РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.011 EUR: 44.726
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.011
EUR 40.000 41.000 44.726
USD 40.950 41.451 41.011
EUR 44.550 45.349 44.726
Новость

Як зменшити витрати при купівлі-продажу квартир

При угодах із житловою нерухомістю на вторинному ринку і продавець, і покупець несуть певні витрати. Причому сторони про майбутні витрати часом навіть не підозрюють. І для покупця стає сюрпризом той факт, що, крім грошей, сплачених за квартиру, він змушений «розщедрюватися» ще. Продавець дивується з того, що на руки отримає не всю суму, одержану при продажу квадратних метрів
3048
29 мая 2019 г.



Комісія ріелтера

Оскільки здебільшого купівля-продаж нерухомості проводиться за участю агента-посередника, він візьме комісію за свої послуги. Стандартний розмір комісійних – 5% від суми угоди. Їх сплачує покупець. Але якщо квартира дорога або покупець дуже «складний», і ріелтор довго домагався його прихильності, можна домовитися про зниження комісії до 3–4%. Рідко, але буває й так, що продавець і покупець ділять комісію навпіл: 2,5% на кожного.

Послуги нотаріуса

Операції з нерухомістю підлягають нотаріальному оформленню. Зрозуміло, за послуги нотаріуса теж треба платити. І можливо, що двічі: при оформленні договору завдатку та при оформленні основного договору. За договір завдатку нотаріуси беруть від 1000 грн, за основний договір – 3000–5000 грн. Нотаріальні послуги сторони оплачують навпіл. Як заощадити? Наприклад, не укладати договір завдатку в нотаріальній формі. «Як правило, договір завдатку складається в простій письмовій формі про те, що сторона зобов'язується в майбутньому продати, а інша – купити конкретний об'єкт нерухомості, із зазначенням реквізитів сторін, суми завдатку й умов угоди», – уточнює юрист юркомпанії «Де-юре» Володимир Данилін. Цей документ має юридичну силу і в разі чого його можна використовувати як доказ у суді. Крім того, якщо оформляти обидва договори у того самого нотаріуса, то він може зробити знижку на 500–1000 грн.

Держмито і внесок до Пенсійного фонду

За посвідчення договору купівлі-продажу нерухомості стягується держмито в розмірі 1% від оціночної вартості квартири. Ще потрібно сплатити збір на загальнообов'язкове пенсійне страхування. Теж у розмірі 1% від вартості квартири. Сплату державного мита законом не покладено ні на одну зі сторін. Але оскільки збір до Пенсійного фонду платить покупець, то держмито сплачує продавець. «Від державного мита звільнені особи, віднесені до числа постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС; інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів і партизанів, які зникли безвісти; інваліди I–II категорій», – уточнює адвокат юридичної фірми «Кушнір, Яким'як і партнери» Ольга Чайковська-Тимкович. Від сплати внеску до ПФ звільняються громадяни, які купують нерухомість і перебувають на квартирному обліку, або ті, хто купують житло вперше.

Інші витрати

Продавець квартири зобов'язаний провести оцінку нерухомості в незалежного експерта. Без оцінки нотаріус не здійснить операцію. При цьому в договорі купівлі-продажу сума вказується не нижче оціночної. Як правило, оцінювача шукає ріелтор, і він же отримує від нього акт експертизи. Вартість оцінки – від 300 до 1000 грн. Також на угоду потрібен технічний паспорт. Незважаючи на те, що на сьогодні він не є обов'язковим документом для купівлі-продажу нерухомості, нотаріуси все одно його вимагають для реєстрації права власності після операції. Тому якщо техпаспорт загублений або старий (його «вік» не може бути більше року), доведеться зробити цей документ заново. Його вартість – від 500 до 1000 грн. Ще продавець має отримати інформаційну довідку з БТІ, за неї потрібно заплатити до 1500 грн.

На плечі покупця додатково лягають витрати за отримання виписок та довідок із державних реєстрів при підготовці й укладенні договору – це приблизно 300 грн. Також покупець платить адміністративний збір за державну реєстрацію права власності в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних громадян. 2019 року – це 192,1 грн.

Податки

Дохід від операцій із нерухомістю є об'єктом оподаткування ПДФО. Але якщо продаж квартири відбувається не частіше одного разу протягом звітного податкового року та об'єкт продажу перебував у власності платника податку понад три роки (виняток – майно, отримане в спадок), то продавець квартири цей податок не платить.

«В іншому разі продаж нерухомого майна оподатковується за ставкою 5% для резидентів України та 18% для фізичних осіб – нерезидентів», – пояснює Ольга Чайковська-Тимкович. Податок розраховується від оціночної вартості об'єкта продажу.
Крім того, при нарахуванні податку на доходи фізичних осіб оплачується військовий збір у розмірі 1,5% від суми угоди. «Податок і військовий збір платить продавець, оскільки саме він отримав дохід, який підлягає оподаткуванню», – попереджає Володимир Данилін.

Разом
В угодах із нерухомістю більше витрат несе покупець. Перш за все через комісію, яку він платить ріелтору. Наприклад, купуючи квартиру за 30 000, покупець віддає приблизно 1500 доларів США агенту з нерухомості, 300 – до Пенсійного фонду і майже 100 доларів США за послуги нотаріуса. Разом майже 2000 доларів США.
Продавець сплачує в цій самій угоді 300 доларів США держмита, десь 100 доларів США – за оцінку, техпаспорт і довідку з БТІ і ще 100 доларів США – нотаріусу. Разом витрати продавця – приблизно 500 доларів США, що вчетверо менше, ніж у покупця. Але якщо дохід від продажу квартири підпадає під сплату ПДФО, то в результаті витрати й продавця, і покупця зрівняються.


Джерело: mind.ua

29 мая 2019 г.
2559
Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереженн...
29 мая 2019 г.
3294
Директор департаменту молоді та спорту вважає, що новий комплекс збудують за європейським зразком...
29 мая 2019 г.
2760
Він містить сто додаткових сторінок з рекламою та доступний для безкоштовного завантаження...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
12 июля 2024 г.
3150
З появою ЄДЕССБ усі процеси відбуваються в онлайн-форматі, кожен крок  фіксується, а будь-які с...
11 июля 2024 г.
3674
Дефіцит робочої сили, який оцінюють у 20-50%, впливає на всі процеси будівництва. Як він загрожує ри...
10 июля 2024 г.
4000
З житлового фонду соціального призначення можна буде орендувати житло у кількох форматах...
Вчера
4721
Новий міст спроєктований не як інфраструктурний об’єкт, а як новий громадський простір...
11 июля 2024 г.
9732
Новий простір діє одночасно як міський парк і меморіал...
11 июля 2024 г.
1146
Вітчизняний виробник будматеріалів SWEETONDALE вивів на ринок екструдований пінополістирол XPS ...
12 июля 2024 г.
1337
23 липня 2024 року відбудеться ексклюзивна панель КБУ на тему «АНАЛІТИКА УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ НЕ...
11 июля 2024 г.
1099
31 липня у КВЦ «Парковий» в Києві пройде Конгрес - INVEST IN UKRAINE, в рамках якого від...
28 июня 2024 г.
1624
Захід стане майданчиком для конструктивного діалогу, висловлювання та обговорення різноманітних думо...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
160
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
18 марта 2024 г.
3477
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!