Іван Салій про науково-практичну конференцію "Ціноутворення, управління та документообіг у будівництві - 2017"

Іван Салій розповідає про результати обговорень близько 200 спеціалістів з України, Білорусі та Словенії, які зібралися 30-31 травня в Івано-Франківську на науково-практичній конференції
1827 08.06.2017 в 15:01

БЛОГ ІВАНА САЛІЯ

Президент Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів


Несподівано, фахівців з усіх областей України, Білорусі та Словенії зібралось більше двохсот, професійні дискусії в основному знайомих між собою фахівців – нескінченний регламент дискусій продовжували, а не скорочували.

Тут прозвучали і революційні для галузі оцінки та пропозицій.

1. Ніколаєв В.П. – д.е.н., проф., академік Академії будівництва України: «...концепція вартості життєвого циклу. Її революційна ідея - аналіз споживачем не тільки вартості, але і подальшого утримання та експлуатації об'єктів нерухомості.
... ми повинні проектувати більшою мірою вартість експлуатації, ніж вартість будівництва. Ніяк не можна допускати мінімізацію вартості будівництва, а тим більше - проектування без оглядки на експлуатаційну складову.
І якщо система кошторисного ціноутворення не підтримує управління вартістю життєвого циклу - вона повинна бути змінена принципово».

2. Міхалькевіч М.М. – начальник управління комплексних нормативів РНТЦ, м. Мінськ, Білорусь «Порядок розробки і застосування укрупнених нормативів в Республіці Білорусь».

3. Кіріновіч О.О. – заступник начальника відділу моніторингу цін на будівельні матеріали, вироби і конструкції «Нова система класифікації та кодування матеріалів для будівництва, застосування в Республіці Білорусь».

4. Звичайно, корисною була доповідь експерта з державних закупівель у Львівській області Сімки М.О.«Особливості тендерних процедур на виконання будівельних робіт згідно нового законодавства у системі «Прозорро» та на електронних майданчиках».

5. Але шквал питань, роздумів «...і ми ще і самі не визначились, ще будуть прийматись рішення і роз'яснення» наголошувала заступник директора «Укрдержбудекспертиза» Бєрєндєєва О.В. (м.Київ)

5.1. «Нові нормативні акти і документи з розроблення, погодження та експертизи проектної документації на будівництво. Класи наслідків (відповідальності) будівель і споруд замість категорій складності об'єктів будівництва, згідно Закону України від 17.01.2017 №1817-VIII»

5.2. «Проведення експертизи проектно-кошторисної документації на будівництво. ДСТУ-Н Б А.2.2-10:2012 та виконання вимог ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво».

Це позитивний приклад, коли влада та ініціатори змін до законів хоча і постфактум, але доїхали спільно порадитись і поінформувати про майбутні рішення.
А поки як завжди: з 10 червня 2017 року старий закон не діє, а для нового ще не всі підзаконні акти розроблені...

  
  

Словом. бізнес і громадськість шукають інновації і прагнуть державно-приватного партнерства.

Президент
Всеукраїнської спілки
виробників будматеріалів
І.М. Салій


Джерело: Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

 
Интересные новости:
13.06.2017
2278
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів розповів про експериментальний ...
07.06.2017
1531
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів розповів про нові здобутки на м...
29.05.2017
2152
Останній день другого бізнес-туру делегація провела у Сумах.  Build Portal вів онлайн-трансляці...
08.05.2020
1073
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про виробництво щебен...
05.05.2020
538
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про підсумки будівництва з...
30.04.2020
957
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про соціальний проект ...