РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.641 EUR: 48.782
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.641
EUR 40.000 41.000 48.782
USD 41.550 41.999 41.641
EUR 48.750 49.451 48.782
Новость

Українці стають енергонезалежними від держави завдяки сонячним батареям

Все більше українців схиляється до думки, що інвестиції у вигляді придбання  сонячних батарей є економічно вигідними
2045
07 апреля 2017 г.




Кількість власників домашніх електростанцій швидко зростає. Бізнес на виробництві "зеленої" електроенергії стає привабливим для українців середнього достатку.
Тиждень тому сталася подія, що була мало помітна для загалу: НКРЕКП затвердила нова ціну на кіловат-годину електроенергії, що виробляється даховими електростанціями, пише Економічна правда.

Цю новину з радістю сприйняли власники сотень домашніх сонячних електростанцій, розташованих на дахах звичайних українців.
Причина проста: вони заробляють на "зеленому" тарифі, продаючи в розподільчі мережі електроенергію, виробництво якої не забруднює довкілля.
З юридичної точки зору "зелений" тариф для домогосподарств залишився таким самим, оскільки на рівні законодавства він закріплений у євроцентах. Саме з цієї причини НКРЕКП щоквартально переглядає гривнений еквівалент тарифу.

Кількість тих, хто уважно стежить за тарифом — власників домашніх електростанцій, швидко зростає. Бізнес на виробництві "зеленої" електроенергії стає привабливим для багатьох українців середнього достатку.

Цифри говорять самі за себе: якщо у 2015 році кількість домашніх сонячних електростанцій не перевищувала 300, то у 2016 році їх стало понад 1 тис.

Рушії зростання

Таке швидке зростання має свої причини. Напевне, найпершою серед них є "зелений тариф" для домогосподарств. На сьогодні законодавство зобов’язує обленерго купувати 1 кВт*год електроенергії від домашніх сонячних електростанцій за ціною 0,18 євроцентів (521,09 копійок).

Доповнює цей фактор ще й інший - більша доступність ціни самого обладнання, необхідного для побудови сонячної електростанції. "Динаміка цін на обладнання, передовсім на сонячні батареї на сьогодні - дуже сприятлива" - говорить Юрій Фаворський, головний інженер Інституту Відновлюваних Джерел Енергії НАНУ - "На сьогодні ціна встановленої кіловат-години в Україні - близько 1000 євро. Це означає, що станцію на 10 кВт можна встановити за 10 000 євро. А це, в свою чергу, значить, що при сучасному рівні зеленого тарифу для домогосподарств така електростанція встановлена в 2017 році окупиться за 5-6 років".

Звісно строк окупності сонячної електростанції залежить від власного споживання. Адже власнику дахової сонячної електростанції оплачують не кожен вироблений кіловат, а лише різницю між виробленим та спожитим. "Якщо просто, то власник сонячної електростанції встановлює так званий двоспрямований лічильник. Він рахує і електроенергію, яке домогосподарство віддає в мережу і ту яку споживає, наприклад ввечері чи вночі. І саме за різницю обленерго платять споживачам "зелений тариф. Саме тому найвигідніше встановлювати сонячну електростанцію на будинок із щонайменшим споживанням" - говорить Юлія Усенко, голова Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку.

Швидкість окупності домашньої СЕС залежить також і від її потужності. Її максимальне значення для домогосподарств - 30 кВт. Більша потужність означає більший масштаб і більше виробництво електроенергії за "зеленим тарифом". Тому період окупності сонячної електростанції потужністю в 20 або 25 кВт буде суттєво коротший ніж у станції потужністю 10 кВт.

Додатковим фактором зростання кількості домашніх сонячних електростанцій стало і те, що на перших проектах встановлення сонячних електростанцій було добре відпрацьоване - і тепер такі проекти не викликають здивування ні у обленерго ні тим більше у інсталяторів, кількість яких швидко зростає разом із ринком. Його спровокувало і появу нових стартапів - так наприклад сервіс "Джоуль" (http: //joule. pro) пропонує українцям знайти компанії або спецалістів із встановлення сонячних електростанцій і підключення за зеленим тарифом безпосередньо в своєму населеному пункті. Із зростанням ринку малих сонячних електростанцій екосистема стартапів та компаній, що обслуговують цей ринок лише зростатиме.

На порозі буму "малого сонця"

Перелічені вище обставини із великою ймовірністю призведуть до того, що в 2017 та 2017 році відбудеться бум малої сонячної енергетики в Україні. Цьому сприяє і те, що ставки "Зеленого тарифу" для домогосподарств знижуються із "кроком" у 2 роки. Всі станції встановлені та підключені до 31 грудня 2019 року отримуватимуть "зелений тариф" у розмірі 521,09 коп/кВт·год (без ПДВ). Однак, ті хто встановлять свої станції після цієї дати і до 31 грудня 2024 року отримуватимуть відчутно нижчу ціну за "зелений" кіловат - 468,36 коп/кВт·год (без ПДВ). Інакшими словам ті, встановлювати зараз електростанцію українцям вигідніше ніж в 2020 році - адже тариф гарантовано до 20130 року.

Проте крім вигідності "зеленого тарифу" на швидке зростання кількості сонячних електростанцій впливають також інші фактори. Серед них - наявність фінансових ресурсів у населення. Для більшості українців інвестиція в 10 000 євро є дуже значною, якщо не сказати - непосильною. Однак нещодавно "Укргазбанк" оголосив власну програму кредитування приватних осіб для встановлення сонячних електростанцій із привабливою кредитною ставкою розміром 0,01% річних. Такий кредитний ресурс може стати фактором швидкого зростання кількості проектів. Звісно, поки що українці, які не особливо довіряють банкам, із підозрою ставляться до таких низьких ставок. Однак, після перших вдалих проектів, цілком ймовірно, відбудеться "стрибок" у кількості проектів.

Джерело: Економічна: правда
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Статьи население ЖКХ город
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
05 апреля 2017 г.
1652
Следом за тарифом на газ точно так же могут повысить цену и на электроэнергию...
03 апреля 2017 г.
1590
Украинские организации тратят деньги на зарплаты работников, чтобы покрыть задолженности по коммунал...
31 марта 2017 г.
1675
В останні роки іпотека була майже недоступною для українців, у 2016-2017 роках банки почали надавати...
16 июня 2025 г.
2772
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2552
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
26 мая 2025 г.
3013
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
Вчера
7031
Через зростання цін і нестачу доступного житла Барселона стикається з серйозною житловою кризою. Том...
27 июня 2025 г.
7005
Корпус судна оздоблений металізованим монограмним візерунком Louis Vuitton, а з носа «корабля&...
25 июня 2025 г.
8818
Було реконструйовано мозаїки з понад 85 тисяч фрагментів плитки Nolla, вазони ручної роботи, перголи...
19 июня 2025 г.
2973
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
17 июня 2025 г.
460
Запрошуємо на Business Day КБУ, який відбудеться вже завтра - 18 червня 2025 року. Другий блок буде ...
17 июня 2025 г.
3074
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!