РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.289 EUR: 44.968
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.289
EUR 40.000 41.000 44.968
USD 41.070 41.490 41.289
EUR 44.630 45.230 44.968
Статьи

Які дрова краще використовувати українським господарям для опалення будинку?

Корисні поради експертів, щодо вибору деревини для опалення будинку. Дізнайтеся яка саме порода деревини заощадить Ваш бюджет та забезпечить дім необхідною кількістю тепла.
21384
17 августа 2016 г.




Сосна, ялина, смерека, модрина, дуб, бук, граб, липа та багато інших – за останніми підрахунками, у лісах України налічується до 200 видів різноманітних дерев і чагарників. Тому, перш ніж починати готуватися до зими та йти за дровами, варто розібратися, які саме краще підходять для топки, що горить вкрай довго та що має кращу віддачу. Чим дрова варто рубати та який твердопаливний котел обрати для їх топки. Про це розповіли експерти компанії «Palche», національного виробника твердопаливних котлів деревообробних агрегатів, запчастин та механізмів.

Один мудрець колись сказав – кожне дерево, як людина ніби зовні чимось схожа на іншу, а зазирни всередину і зрозумієш наскільки усі різні. І справді так. В Україні, загальна площа лісового фонду на сьогоднішній день становить близько 10 млн. га, що складає 16 % від усієї території держави. Усі дерева, які там ростуть мають свої відмінності, унікальні особливості. Якісь краще підходять для виготовлення корзинок, а якісь для топки.

«Перше, що потрібно пам’ятати обираючи дрова для опалення – не звертати увагу на занадто старі та молоді дерева. Найкращі дрова з дерева середнього віку. Вони горять довше і більше виділяють теплоти. Тепловіддача дров при горінні залежить від щільності деревини, ступеня сухості дров і навіть від того, скільки часу і як вони зберігалися. Тільки но зрубане дерево містить до 50% вологи. Тоді як, з точки зору придатності для спалювання можна вважати дрова сухими при утриманні в них 15-20% вологи. Тому, перш ніж використовувати їх в якості палива, треба просушити», - розповідає директор компанії «Palche» Оксана БУГАЙЧУК.

Сьогодні, на українському ринку деревини представлені 4 основних типи дров: дубові, березові, соснові і мішані. На першому місці у списку звісна річ стоїть дуб. Дубові дрова самі «калорійні». Вони горять повільно, але при цьому віддають багато тепла. Деревина дуба майже не містить смоли, тому сажа всередині димоходу практично не осідає. Але дубові дрова виділяють дуже багато чадного газу, тому підвищену увага слід приділити заслінці димоходу. Як зазначають лікарі, якщо ж обрати дрова дуба саме середнього віку, то при горінні вони наповнять приміщення терпким запахом і ароматом лісової свіжості, зміцнить здоров'я  та підвищать загальний тонус.

Найпопулярнішими для топки є березові дрова. Їх відносять до твердих порід деревини і вважають одним з найбільш оптимальних варіантів. Так як за теплотворною здатністю вони лише трохи поступаються дубовим і на 15 - 25% перевершують соснові і дрова з осики. Крім того, вони довго горять, не іскряться, дають рівне полум'я та головне не такі дорогі, як дубові. Але є у березових дров і недолік - вони містять у великій кількості смолисті речовини, особливо їх багато в корі, так що на розпалювання застосовувати кору не рекомендується. Та й самі березові дрова при спалюванні виділяють велику кількість сажі, яка відкладається всередині димоходу.

«Головна перевага березових дров - горять вони швидко і вмить віддають жар. А щоб димохід в кінці топки очистився, підкиньте кілька осикових полін. І жодних проблем у вас не буде. Під час згоряння березових дров приміщення наповнюється неповторним запашним ароматом», - наголошує Оксана БУГАЙЧУК.

Набагато рідше за дуб та березу для обігріву приміщення використовують соснові дрова. Деревина сосни містить багато смоли, що згубно позначається на стані димоходу. На ринку в основному продають відходи пилорам, які складаються в основному з кори, а значить, вміст смоли в цих дровах ще більший, і димар забивається ще швидше. Ці дрова при горінні тріщать і «стріляють» палаючими вугіллям, тому при їх використанні варто не забувати про заходи безпеки.

За словами експерта з енергоефективності Оксани БУГАЙЧУК, ще меншою популярністю серед господарів користуються дрова змішаних порід дерева. Отримують їх у результаті обрізки міських зелених насаджень. Тому, при покупці такої деревини фахівець радить звернути увагу на те, які породи переважають загалом. Якщо осика, то можна купувати, а ось від покупки тополі краще утриматися. Тополя горить погано, при цьому виділяє гіркуватий запах. До того ж такі дрова погано горять і виділяють мало тепла.

