Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.289 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 44.968 |
USD | 41.070 | 41.490 | 41.289 |
EUR | 44.630 | 45.230 | 44.968 |
Минув місяць з того дня, коли Генеральний прокурор Юрій Луценко провів в Одесі координаційну нараду з керівниками правоохоронних органів. Одне із ключових питань – ситуація в будівництві.
Тоді ж, в Одесі під час брифінгу Луценко конкретизував тему: за його словами, більшість із забудовників не мають повного комплекту документів, «і користуються близькістю до влади для того, щоб отримати той чи інший шматок землі».
«Ті хто ближче до влади – отримують це швидше. Той, хто далі від влади – використовує різні методи, щоб своїх конкурентів «придушити», – або в судах, або на вулиці. Яка відповідь може бути від держави? Всі будівництва мають бути законними; у кожного забудовника має бути повний комплект документів. Хоча також інколи при цьому я чую будівельників, які кажуть, що їм влада «штучно гальмує видачу дозволів». У такому випадку, звичайно, маємо допомогти і їм», – сказав Генпрокурор.
Виступаючи в Одесі перед правоохоронцями, Юрій Луценко виніс вердикт: «Незаконне будівництво в Одесі без усього, передбаченого законом, пакету документів велося і ведеться. Прізвища – відомі…»
Генпрокурор вимагав (цитуємо Укрінформ): «Провести зупинку усього будівництва, провести перевірки документів, причому розпочати це буквально через тиждень…».
10 грудня 2018 року президент Всеукраїнської спілки будівельних матеріалів Іван Салій звернувся до Генерального прокурора з відкритим зверненням, у якому просив публічно проінформувати його щодо деяких ключових питань, пов’язаних з реагуванням влади на ситуацію з будівництвом в Одеській області. Він також звернув увагу Юрія Луценка на важливу обставину: «Проблема не в забудовниках чи архітекторах. Все зло – від державних та муніципальних чиновників, монополій на енергоресурси та… від силовиків, включаючи прокуратуру і СБУ, їх «тітушок» та громадських активістів».
Як відреагував Юрій Луценко? Він не вважав за необхідне особисто надати відповідь президентові Всеукраїнської спілки будівельних матеріалів Івану Салію. На звернення відповів листом начальник першого наглядового відділу за додержанням законів при провадженні досудового розслідування та підтримання державного обвинувачення Генпрокуратури Роман Аузін.
Але це – банальна відписка. Роман Аузін інформує, що звернення президента Всеукраїнської спілки будівельних матеріалів надсилає «для розгляду» Національній поліції України. А кому саме? До кого потрапить?
Прокурорський працівник додає традиційну фразу: «Перевірку доводів, викладених у заяві, необхідно провести згідно з вимогами чинного кримінального процесуального законодавства. За наявності порушень вжити заходів реагування».
Геніально! Відфутболив, висловлюючись спортивною термінологією. І нема проблеми? І вже питання зупинки будівництва в Одесі не хвилює начальника першого відділу Романа Аузіна? Нехай болить голова у начальника поліції?
Подивимося глибше. Напрошується висновок, що в такому стилі – відфутболювання! – працює, схоже, система Генпрокуратури. І такий стиль панував, на жаль, завжди у стінах цього відомства. Коли Луценко узяв до рук головну прокурорську булаву, він неодноразово заявляв, що змінить прокуратуру на краще. Ось хоча б фрагмент з його інтерв’ю «Високому замку» у 2016 році:
Запитання журналістки «Високого замку»:
«На початку розмови ви сказали, що прийшли на посаду генпрокурора на півтора-два роки. Як збираєтесь за такий короткий час встигнути почистити авгієві стайні?»
Відповідь Луценка: «Почистити стайні маю до кінця цього року. На наступний рік у мене вже інша, творча програма, яка називається «новий запуск». У місцеві прокуратури мають прийти нові люди. Бажано, з-поза системи, або молоді принципові прокурори, які хочуть принципового росту. Сподіваюсь, їх кількість переросте в якість і вони створять нову атмосферу у місцевих прокуратурах. Розумію, це ще не буде західна атмосфера, де чиновник служить людям, але вже не буде радянською, що карає і визискує. Наступної весни в прокуратурі має запрацювати самоврядування, конкурси на всі посади.»
Юрію Віталійовичу, де ж «новий запуск» прокуратури? Коли нарешті чиновник буде служити людям? І чи не здається вам, що саме ви повинні подавати у цьому найперший приклад? Це ж саме ви, а не ваш підлеглий Роман Аузін, влаштували гучний «розбір польотів» в Одесі. (Див. відео: https://youtu.be/pdcrG3w7fhA)
А сьогодні звіт про результати роботи на цьому напрямку перекидаєте на поліцію. Чи вам нині вигідно дотримуватися принципу: моя хата скраю?
Що дивує у відповіді Романа Аузіна президенту Всеукраїнської спілки будівельних матеріалів? Він пише: «За наявності порушень вжити заходів реагування».
Тобто Аузіну невідомо, чи є порушення, чи немає. Виходить, він не звернув уваги на висловлювання свого начальника – Генпрокурора, що «незаконне будівництво в Одесі… велося і ведеться».
Прикро, що до однієї із найважливіших проблем такий підхід – не по державному, тобто.
Між тим, Іван Салій у своєму зверненні до Юрія Луценка писав, що зупинити будівництво, навіть безпідставно, – запросто. А відновити – дуже складно, бо зупиняється технологічний процес будівництва, втрачаються робочі місця. А ще ж не забуваймо: сьогодні галузь переживає стагнацію.
Генпрокурор вимагає, щоб у цій сфері також торжествував закон. Водночас він уникає відповіді на запитання про корупцію. А картина, як стверджує Іван Салій, така:
«Силовики і «смотрящі» від «коаліції» управляють дозволами, створюють проблеми,
і за побори (з кожного квадратного метра) видають ці папірці з купою проблем, які потім самі ж і перевіряють, і забирають» .
Кого із силовиків і «смотрящих» від «коаліції» покарано? Нікого, здається. Хоч Генпрокурор Юрій Луценко заявив в Одесі: «Результати силових структур області – нижче критичної відмітки».
Ось така картина маслом, як кажуть в Одесі.
Микола СЕРДЮК
Джерело: Український репортер
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.