РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.126 EUR: 43.368
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.126
EUR 40.000 41.000 43.368
USD 42.050 42.600 42.126
EUR 43.300 44.001 43.368
Статьи

Очисні споруди в котеджному будинку

Однією з умов комфортного проживання в заміському будинку або котеджі є якісна і своєчасна очистка стічних вод котеджу, про правильне і ефективне виконання якої без шкоди для навколишнього середовища і піде мова в даній статті
685
10 октября 2023 г.

Найбільш простим, але при цьому і найбільш дорогим способом, що дозволяє позбавитися від накопичених стоків, є виклик автомобіля-асенізатора, при цьому уся участь власника ділянки в процесі зводиться до укладення договору про вивезення нечистот з асенізаційним підприємством.

Договір укладається на певний строк, у ньому вказується періодичність вивезення відходів.

Приклад: В будинку проживають чотири людини, ємність резервуара для стічних вод становить 8 кубічних метрів. Середня величина стічних вод, вироблених за добу однією людиною, становить 150 літрів, тобто сумарний добовий обсяг стоків становить 600 літрів (0,6 кубічного метра).

Отже, бак заповнюється приблизно за 8/0,6=13,33 доби, відповідно, при укладенні договору з компанією-асенізатором слід вказувати, що вивіз стічних вод повинен здійснюватися один раз на тринадцять днів. Крім того, бажано мати в баку датчик переповнення, дозволяє викликати асенізаторів у випадку більш раннього, ніж зазначено в договорі, наповнення резервуара.

Відкачування стоків ассенизаторским автомобілем

Оскільки часте вивезення відходів вимагає досить серйозних фінансових витрат, більш вигідним буде будівництво на ділянці , за допомогою яких буде виконуватися біологічна очистка стічних вод в заміському будинку.

Суть біологічного очищення полягає в тому, що спеціально підібрані мікроорганізми руйнують органічні речовини, що утворилися в нечистотах в результаті людської життєдіяльності.

В процесі руйнування мікроорганізмами даних речовин утворюються освітлена вода, дренована в грунт після додаткового очищення, гази, зникаючи в атмосферне повітря, а також іл - мінеральний осад, який викачується автомобілем асенізаторів.

При біологічному очищенні стоків застосовуються два різновиди бактерій:

  • Аеробні - бактерії, потребують кисню в процесі руйнування нечистот;
  • Анаеробні - бактерії, здатні виконувати руйнування відходів без споживання кисню.

На сьогоднішній день найбільшою популярністю користуються три види споруд, за допомогою яких відбувається очищення стічних вод в котеджі:

  • Септик;
  • Аеротенк;
  • Біофільтр.

Кожен з перерахованих типів очисних споруд слід описати більш детально.

Септик

Пристрій септика

Септики - це накопичувачі стічних вод, що складаються з кількох камер резервуара, в якому відбувається руйнування органічних нечистот анаеробними бактеріями.

Стічні води через трубу каналізації транспортуються з житлового приміщення в септик, де відбувається їх відстоювання, в результаті якого на дні утворюється мулистий осад, що складається з нерозкладних відходів, на поверхні відстою знаходяться різні жири і пінисті частинки, а центральний шар складається з освітленої води, яка стікає в дренажне поле або колодязь.

Септик з дренажним колодязем є найбільш поширеним способом, за допомогою якого виконується очищення стічних вод на дачі.

Для виготовлення септика і колодязя можна застосовувати наступні матеріали:

- Деревина; Бетон; Цегла; Кільця з залізобетону.

Схема дренажного поля

 

В якості прикладу наведемо процедуру будівництва септика і криниці з використанням залізобетонних кілець:

1. Будівництво септика починається з риття котловану, у якому заливається полегшений бетонний фундамент. Потім на фундамент укладається дно, поверх якого один на одного ставляться два-три залізобетонні кільця стандартної (90 см) висоти, діаметр кілець може становити 70-200 сантиметрів. Ширина кілець підбирається у відповідності з необхідним обсягом септика. У висоту септик не повинен перевищувати трьох метрів, оскільки патрубок автомобіля-асенізатора повинен вільно дотягуватися до його дна. Поверх покладених кілець укладається кришка, що накривається зверху люком. Зсередини септик герметизується подвійним шаром бітуму.

