РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.592 EUR: 43.509
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.592
EUR 40.000 41.000 43.509
USD 41.500 41.999 41.592
EUR 43.350 44.039 43.509
Новость

Нові зміни в Департаменті земельних ресурсів скоротять черги (ІНТЕРВ'Ю)

Новий глава Департаменту земельних ресурсів КМДА розказав про свої перші кроки 
4113
09 октября 2018 г.



Як вирішуються основні проблеми земельних ресурсів

У діяльності Департаменту земельних ресурсів за 2015-2017 роки аудитори КМДА зафіксували порушення, які призвели до втрат для міського бюджету. Результати аудиторської перевірки засвідчили необхідність змінювати підходи до роботи. Новопризначений керівник департаменту Петро Оленич розповів про основні ризики в управлінні земельними ресурсами та перші кроки щодо їх уникнення.

- Нещодавно Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА встановив, що за два роки через неналежну роботу органу управління земельними ресурсами бюджет Києва «втратив» близько 147 млн грн. Виявлено дуже серйозні порушення: недбале виконання договорів оренди на земельні ділянки, затягування розгляду клопотань про відведення і продаж землі, необґрунтовані відмови в розробці проектів тощо.  Яким чином ви будете вирішувати проблеми, що висвітлені в аудиторському звіті?

- Хочу звернути увагу, що основна проблема полягала у заплутаній структурі та неефективній організації роботи департаменту, що в свою чергу, і призвело до зазначених в аудиторському звіті фінансових втрат та порушень. Саме тому ми сконцентрувалися на розробці та впровадженні нової, прозорої структури Департаменту, на виявленні та знешкодженні механізмів і процедур, що призводили до системних порушень або зловживань.

Зараз ми жорстко контролюємо, щоб безкоштовні послуги, які надає Департамент земельних ресурсів,  були справді безкоштовними. Впровадили чіткий регламент та контроль за термінами обробки всіх документів, забезпечили стандартизацію договірних відносин. Усунули всі фактори, завдяки яким було можливо вести політику «подвійних стандартів». В тому числі, ми унеможливили маніпулювання сумами при сплаті за землю до міського бюджету.

При цьому ми з вами розуміємо, що будь-яка система не працює сама по собі. За кожною дією чи бездіяльністю завжди стоїть конкретна людина. І коли такі люди збираються разом, утворюється механізм, який дуже складно подолати. 

Тому питання кадрової політики для нашої команди – це дуже чутлива тема. Ми встановлюємо високі вимоги до доброчесності та професійності як працівників Департаменту, так і кандидатів на вакантні посади. Ретельно досліджуємо діяльність кожного працівника у тому, що стосується його ефективності, впливу на процес та можливого зловживання повноваженнями при виконанні службових обов’язків.

І звісно, ознайомившись з результатами роботи працівників Департаменту за попередні роки, виявивши у деяких із них ознаки можливого зловживання повноваженнями при виконанні службових обов’язків, ми ухвалили управлінські рішення щодо неможливості подальшої співпраці з такими особами.

І цей процес триватиме до того часу, поки громада та місто не будуть задоволені результатами роботи Департаменту земельних ресурсів.

- Кияни дуже задоволені можливістю отримати довідку про грошову оцінку за 15 хвилин з моменту звернення. Які ще процеси у столичних земельних відносинах вам вже вдалося покращити?

- Уже місяць працює нова структура Департаменту і немає жодної скарги чи нарікання  від людей щодо своєчасності обробки документів та заяв. Зокрема, ми обробляємо заяву та видаємо довідку цілком безкоштовно та без затримок.

Це, справді, подобається киянам. Крім того, взагалі зникли черги. Сьогодні у години прийому ви не побачите більше двох-трьох людей, що чекають на отримання довідки. Хочу поділитися цікавою статистикою. У липні та вересні 2018 року видавалась однакова кількість довідок,  а саме - більше 1400 довідок щомісяця.

Однак ситуація з чергами вкрай відрізняється – в липні вони були величезні, а зараз зникли. Це реальні показники того, що система працює правильно.

Як Департамент земельних ресурсів протидіє намаганням «прихопити» клаптики територій зелених зон?

- На сьогодні ми активізували роботу щодо оформлення земельних ділянок закладів освіти, медицини, скверів та парків. Це унеможливить використання цих територій під будь-які інші цілі, окрім задекларованих, і поставить крапку у будь-яких спробах зазіхання на них.

- Як саме ви плануєте налагоджувати процеси спілкування з громадськістю за допомогою сучасних інформаційних ресурсів?

- Найближчим часом ми плануємо почати просвітницьку кампанію.  Будемо пояснювати киянам, що таке земельні відносини, які є права і обов’язки у кожної з сторін.  Як визначається грошова оцінка, чим відрізняються нормативно грошова і експертна оцінка земельної ділянки.

З чого складається плата за землю і куди вона спрямовується. Які процеси є обов’язковими при купівлі-продажу, даруванні або отримання в оренду земельної ділянки. Все це ми будемо роз’яснювати громадянам за допомогою інтерактивних систем в онлайн режимі на нашому веб-ресурсі.

Зараз розробники працюють над створенням офіційного сайту Департаменту, який і стане основним джерелом цифрової комунікації. Цей ресурс забезпечить цифровий майданчик для киян на якому можна буде знайти  необхідну інформацію, поставити запитання та отримати послуги в онлайн режимі.

Першою такою послугою буде видача довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Також ми відкриємо сторінку у соціальній мережі Facebook. У такий спосіб запровадимо нові стандарти інформаційної взаємодії між киянами та Департаментом земельних ресурсів на засадах максимальної відкритості та прозорості.


Источник: Главком

26 сентября 2018 г.
4116
В інтерв’ю Петро Оленич розповів про надання послуг і сервісів в режимі онлайн, запуск земельн...
20 сентября 2018 г.
3501
СЕО Укрпочты в блиц-интервью рассказал, зачем он хочет выдать 5-7 миллионов банковских карт и почему...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 февраля 2025 г.
3126
Україна витратила на підготовку інфраструктури 300 мільйонів гривень, але через обстріли і нестачу к...
19 февраля 2025 г.
9332
Українські чиновники стверджують, що поточний текст угоди порушує вітчизняне законодавство та потреб...
06 февраля 2025 г.
2278
Нова постанова Уряду запроваджує автоматичний розгляд документів, що дають право на виконання підгот...
21 февраля 2025 г.
11347
Три будівлі, повністю побудовані з деревини, створять простір, який дозволяє місту «дихати&raq...
20 февраля 2025 г.
5505
Подорож фунікулером триває п’ять хвилин і цей проєкт реалізовувався 15 років та коштував сім м...
19 февраля 2025 г.
5378
Перетворення млинів на галерею передбачало масштабне очищення будівлі від промислових елементів. Вті...
13 февраля 2025 г.
1538
12 березня відбудеться семінар "ПОДАТОК та ОБЛІК в БУДІВНИЦТВІ". Участь можлива у online та offline ...
07 февраля 2025 г.
1427
18 лютого відбудеться засідання Ради Будівельної палати України...
19 февраля 2025 г.
2157
20 лютого на конференції зустрінуться провідні експерти, будівельні компанії, виробники матеріа...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
3021
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
585
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!