«Загалом, яким би дровам ви не віддали перевагу, вони повинні бути добре просушені, витримані та обов’язково рубки минулого року. Поліна повинні бути однакового розміру, не надто тонкі і не дуже товсті, тоді буде виходити більше цінної золи. Так як теплотворність у дров різна, а купують їх в кубометрах, то потрібно прагнути відшукати поліна, у яких висока питома вага. В ідеалі це - березові дрова, хоча і коштують вони на порядок вище, наприклад, осикових. Але зате за теплотворною здатністю березові дрова поступаються тільки дубовим. Очевидно, що найвигідніші дубові дрова. Але вони рідкість, та й шкода пускати на дрова цю цінну деревину, тому замість дубових краще використовувати березові», - рекомендує спеціаліст.

Так 1 м³ березових дров відповідає:

1,5 м³ - осикових дров

1,3 м³ - ялинових дров

1,2 м³ - соснових дров

1,1 м³ - вільхових дров

0,75 м³ - дубових дров

Визначившись із тим, який тип дров найкраще підходить для топки, можна приступати до заготівлі їх на зиму. Заготівля дров - справа нелегка. Ліс потрібно зрубати, розпиляти на цурки, привезти на місце, а потім розколоти на поліна. Оскільки цей процес особливо довготривалий, сьогодні мало кому доводиться робити це самостійно – зазвичай, більшість українців, купують вже готові дрова. Проте, якщо все таки заготівлю дров вирішили зробити самостійно, використовувати для цього потрібно лише якісну техніку, яка б і працювала швидко і надійною була б.

«Обирати техніку для заготівлі дров варто особливо прискіпливо, адже від неї залежить не лише кількість зрубаних дерев, але й у першу чергу ваше життя. Деревообробні агрегати — це спеціальні інструменти, призначені для розпилювання, стругання, шліфування, точіння та інших операцій з деревиною, пов’язаних з наданням їй потрібних розмірів, виду і форми.

Деревообробні агрегати в свою чергу діляться на подрібнювачі, серед яких представленні 6 агрегатів різної потужності, та колуни, які компанія має у своєму асортименті. Крім того, компанія спеціалізується на виготовленні твердопаливних котлів європейського зразка, які чудово працюють на різних видах палива. Своїм клієнтам пропонує твердопаливні котли 6 видів із потужністю 14-55 к/Вт.

Самі котли здатні працювати як в режимі верхнього, так і в режимі нижнього горіння з періодичним завантаженням палива. Основною перевагою котлів є їх будова, що дозволяє збільшити ККД до 84%. Тож, обираючи продукцію компанії «Palche» ми гарантуємо надійність та довгий термін експлуатації за зовсім не високу ціну», - зазначає Оксана БУГАЙЧУК.

Ознайомитися із продукцією компанії можна на сайті, або ж завітавши до офіційних представництв в Одесі, Луцьку, Івано-Франківську та Любліні (Польща).






Источник: Palche
Информация размещена на правах рекламы

22 июля 2015 г.
2452
Готові рішення і загальні приклади запровадження схем із ефективної термомодернізації....
01 мая 2016 г.
3559
В Україні створена новітня технологія теплозабезпечення....
28 апреля 2016 г.
2448
В этом небольшом обзоре приведены примеры энергоэффективных решений, которые даже по современным мер...
06 июля 2015 г.
1986
Build Portal подготовил для Вас несколько полезных статей по энергоэффективности...
26 июня 2015 г.
5283
Значение энергоэффективности в современном мире. Элементарные советы которые позволят сэкономить эне...
02 мая 2016 г.
7339
Важные нюансы в сфере энергоэффективности помогут Вам избежать лишних затрат...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
23 декабря 2019 г.
3066
У компаніях FOMALGAUT GROUP впроваджений 3-рівневий контроль якості продукції. При цьому компанії гр...
31 октября 2019 г.
3319
Осенью становится актуальной подготовка незавершенного строительства к зимовке, то есть консервации,...
24 октября 2019 г.
5053
Бензиновый генератор пригодится в местности, где отсутствует электроснабжение или наблюдаются частые...
Вчера
1154
Всередині нього буде знаходитися величезний атріум зі спіралеподібною вежею в центрі. Навколо цієї в...
Вчера
525
Автор проєкту, відомий японський архітектор Шигеру Бан, зазначає, що музей є роботою з органічним фа...
31 октября 2024 г.
3369
Автори проєкту вирішили перепланувати об'єм будинку та оптимізувати його просторову конфігурацію від...
16 января 2024 г.
2087
Інноваційна технологія безкаркасних холодильних та морозильних складів з сендвіч-панелей дозволяє на...
23 ноября 2023 г.
2627
Створити комфортний будинок, в якому споживання енергії навіть в найхолоднішу пору року буде зведено...
14 марта 2023 г.
6808
Дізнайтесь на реальному прикладі застосування технологій народного будівництва, як українці обирали ...
Сфери застосування та переваги профнастилу від українського виробника "Стальний Світ"...
Как правильно выбрать оборудование для эффективной упаковки? Большой обзор....
BUILD PORTAL - Агрегатор статей
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!