РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.604 EUR: 47.187
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.604
EUR 40.000 41.000 47.187
USD 41.340 41.839 41.604
EUR 46.800 47.551 47.187
Новость

В Україні зростає кількість громад, які розробили програми свого комплексного відновлення

На місцях все більше розуміють, що відновлення означає не лише відбудову окремих будівель та споруд, а системний підхід, нове планування та повну трансформацію населених пунктів
3219
06 марта 2024 г.

Програми комплексного
відновлення для громад

Програми комплексного відновлення (ПКВ), необхідні для відновлення на місцевому рівні, нині складає вже 151 українська територіальна громада з 1469. Кошти на їх реалізацію можна отримувати не лише з державного бюджету, а і в межах донорської допомоги і грантів.

Про це повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.



Парламентарка пояснила – кількість громад, які долучаються до такого процесу, постійно зростає, оскільки на місцях все більше розуміють, що відновлення означає не лише відбудову окремих будівель та споруд, а системний підхід, нове планування та повну трансформацію населених пунктів за принципом «Відбудуй краще, ніж було».

«У кожної територіальної громади України є своє бачення того, якою має бути її повоєнна відбудова та відновлення. Щоб оформити його у покроковий план реальних дій і потрібна програма комплексного відновлення. Це свого роду аналітика на рівні громади, що дає змогу зробити детальну оцінку як усіх ресурсів, так і спричинених війною викликів. Тільки громада розуміє кількість шкіл, які потрібно відновити з урахуванням того, скільки дітей там вчитиметься. Скільки лікарень потрібно для кількості людей, які там проходитимуть лікування, стільки будинків потрібно відновити, щоб забезпечити житлом всіх тих, хто планує там жити», – зазначила голова профільного комітету.

За її словами, для запуску процесів відновлення потрібно, по-перше, провести аудит того, що громада має, проаналізувати втрати, яких вона зазнала у всіх сферах, а по-друге, оцінити реальні потреби у майбутньому і на основі цього розробили план дій.

Йдеться про перелік, оцінку та аналіз викликів, які постали перед громадою через війну. Це і заміновані території, і екологічні проблеми, і відтік населення, і руйнування житла, транспортної, критичної інфраструктури тощо. Коли місцева влада готуватиме програму комплексного відновлення, вона повинна буде ніби просканувати свою територію – зрозуміти, де є сенс розташувати індустріальний парк, що можна передати бізнесу в рамках малої приватизації, скільки є недобудов, адже проблема з житлом для ВПО стоїть досить гостро. Узагальнення цієї інформації дає зрозуміти, яких заходів в першу чергу потребує громада, тобто допомагає визначити пріоритети відбудови та відновлення. Вони і ляжуть в основу ПКВ.

Вивчення потреб громадськості – ключовий етап підготовки ПКВ, і цим повинні займатися не лише органи місцевого самоврядування, а всі основні стейкхолдери і, безумовно, громадські активісти.

«Лише мешканці громад повинні вирішувати, у який спосіб потрібно відновлювати і розвивати свою домівку. Тому розробкою програм комплексного відновлення мають займатися органи місцевого самоврядування з активним залученням бачення і пропозицій від мешканців. Це – один з проявів децентралізації», – наголосила Олена Шуляк.

Програми комплексного відновлення насамперед мають розробити найбільш постраждалі регіони та громади – які мають значний ступінь руйнувань усіх видів інфраструктури, з яких виїхало багато людей, релокувалися ключові підприємства тощо. Це обов’язкова вимога для громад, території яких віднесені Урядом до функціонального типу «територія відновлення» і необхідний для подальшого планування перший крок. Тобто це як мінімум 20% території України. Громадам, які не мають значних пошкоджень і руйнувань, розробляти ПКВ недоцільно.

Для співпраці з донорами над реалізацією конкретних проектів громадам, у першу чергу, важливо визначити організації та програми, що підтримують громади. Наприклад, USAID, ULEAD, UK Aid (програма «Раннє відновлення України»), ПРООН, фонд United 24 та інші. Завдяки розробленій ПКВ Київщини, останній вже взяв на себе фінансування відновлення кількох житлових будинків у смт. Бородянка Київської області. Крім цього, для прозорого та відкритого відбору проєктів відновлення, фінансування і контролю їх реалізації на всіх етапах Уряд запровадив електронну систему управління процесом відбудови – екосистему DREAM. 


Цікаво про ремонти і будівництво:
 люк-невидимка: якими можуть бути ревізійні люки під плитку і в чому їх переваги



Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal



Источник:
sluga-narodu
06 марта 2024 г.
3178
Законопроєкт № 11057 впроваджує обов’язкову публікацію в Prozorro інформації про ціну будівель...
06 марта 2024 г.
4364
Будівництво заводу забезпечить близько 1 млрд грн інвестицій, буде створено понад 150 робочих місць...
06 марта 2024 г.
3743
Створення Єдиного реєстру уніфікує відомості про адміністративно-територіальні одиниці, будівлі...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 мая 2025 г.
2733
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
3957
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
6381
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
Сегодня
4656
80% структури автостоянки зберегли, перетворивши її на офісні, торговельні та ресторанні приміщення...
Вчера
873
Завдяки унікальній державній програмі, інвестувати в нову українську спецтехніку стало на 15% вигідн...
02 мая 2025 г.
472
Каковы преимущества модульных городков и какие виды сооружений можно в них запланировать...
Сегодня
926
15 травня 2025 року у Києві відбудеться Форум "Сучасні фінські технології, обладнання і досвід ...
Сегодня
990
4 червня 2025 року в Києві відбудеться IV-й Український Будівельний Конгрес, який об’єднає про...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
612
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
784
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!