Українець облаштував квартиру, яка сама економить комунальні послуги

Чернівецький винахідник сам переробив своє помешкання, аби максимально заощаджувати
2045 10.04.2017 в 07:46Подорожчання електроенергії та води не лякають чернівецького винахідника Віталія Ришкуляка. Його квартира «нашпигована» запрограмованими модулями, які виконують команди господаря, дозволяють значно заощаджувати на використанні ресурсів, та й просто – полегшують життя, повідомляє Житло.in.ua.

Після того як Віталій заходить додому, у його квартирі  по черзі вмикаються світло та телевізор. Помешкання шеф-кухаря за фахом та винахідника за покликом душі  Віталія Ришкуляка нашпиговане різними запрограмованими ним модулями ,а тому в усьому слухається свого господаря.  Щоб захиститись від аварійного відімкнення електроенергії, Віталій, приміром, «нафарширував» форму від лампочки акумуляторами від мобільного та світлодіодами.

"Як тільки відмикається світло, вона працює у режимі аварійного освітлення, і продовжу світи до розрядки акумуляторів. Одного вистачає на 14-16 годин роботи. Два акумулятори від мобільних, світлодіоди", - розповідає Віталій Ришкуляк.

Знає Віталій і простий спосіб заощадження електроенергії.  Його бойлер більше не працює цілий день , а вмикається завдяки таймеру лише у визначені години.

"Мені потрібна вода лише вранці, в обід та увечері. Так за півгодини до того, як мені знадобиться вода, таймер вже виставлений о 7.30 , о 8 – вимикається. Економія за допомогою цього таймеру – 200 кіловат на місяць", - каже чоловік.

Воду господар «розумної  квартири» заощаджує в оригінальний спосіб:  посуд миє, натискаючи коліном на дверці кухонної шафки.

"Береться тарілка, миється, скільки треба і все. Цей же трюк неможливо повторити, коли миється посуд", - зазначає винахідник.

Віталій каже: постійно удосконалює свої модулі, вигадуючи нові команди та програми. Щоб встановити один модуль, приміром, потрібно не більше 300 гривень, порахував винахідник.

"На один модуль іноді може піти 5 хвилин – швидко пишеться прошивка, збирається модуль за півгодинки і розробка готова", - каже Віталій.

Чернівецький винахідник тепер плідно  працює над  енергоефективністю своєї квартири – замінив усі вікна і невдовзі встановлюватиме  сонячні батареї.

Джерело: zhytlo.in.ua

 
Интересные новости:
10.04.2017
1469
В Украине нет соответствующей законодательной базы, чтобы завезти нужное количество антрацита...
10.04.2017
6087
Контрактовую площадь хотят реконструировать и сделать пешеходную зону...
10.04.2017
1670
В Киевсовете назвали адреса, по которым находятся дома, непригодные для проживания...
28.04.2022
2345
За допомогою мобільних цифрових валіз адміністратори ЦНАП зможуть надавати адмінпослуги на дому людя...
26.04.2022
1421
З 26 квітня, буде  додано ще рейси зранку та ввечері, щоб дати можливість пасажирам поїхати по ...