2. Пристрій дренажного колодязя також починається з риття ями, на дно якої засипається 20-40-сантиметровим шаром піску, поверх якого сиплеться такий же шар щебеню в якості конструкції, що здійснює фільтрацію. Одне або два кільця перфоруються отворами діаметром 30-55 міліметрів і укладаються в яму. Поверх даних кілець укладаються інші кільця і накриваються кришкою і люком. Дренажний колодязь не вимагає внутрішньої герметизації, необхідно лише зашпарувати зазори між укладеними кільцями. Крім того, перфоровані кільця зовні засипаються шаром щебеню в 20-40 сантиметрів. В результаті освітлена вода з септика переправляється в колодязь для дренажу, в донній засипці якого відбувається її фільтрація з подальшим дренуванням в грунт. При необхідності можна встановити на ділянці кілька колодязів.

Крім дренажного колодязя на ділянках з досить великою площею очищення стічних вод може проводитися шляхом обладнання дренажного поля, що представляє собою конструкцію з обкладених шаром щебеню перфорованих труб (дрен), які здійснюють дренування освітленої води в грунт природним способом.

Будівельними нормами і правилами (СНиП) пред'являються наступні вимоги до септику і криниць для дренажу:

  • Септик повинен бути віддалений від будинку не менше, ніж на 5 метрів;
  • Фільтруючий колодязь повинен знаходитися на відстані 8 метрів від будинку;
  • Відстань між септиком або колодязем до місця забору питної води - не менше 50 метрів.

Аеротенк

Аеротенк - обладнання для очищення стічних вод, що діє в сукупності з септиком і заміняє собою дренажний колодязь.

Найчастіше аеротенки застосовуються на великих підприємствах, в умовах заміських будинків і котеджів не користуються особливою популярністю.

В аеротенках застосовується аеробний метод очищення стоків, при цьому повітря в неї нагнітається штучно. Освітлена в септику вода надходить у аероліфт, який перекачує її в аеротенк, де вода очищається за допомогою активного мулу, що утворюється в результаті життєдіяльності принесених з повітрям аеробних бактерій.

Після очищення вода з аеротенках транспортується у відстійник, де в результаті відстоювання залишки мулу зважуються або осідають, після чого дренується в грунт.

Біофільтр

Схема біофільтра

Біофільтри для очищення стічних вод представляють із себе зменшений варіант фільтраційного поля. Стічні води послідовно проходять три криниці (1-2-3), в кожному з яких виконується їх аеробне очищення, після чого потрапляють у біофільтр (4). Тут відбувається остаточне очищення стічних вод біологічною плівкою, утвореної аеробними бактеріями що розмножуються в біофільтрах, після чого стоки стають придатні для дренування в грунт. Біологічні фільтри, які очищають стічні води, із збільшеною швидкістю імітують процеси очищення води, що відбуваються в грунті. Розмноження бактерій у фільтрі забезпечується застосуванням спеціальних засипок, що складаються з пористого матеріалу, що володіє високою міцністю, такого як кокс, керамзит, шунгизит і т.д. Біологічне очищення відходів відбувається в результаті наростання біологічної плівки на засипці, при цьому швидкість очищення безпосередньо залежить від величини даної плівки.

 

Автор:  Ігор Вихристюк,  

Директор ТОВ “Спец буд інжиніринг”                                  

20.10.2023

 

Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
23 декабря 2019 г.
3175
У компаніях FOMALGAUT GROUP впроваджений 3-рівневий контроль якості продукції. При цьому компанії гр...
31 октября 2019 г.
3442
Осенью становится актуальной подготовка незавершенного строительства к зимовке, то есть консервации,...
24 октября 2019 г.
5148
Бензиновый генератор пригодится в местности, где отсутствует электроснабжение или наблюдаются частые...
Сегодня
8317
Однак доступ до "небесно басейну" обмежений, навіть для мешканців хмарочосів...
Сегодня
4375
Сучасний дизайн повинен бути адаптованим до клімату. Абсолютно нова будівля має деякі конструкт...
16 января 2024 г.
2228
Інноваційна технологія безкаркасних холодильних та морозильних складів з сендвіч-панелей дозволяє на...
23 ноября 2023 г.
2752
Створити комфортний будинок, в якому споживання енергії навіть в найхолоднішу пору року буде зведено...
14 марта 2023 г.
6964
Дізнайтесь на реальному прикладі застосування технологій народного будівництва, як українці обирали ...
Сфери застосування та переваги профнастилу від українського виробника "Стальний Світ"...
Как правильно выбрать оборудование для эффективной упаковки? Большой обзор....
BUILD PORTAL - Агрегатор статей
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!