РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.439 EUR: 47.075
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.439
EUR 40.000 41.000 47.075
USD 41.200 41.656 41.439
EUR 46.600 47.351 47.075
Новость

У багатоповерхівках заборонять готелі та офіси, але залишать хостели

За використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням вводиться адміністративний штраф.
3152
27 ноября 2018 г.



Жодних офісів в сусіди

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендував Парламенту прийняти за основу та в цілому як Закон законопроект № 6424-д щодо забезпечення прав власників (користувачів) приміщень жилого будинку.

Законопроект передбачає обов'язок орендодавця забезпечити кожного мешканця як мінімум 8 кв. м житла від загальної площі квартири. Відповідні зміни пропонують внести до Житлового кодексу.

Також пропонується уточнити, що жилі приміщення не можуть використовуватися на шкоду інтересам інших власників (користувачів) приміщень у відповідному жилому будинку.

За використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням вводиться адміністративний штраф: від 2 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 до 51 тис. грн).

Крім того, в Цивільний кодекс вводять норму щодо заборони влаштовувати в усіх багатоквартирних житлових будинках готелі та інші заклади тимчасового проживання (за певних умов у квартирах і надалі можна буде організовувати хостели).

Вимоги до хостелів встановлюються в Законі про туризм. Хостел визначається як суб'єкт господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, що надає послуги з економного тимчасового розміщення (тимчасового проживання).

В хостелі має бути до 5 номерів різної місткості, але з розміщенням не більше шести осіб в одному номері, а також не менш як два санвузли та приміщення (зону) для спілкування гостей.



Хостели можуть розміщуватися в окремо розташованих будівлях або в приміщеннях з окремим входом у житлових багатоквартирних будинках з дотриманням встановлених норм.

Забороняється використовувати квартири як офіси в житлових будинках з більш ніж 16 поверхами.

Допускається використання квартир в багатоквартирних житлових будинках для здійснення господарської діяльності (без використання найманої праці) лише особами, які є їх власниками або місце проживання яких зареєстроване в даній квартирі, за умови, що така діяльність не порушує прав та інтересів інших власників (користувачів) приміщень у відповідному житловому будинку та не суперечить встановленим правилам користування житловими будинками і жилими приміщеннями.

Джерело: jurliga.ligazakon.net 

27 ноября 2018 г.
3023
Не изменился статус Печерска - самые дорогие предложения от арендодателей остались в этом районе....
27 ноября 2018 г.
2474
Этим решением государство поддержало продолжение востребованной обществом программы помощи при утепл...
26 ноября 2018 г.
2986
С начала года в столице стало на 9886 жителей больше....
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 мая 2025 г.
2750
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
3968
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
6388
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
07 мая 2025 г.
5813
Архітектура укриттів натхненна традиційними формами нігерійського житла, що полегшує адаптацію для л...
06 мая 2025 г.
4685
80% структури автостоянки зберегли, перетворивши її на офісні, торговельні та ресторанні приміщення...
05 мая 2025 г.
890
Завдяки унікальній державній програмі, інвестувати в нову українську спецтехніку стало на 15% вигідн...
06 мая 2025 г.
969
15 травня 2025 року у Києві відбудеться Форум "Сучасні фінські технології, обладнання і досвід ...
06 мая 2025 г.
1034
4 червня 2025 року в Києві відбудеться IV-й Український Будівельний Конгрес, який об’єднає про...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
622
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
794
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!