РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.289 EUR: 44.968
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.289
EUR 40.000 41.000 44.968
USD 41.070 41.490 41.289
EUR 44.630 45.230 44.968
Статьи

Навіщо і як утеплювати стрічковий фундамент?

Багато хто вважає за краще економити на утепленні фундаменту і цоколю. Чи дійсно потрібне утеплення і як правильно утеплити стрічковий фундамент?
2463
22 марта 2021 г.


У процесі планування і початку будівництва нового будинку більшість власників земельних ділянок віддає перевагу класичному стрічковому фундаменту. При цьому, багато хто ігнорує вимоги нормативно-технічної документації, вважаючи за краще економити на утепленні фундаменту і цоколю. Приватні забудовники пояснюють таке рішення тим, що фундамент знаходиться в землі, яка і буде захищати його від впливу промерзання. Чи так це? У статті ми пропонуємо розібратися у цьому питанні.


Для чого потрібне утеплення?

Приймаючи рішення про те, утеплювати фундамент чи ні, варто врахувати, що, по-перше, на стрічковий фундамент незалежно від товщини засипного шару будуть впливати сили морозного здимання. Вони створюють умови для підвищення силового навантаження на фундамент і, як наслідок, його деформації. Така будівля швидко почне просідати або з’являться тріщини по периметру цоколю, а в гіршому випадку - до самого верху стіни. По-друге, при неутепленому фундаменті тепловтрати можуть значно зрости. Крім того, доведеться збільшити витрати на опалення, особливо в морозні дні. По-третє, при наявності підвального приміщення буде утворюватися конденсат, що призведе до появи вогкості, цвілі і грибка. І, нарешті, всі вищеописані наслідки неутеплену фундаменту можуть привести незабаром до необхідності його капітального ремонту, а іноді і всієї будівлі.

Саме з цих причин необхідно вже на етапі проектування будинку або будівлі закласти витрати на утеплення стрічкового фундаменту. Відносно невеликі витрати на утеплення, наприклад, за допомогою плит дозволять захистити фундамент від сил морозного здимання, збільшити довговічність будівлі, скоротити витрати на опалення, особливо, якщо в будинку планується облаштування підвалу.


Чим утеплити стрічковий фундамент?

Розглянемо варіант утеплення з гладким екструзійним пінополістиролом. Для утеплення стрічкового фундаменту вам знадобиться праймер, рулонна гідроізоляція, теплоізоляційні плити, такі як XPS SWEETONDALE CARBON, кріплення або мастика. Якщо ж у вашій місцевості переважають суглинки або глинистий грунт, біля фундаменту також необхідно облаштувати утеплену відмостку з дренажним шаром з профільованої мембрани.



Інструкція з утеплення фундаменту за допомогою екструзійного пінополістиролу

Перший етап будь-якого процесу утеплення - підготовка поверхні основи. Її необхідно добре очистити від пилу і бруду. Також поверхню потрібно вирівняти: прибрати виступи, а відколи, тріщини закрити цементно-піщаним розчином. Далі поверхню слід обробити бітумним праймером (грунтовкою), який дозволяє підсилити зчеплення між гідроізоляційним матеріалом і поверхнею фундаменту. Після підготовки можна переходити до основного процесу утеплення:

1. Ізолювати фундамент рулонними гідроізоляційними матеріалами, наприклад, бітумно-полімерною ізоляцією. Її укладання здійснюється від низу до верху з обов'язковим напуском полотнищ шляхом наплавлення на поверхню стрічкового фундаменту.

2. Якщо будинок знаходиться на грунті з суглинків або глини, необхідно облаштувати двошарову гідроізоляцію, а саме передбачити кілька шарів бітумно-полімерної ізоляції під гладкий XPS.

3. Далі необхідно укласти теплоізоляційний шар. Якщо ви хочете, щоб матеріал був стійким до механічних впливів, володів високою міцністю і довговічністю, обирайте плити XPS (екструзійний пінополістирол).

