РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.676 EUR: 47.310
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.676
EUR 40.000 41.000 47.310
USD 41.330 41.831 41.676
EUR 46.800 47.601 47.310
Новость

Ціну на газ знов змінено. Яка сума чекає українців в платіжках

"Нафтогаз" перерахував вартість газу. Скільки заплатимо цього разу
3419
23 апреля 2020 г.



Ціну на газ змінено


У квітні 2020 року оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ в рамках спеціальних обов’язків (ПСО), знизилась до 2,9 грн за кубометр (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). Це на 15% менше, ніж у березні 2020 року, повідомила прес-служба «Нафтогазу».

Як відомо, з січня 2020 року оптова ціна на газ розраховується відповідно до постанови Кабміну №17 від 24 січня 2020 року. Основним індикативом при цьому є фактичні результати біржових торгів, які відбувалися з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF).

Однак у березні на внутрішньому ринку з’явився новий ліквідний ціновий індикатор. ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» провів тендер на закупівлю газу на період постачання березень-грудень 2020 року, і торги продемонстрували, що в Україні існує значна конкуренція, яка призводить до зниження оптових цін на купівлю-продаж газу.

Відтак при розрахунку ціни газу для населення на квітень «Нафтогаз», як і в березні, обирав з двох можливих опцій: розрахованої за вищезгаданою Постановою Кабміну та середньозваженої ціни переможців за результатами торгів на постачання газу Оператору ГТС України.

Незважаючи на рекордне здешевлення енергоносіїв на світових ринках, найменшими виявились розрахунки, прив’язані до внутрішніх, а не зовнішніх індикаторів.

Таким чином, оптова ціна квітня встановлена на рівні, що на 15% нижчий за ціну березня, та на 18% нижче, ніж розрахункова ціна квітня згідно Постанови №17.

Загалом, ціна газу для населення впала на 38%, починаючи з січня 2020 року.

«Зниження цін на газ третій місяць поспіль – позитивний сигнал для людей. Рахунки за газ у квітні мають знизитись і через закінчення опалювального сезону, і через зменшення відпускної ціни «Нафтогазу». У підсумку, я сподіваюсь, зменшиться навантаження на бюджети українських домогосподарств», – зазначив голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Читайте також Заборгованість за комуналку: Уряд анулює борги населення? По яким рахункам "пробачать" заборгованість 

Источник:
mind
23 апреля 2020 г.
5668
Карантинна криза вдарила по гаманцях і, як наслідок, вплинула на спроможність по сплаті комунальних ...
22 апреля 2020 г.
4812
Поставки газа становятся все более жестко привязанными к наличию счетчиков. Кому придется их установ...
20 апреля 2020 г.
3035
Комунальні послуги: скільки заборгували українці і що говорить влада...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
26 мая 2025 г.
2862
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 мая 2025 г.
2826
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4034
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
Вчера
675
Компанія Viton пропонує комплексне будівництво складських приміщень та логістичних центрів по всій т...
Вчера
383
Нова арена для проведення заходів вперше в Німеччині буде кліматично нейтральною завдяки проєкт...
Вчера
1320
Україна поступово інтегрується в європейську нормативну базу у сфері будівельної продукції, зокрема ...
27 мая 2025 г.
2664
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
26 мая 2025 г.
1000
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
951
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!