Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 42.166 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 43.642 |
USD | 42.000 | 42.501 | 42.166 |
EUR | 43.700 | 44.431 | 43.642 |
Експерти пояснили ситуацію, що склалася. Журналісти опублікували відповіді експертів, а також офіційну заяву заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яку він оприлюднив у дописі на своїй сторінці Фейсбук.
Нагадаємо, раніше в Мінрегіоні пояснили, що, попри рішення суду, нові ДБНи діють.
Лев Парцхаладзе, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України:
Визнання цього наказу нечинним ніяк не впливає на чинність самого ДБН. Наказ — лише технічний інструмент, який затверджує і дає старт для публікації державних будівельних норм, після чого вони набувають чинності відповідно до закону і не можуть бути зупинені в інший спосіб. Це незворотний процес і тому дія даного ДБН не призупинялася ні на мить.
До уваги всіх, хто якось намагається нівелювати ці позитивні зміни у галузі — ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» є чинним і продовжує діяти!
Мінрегіон продовжує захищати безпеку і комфорт людей у всіх інстанціях і, зокрема, готує подавати касацію. Адже нові вимоги, проти вступу яких була спланована ця кампанія, містять понад 50 принципово якісних змін для покращення життя людей. Зокрема було введено:
- обмеження висотності забудови у містах - нове поняття «блакитні лінії»;
- обмеження забудови у зелених зонах - нове поняття «зелені лінії», які визначають межі ландшафтних та рекреаційних територій, на яких заборонено будівництво;
- обмеження щільності забудови, яке забороняє її підвищення у декілька разів;
- обов'язкове будівництво дитячих садків і шкіл у житловій забудові;
- збільшення майданчиків для відпочинку та спорту в житловій забудові;
- обов'язкове забезпечення безбар'єрного доступу та інші важливі зміни.
Крім цього, ми продовжуємо перегляд та оновлення містобудівних норм. Спільно з ДП ДІПРОМІСТО та за активної участі фахівців, експертів та громадськості розроблено нову редакцію цього ДБН, у якому було додатково враховано важливі проблемні питання та пропозиції до чинних норм. Наказом Мінрегіону №104 від 26 квітня 2019 року, який опубліковано 27 червня цього року в Інформаційному бюлетені Міністерства №6/2019, було затверджено нову редакцію ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій».
Відповідно до встановленого законодавством порядку ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» набирає чинності з першого числа місяця, що настає через 90 днів з дня опублікування. Тобто, з 1 жовтня цього року. Також додам, що ми будемо надалі продовжувати вдосконалювати ці норми, адже безпека і комфорт людей — найголовніше.
Владислав Кисіль, партнер ЮФ KPD Consulting
Цікавим буде сценарій розвитку подій, за якого Мінрегіон звернеться до Верховного суду і той при касаційному розгляді скасує рішення апеляції і суду першої інстанції. Втім, при набранні чинності ДБН Б.2.2-12:2019 це вже не матиме жодного практичного значення. Отже, чекаймо публікації нового ДБНу і уважно слідкуймо за подіями.
Олег Бойчук, адвокат, партнер ЮФ Астерс
Думаю, мало хто сподівався, що протистояння новим нормам виявиться настільки серйозним і тривалим: на разі маємо майже рік судових баталій і поразку Мінрегіону в апеляційній інстанції. Такий розвиток подій, звичайно, стримує реформу галузі і не сприяє створенню чітких і зрозумілих правил гри на ринку.
Я б не робив однозначних висновків щодо недійсності оскарженого ДБН «Планування і забудова територій» на цьому етапі, оскільки не виключається подальше оскарження нещодавнього рішення апеляційного суду в касаційній інстанції. З іншої сторони, опоненти Мінрегіону висувають, в основному, процедурні аргументи, які в українській правозастосовній практиці часто сприймаються судами, тому не виключено, що перша спроба Мінрегіону ввести ДБН «Планування і забудова територій» буде поборена. Однак, навіть в такому випадку, я впевнений, що наступною спробою, рано чи пізно, нові ДБН запрацюють, бо хоча процедура і легко може стати проблемою (як зараз), але при наявності відповідної волі всіх учасників процедурні перепони можуть так само легко вирішуватись. Впевнений, що в Мінрегіону є план дій на такий випадок.
Ян Ахрамович, старший юрист ЮФ EVRIS
Наразі Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23 квітня 2018 року № 100 скасовано. Рішення у справі набрало законної сили, а це свідчить що припинили дію ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» та відновили свою дію ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1-94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3-95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4-97 «Планування і забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2-95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП II-89-80 «Генеральные планы промышленных предприятий».
Вважаю доцільним звернути увагу читача на те, що таке становище дії старих ДБН може протриматись не довго. В разі зупинення судом касаційної інстанції дії рішень судів першої та другої інстанції під час касаційного перегляду справи (що доволі є можливим), знов почнуть свою дію ДБН Б.2.2-12:2018.
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.