, засад її реалізації у державі і йти до інструментів.
Серед яких там будуть: зміни житлового кодексу, програм фінансування, реконструкції і так далі. Тому, звичайно, що Міністерство отримало нову назву й буде фокусувати свою увагу на нових речах, які є сьогодні актуальними. Серед таких актуальних речей, я вважаю, і мої колеги з Міністерства розділяють це, буде новий підхід до просторового планування тих населених пунктів, в яких ми з вами живемо: міст, сіл», - поясню Альона Бабак.
Однією з найбільш серйозних проблем останнього часу міністр вважає хаотичную забудову, і це стосується не лише будівництва житла, але й офісів, електростанцій, енергетики, садків – всього.
«Дуже тривалий час в Україні ніхто уваги не приділяв тому, що не можна жодного будівництва розпочинати без наявного генерального плану населеного пункту, детального плану територій і заборони будь-якої діяльності, поки місто не витратить кошти на розроблення цієї документації просторового планування. Що відбувається? Інвестор вже хоче будувати зараз, люди хочуть мати житло, хтось хоче мати садочок, хтось хоче замінити якусь трубу, мережу. Але немає загального документа, погодженого громадою, для цього розвитку», - пояснила міністр.
Бабак нагадала, що у Європі усе починається з інтегрованої концепції розвитку, на основі якої вже дається технічне завдання архітекторам для розроблення містобудівної документації. І далі всі інвестори живуть за цим планом.
«Коли ви поїдете в Європу, вас не зрозуміють, якщо раптом якийсь забудовник почне щось будувати не відповідно до цієї документації. Вас просто не зрозуміють. Вам скажуть "Як таке може бути?", а в нас це все йде. І через це постійно люди страйкують біля Міністерства, біля Кабміну, біля Офісу Президента. Через те, що в Україні постійно останніми роками відбувалася хаотична забудова в усіх сферах. Інфраструктурні об'єкти мінялися без планів, житлова, комерційна, промислові об'єкти – все це будівництво відбувається в хаосі,» - поясню очільник Міністерства розвитку громад та територій.
Причиною такої ситуації в Україні є корупція.
«Після цього, коли немає вихідної документації містобудівної, куди йде забудовник зі своїм якимось планом? Він іде в архітектурно-будівельний контроль за отриманням дозволу на будівництво. Люди, які сидять в архбудконтролі, вони дивляться на ці документи й кажуть "Так у вас же це не відповіднодо генплану. У вас немає документів на землю. Чи правильно ця земля має бути використана: на комерційну чи житлову забудову. Немає даних земельного кадастру по видах використання земель, а ви прийшли просити дозвіл на будівництво. Давайте ви зайдете через кабінет зліва і ми "порішаєм"», - так змалювала ситуацію міністр.
Зміна існуючої ситуації можлива лише при комплексному підході – вважає Бабак:
«Коли ми з вами кажемо про комфорт нашого з вами життя, що ви вийшли з дому, а там є де сісти, повітрям подихати, що машина та парковка не стоять прямо біля вашого виходу. Де ви можете просто відпочити, де є дітям куди піти, де молоді відпочити. Це все взаємопов'язані речі. Наше Міністерство ставить собі ціль відновити практику просторового планування відповідно до якої буде відбуватись будівництво».
Читайте також про те, що Міністерство розвитку громад та територій готується до створення Електронного проекту забудовника. А також про те, що у Мінрегіоні починають роботу над законопроектом, який дозволить вирішити проблему довгобудів.
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.