РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.253 EUR: 43.563
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.253
EUR 40.000 41.000 43.563
USD 41.150 41.649 41.253
EUR 43.370 44.039 43.563
Новость

Куди тікає тепло з квартири і як його зберегти

Про енерго- і теплоефективність будинку треба дбати ще на стадії будівництва. Український житловий фонд, більшу половину якого складають збудовані у 60-70 роках минулого століття будинки, похвалитись такою ефективністю не може. Як цьому можна зарадити

2625
09 октября 2019 г.


Куди тікає тепло з будівлі

Зима йде — опалення дорожчає. Як зекономити і не замерзнути при цьому?

Про енерго- і теплоефективність будинку в усьому світі дбають ще на стадії будівництва. Український житловий фонд, більшу половину якого складають збудовані у 60-70 роках минулого століття будинки, похвалитись такою ефективністю не може.

Є кілька нюансів, які варто проконтролювати мешканцям кожного багатоквартирного будинку, аби, принаймні, не платити за обігрів вулиці і підвищити температуру у власній квартирі.

Потрібно перевірити стан утеплення труб та арматури у підвальному приміщенні, на вході з котельні. Тепловий лічильник стоїть саме в цьому місці і рахує загальне тепло. Якщо труби віддаватимуть тепло вже в підвал, то до квартир його дійде значно менше, а платити доведеться за обігрів підвалу.

Для простої і швидкоокупної модернізації варто використати мішки-термоізолятори, які компактно закривають всю конструкцію засувок. Так тепло залишиться всередині системи. Ця термоізоляція (скловолокно, покрите силіконом) витримує температуру 250 градусів і може використовуватись навіть для парових котлів.

Ще один важливий нюанс для багатоквартирних будинків – надійні сучасні двері і вікна у під’їзді. Через них може втрачатись до 15% тепла.

Директор Інституту міста Олександр Сергієнко наголощує, що в ідеалі для утеплення багатоквартирного будинку потрібен комплекс заходів. І виконати його повинне ЖБК або ОСББ кожного будинку.

«Необхідно проводити заходи термомодернізації будівлі. А це цілий комплекс: і підвал, і зовнішні стіни, і дах, і система теплопостачання, і перехід, можливо, на домові бойлерні, і вікна, і під'їзди», - уточнив експерт.

Утеплення помешкання

Наступний крок – утеплення власне квартири.

1. Зовнішнє утеплення стін — це найдорожчий, але й найефективніший спосіб збереження в приміщенні тепла взимку та прохолоди влітку. За словами спеціалістів утеплення фасаду здатне знизити витрати на опалення до 60 відсотків. Щоправда, такі роботи варто проводити за температури не менше 5 градусів за Цельсієм. Крім того, зовнішнє утеплення проблематичне, якщо ваш будинок є пам’яткою архітектури, або має на фасаді багато декоративних елементів.

2. Внутрішнє утеплення стін. Головні матеріали такої теплоізоляції: мінеральна вата, пінопласт, коркові мати. Але після відключення центрального опалення приміщення швидко вистигає, бо зовнішня стіна лишається холодно. Тому експерти радять робити зовнішнє утеплення, якщо є така можливість.

3. Тепла підлога. Буває електрична та з водяним обігрівом. Для міських квартир оптимальна перша: вона проста в монтажі й оптимальна для обігріву невеликих приміщень. Підлогу з водяним обігрівом рекомендують для приватних будинків як основне опалення. Вона складна в установці, але економічна у використанні.

4. Вікна. Заміна старих вікон на сучасні склопакети, краще з енергозберігаючими шибками, дасть ще кілька градусів. Якщо такої можливості немає, відремонтуйте старі вікна: обробіть скло по периметру герметиком, а в рами поставте ущільнювач.

Ще один варіант для модернізації вікон — теплозберігаюча віконна плівка. Вона недорога, допомагає скоротити втрати тепла через шибки та підвищує температуру в приміщенні щонайменше на 3-4 градуси.

5. Батареї. Якщо за батареєю розмістити тепловідбивний екран, можна зігрітися ще на кілька градусів. Екраном може стати аркуш картону, пофарбований срібною фарбою, алюмінієва фольга або спеціальний матеріал — пінофол. Також фахівці не радять закривати батареї шторами, адже тоді ви грієте вікно, а не кімнату.

«Якщо громадянин має спроможність і гроші, щоб утеплити свою квартиру, то заходи з утеплення зовнішніх стін є дуже ефективними. Неодноразово пересвідчувався. Стіна взимку просто мокра. А якщо вона утеплюється пінополістиролом, пінопластом, простіше кажучи, то у квартирі стає набагато комфортніше», - відзначив Олександр Сергієнко.


Читайте також про те, що близько 350 українських ОСББ одержали понад 110 млн грн «теплих кредитів» у вересні. А також про те, що в Україні може з'явитися ринок газу для населення.

Источник:
24tv
25 сентября 2019 г.
2187
Управлять теплом и горячей водой со смартфона могут теперь жители 18 домов на Харьковском шоссе в ст...
25 сентября 2019 г.
3806
Як створити ОСББ - Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Проста інструкція з осн...
19 сентября 2019 г.
2840
Новая президентская команда всерьез решила перекроить властные полномочия в Киеве. Верховной Раде пр...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
20 ноября 2024 г.
3597
Верховна Рада України на засіданні 19 листопада ухвалила у другому читанні проєкт закону про державн...
19 ноября 2024 г.
3586
На 2025 рік Уряд виділяє на виплату компенсацій лише 4 млрд гривень – щонайменше вдвічі меншу ...
12 ноября 2024 г.
3894
В той же час Україна потребує 5 мільярдів доларів для термінового відновлення інфраструктури...
20 ноября 2024 г.
1380
Що включає повний покрівельний комплект Ruukki, та чому його варто обрати...
19 ноября 2024 г.
12574
Розташована в культурному районі Саадіят, резиденція буде оточена монументальними архітектурними тво...
14 ноября 2024 г.
8633
Фасадну стіну зібрано з шести тисяч напівпрозорих блоків боросилікатного скла...
11 ноября 2024 г.
1343
18 грудня 2024 року відбудеться UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2024, де будуть відзна...
11 ноября 2024 г.
1263
29 листопада відбудеться семінар та вебінар ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА - 2024/2025! Житло (квартири, п...
13 ноября 2024 г.
3451
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
389
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3728
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!