Потрібно відзначити, що для утеплення заглиблених частин будівлі, до яких належить фундамент, необхідно використовувати саме гладкі плити XPS. Такий утеплювач має закритопористу структуру. Вічка на поверхні «запечатані», завдяки чому матеріал не поглинає вологу і чудово виконує функцією теплоізоляції впродовж років.

4. Плити XPS необхідно укладати з розбігом швів на спеціальну мастику або використовувати спеціальне кріплення з клейким шаром.

 

5. Наступний крок - зворотна засипка грунту.

6. Також варто врахувати, що для фундаментів у вологих грунтах (глина, суглинки) бажано облаштувати пристінний дренаж. Для цього потрібно укласти профільовану мембрану безпосередньо на екструзійний пінополістирол. Такий дренаж дозволить прибрати більшу частину вологи, що надходить з грунту, і захистити від неї фундамент.

Щоб теплоізоляція стрічкового фундаменту була ефективною на 100%, рекомендуємо також утеплити і цоколь - фундамент, які знаходяться над землею. Утеплення стрічкового фундаменту і утеплення цоколю краще виконувати за допомогою одного теплоізоляційного матеріалу - екструзійного пінополістиролу. Утеплений за цією інструкцією стрічковий фундамент прослужить довгі роки без необхідності постійно проводити поточні і капітальні ремонти. Утеплений фундамент - перший крок до облаштування теплого підвалу, в якому взимку не промерзнуть продукти. Також він стане відмінним бар'єром, який запобігатиме втратам тепла з будинку, за рахунок чого можна суттєво заощадити на опаленні.

У наступних статтях, ми розглянемо покрокове утеплення стрічкового фундаменту, а також утеплення підвалу, цоколю і відмостки.


Джерело: SWEETONDALE
Інформацію опубліковано на правах реклами

27 апреля 2020 г.
2527
Почему жилье в новых домах все увереннее держит первенство?...
04 марта 2020 г.
3159
Сайт Obozrevatel проанализировал актуальные новости инвестиционных компаний и агентств нед...
21 ноября 2017 г.
4116
Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів розповідає про досягнення СБК...
30 января 2017 г.
5764
Татьяна Колчанова, директор по развитию Украинского Центра Стального Строительства представила обзор...
16 января 2017 г.
3349
Огляд системи регулювання будівельного ринку від Олени Шуляк, керівника напрямку Будівництво BRDO...
16 января 2017 г.
3430
Огляд основних перепон, які стоять на шляху розвитку будівельної галузі від Лева Парцхаладзе, заступ...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
23 декабря 2019 г.
3066
У компаніях FOMALGAUT GROUP впроваджений 3-рівневий контроль якості продукції. При цьому компанії гр...
31 октября 2019 г.
3319
Осенью становится актуальной подготовка незавершенного строительства к зимовке, то есть консервации,...
24 октября 2019 г.
5053
Бензиновый генератор пригодится в местности, где отсутствует электроснабжение или наблюдаются частые...
Вчера
1153
Всередині нього буде знаходитися величезний атріум зі спіралеподібною вежею в центрі. Навколо цієї в...
Вчера
525
Автор проєкту, відомий японський архітектор Шигеру Бан, зазначає, що музей є роботою з органічним фа...
31 октября 2024 г.
3369
Автори проєкту вирішили перепланувати об'єм будинку та оптимізувати його просторову конфігурацію від...
16 января 2024 г.
2087
Інноваційна технологія безкаркасних холодильних та морозильних складів з сендвіч-панелей дозволяє на...
23 ноября 2023 г.
2627
Створити комфортний будинок, в якому споживання енергії навіть в найхолоднішу пору року буде зведено...
14 марта 2023 г.
6808
Дізнайтесь на реальному прикладі застосування технологій народного будівництва, як українці обирали ...
Сфери застосування та переваги профнастилу від українського виробника "Стальний Світ"...
Как правильно выбрать оборудование для эффективной упаковки? Большой обзор....
BUILD PORTAL - Агрегатор статей
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!