Лев Парцхаладзе: Наша амбітна мета - підвищити загальну позицію України в DoingBusiness на 10 пунктів

1202 2017-04-21 04:40:00За останніми даними рейтингу DoingBusiness Україна посідає 80 місце з 190 країн світу, і одне з найголовніших завдань Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства - підвищити загальну позицію України на 10 пунктів. На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе під час круглого столу з представниками Світового банку щодо змін в законодавстві, які впливають на позицію України у рейтингу DoingBusiness.


«За розрахунками експертів один пункт у DoingBusinessдає можливість залученняу країну до 600 млн доларів інвестицій. Наша амбітна мета – покращити позиції України на 10 пунктів і тим самим залучити до країни додатково близько 6 млрд доларів інвестицій. Тому весь минулийрік і в цьомуроці ми продовжуємопосиленопрацювати над удосконаленнямзаконодавства», - сказав він.

За словами Парцхаладзе, зогляду на прагнення України до вступу в ЄС, потрібно впровадити європейські стандарти в усіх сферах діяльності, у тому числі, і в будівництві.

При цьому, він зазначив, що будівельна галузь є найпотужнішим інвестиційним мультиплікатором. «Одна гривня, вкладена в будівництво, приносить 5 гривень в український бюджет. А одне робоче місце в будівництві створює ще 20 в суміжних галузях», - підкреслив Парцхаладзе.

Довідково: Протягом 2016-2017 років в українському законодавстві відбулась низка змін, яка впливає на позицію України у рейтингу DoingBusinessза показником «Отримання дозволів на будівництво».

1. У 2016 р. прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» (№ 1817 –VIII).

Зазначеним Законом здійснено перехід від категорій складності об’єктів будівництва до класів наслідків (відповідальності), від триступеневої дозвільної системи (повідомлення, декларація, дозвіл) до двоступеневої (повідомлення, дозвіл).

2. Прийнято Закон про основні засади державного нагляду і контролю, який регулює сферу контролю в будівництві. (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства (№ 320-VIII).

Зазначеним Законом розпочато децентралізацію повноважень у сфері архітектурно-будівельного  контролю, створено систему державного архітектурно-будівельного нагляду.

3. Рішенням Київської міської ради відрахування на розвиток інфраструктури (сплати пайової участі) зменшено з 10% до 5%.

4. 13 квітня 2017 року Верховна Рада прийняла законопроект № 5587, який виключає можливість отримання виконавцями робіт кваліфікаційних сертифікатів без відповідної вищої освіти, скасовує вимогу щодо необхідності отримання вихідних даних та умов служби з надзвичайних ситуацій.
Интересные новости:
21.04.2017
1002
За последний год количество инвестиций выросло в четыре раза...
21.04.2017
1476
За последние семь лет солнечная энергетика в стране стала дешевле на 73%...
08.11.2000
310
Кроме жилых вагонов планируют купить вагон-столовую, вагон-прачечную, вагон-душевую и даже вагон для...
08.11.2000
426
На реалізацію проектів регіонального розвитку уряд затвердив розподіл тих ресурсів державної скарбни...
08.11.2000
400
Сезон ремонту доріг в Україні добіг кінця, кращі показники цьогоріч були у Закарпатській, Хмельницьк...