Українець облаштував квартиру, яка сама економить комунальні послуги

Чернівецький винахідник сам переробив своє помешкання, аби максимально заощаджувати
1653 10.04.2017 в 07:46Подорожчання електроенергії та води не лякають чернівецького винахідника Віталія Ришкуляка. Його квартира «нашпигована» запрограмованими модулями, які виконують команди господаря, дозволяють значно заощаджувати на використанні ресурсів, та й просто – полегшують життя, повідомляє Житло.in.ua.

Після того як Віталій заходить додому, у його квартирі  по черзі вмикаються світло та телевізор. Помешкання шеф-кухаря за фахом та винахідника за покликом душі  Віталія Ришкуляка нашпиговане різними запрограмованими ним модулями ,а тому в усьому слухається свого господаря.  Щоб захиститись від аварійного відімкнення електроенергії, Віталій, приміром, «нафарширував» форму від лампочки акумуляторами від мобільного та світлодіодами.

"Як тільки відмикається світло, вона працює у режимі аварійного освітлення, і продовжу світи до розрядки акумуляторів. Одного вистачає на 14-16 годин роботи. Два акумулятори від мобільних, світлодіоди", - розповідає Віталій Ришкуляк.

Знає Віталій і простий спосіб заощадження електроенергії.  Його бойлер більше не працює цілий день , а вмикається завдяки таймеру лише у визначені години.

"Мені потрібна вода лише вранці, в обід та увечері. Так за півгодини до того, як мені знадобиться вода, таймер вже виставлений о 7.30 , о 8 – вимикається. Економія за допомогою цього таймеру – 200 кіловат на місяць", - каже чоловік.

Воду господар «розумної  квартири» заощаджує в оригінальний спосіб:  посуд миє, натискаючи коліном на дверці кухонної шафки.

"Береться тарілка, миється, скільки треба і все. Цей же трюк неможливо повторити, коли миється посуд", - зазначає винахідник.

Віталій каже: постійно удосконалює свої модулі, вигадуючи нові команди та програми. Щоб встановити один модуль, приміром, потрібно не більше 300 гривень, порахував винахідник.

"На один модуль іноді може піти 5 хвилин – швидко пишеться прошивка, збирається модуль за півгодинки і розробка готова", - каже Віталій.

Чернівецький винахідник тепер плідно  працює над  енергоефективністю своєї квартири – замінив усі вікна і невдовзі встановлюватиме  сонячні батареї.

Джерело: zhytlo.in.ua

Интересные новости:
10.04.2017
1131
В Украине нет соответствующей законодательной базы, чтобы завезти нужное количество антрацита...
10.04.2017
5609
Контрактовую площадь хотят реконструировать и сделать пешеходную зону...
10.04.2017
1342
В Киевсовете назвали адреса, по которым находятся дома, непригодные для проживания...
24.05.2019
631
Проект з промовистою назвою Plastic Bottle Village запустив канадський підприємець Робер Безо...
24.05.2019
834
Ремонт передбачає  роботи на проїжджій частині, тротуарах, зведення велосмуги, облаштування осв...
24.05.2019
1093
Мер Віталій Кличко розповів, які роботи скільки коштували...