"Розумне" вуличне освітлення на Львівщині допоможе економити до 75%

В містечку Самбір на Львівщині звичайні лампи вуличних ліхтарів замінять на економічні LED-лампи
2842 04.04.2017 в 07:26Реконструкцію вуличного освітлення проводять за кошти Європейського Союзу у рамках проекту "Муніципальні партнерства для покращення енергоефективності у Самборі та Жовкві», який став переможцем конкурсу Програми ЄС "Демонстраційні проекти Угоди мерів" (COM- DEP), передає EcoTown

Новими енергоефективними світильниками будуть освітлені 24 вулиці - спеціально створена комісія обрала здебільшого на околицях Самбора. Проект також передбачає оновлення мереж та обладнання, а також впровадження системи моніторингу та управління зовнішнім освітленням.

Як зазначають у Фонді "Східна Європа", наразі у місті замінено 600 з понад 750 запланованих ліхтарів на LED-світильники та триває заміна понад 25 км електричної мережі на лінію із самоутримним ізольованим проводом. Також два з десяти щитів живлення вуличних ліхтарів замінено на шафи управління зовнішнім освітленням.

У планах також впровадження системи моніторингу та управління технологічними об'єктами міського освітлення і виконання декоративного підсвічування семи об'єктів архітектури міста.

Роботи з монтажу обладнання фінансуються міською радою, а кошти на його закупівлю надано Європейським Союзом у рамках програми CoM-DeP. Важливий для області проект співфінансує також і Львівська облрада у сумі 0,5 млн грн.

З нинішнім тарифом на електроенергію для зовнішнього освітлення розрахункова економія бюджетних коштів становитиме близько 1 мільйона гривень на рік. Заощаджені кошти можуть витрачатися для покращення освітлення на інших вулицях, кажуть ініціатори проекту.

Як зазначає керівник команди підтримки Com-DeP Ян Ваандерс, реалізація проекту дозволить місту заощадити 75 % електроенергії у системі зовнішнього освітлення. «Наразі ми робимо демонстраційні витрати, аби показати як муніципалітет може скоротити витрати на електроенергію, - пояснює фахівець. - Бюджет проекту становить 8 млн гривень».

Як зазначає президент Фонду "Східна Європа" Віктор Лях, проект реконструкції вуличного освітлення має три складові - економічну, екологічну та соціально-освітню.

"По-перше, місто економить гроші бюджету, по-друге - зменшує кількість викидів вуглецю у повітря, по-третє, містяни почувають себе більш комфортно та у більшій безпеці, - пояснює фахівець. - Цей приклад Самбора має стати прикладом для жителів: якщо місто економить, то і я у своїй родині буду заощаджувати та робити акцент на енергозбереженні".

Источник: EcoTown

 
Интересные новости:
04.04.2017
1183
В ЧАО Укртрансгаз сообщили, что в этом отопительном сезоне удалось использовать почти на четверть ме...
03.04.2017
1519
В Голосеевском районе вновь начали работы над летней эстрадой в парке им. Рыльского...
03.04.2017
2338
На главных площадях города пройдут массовые гуляния и фестиваль писанок...
17.05.2022
850
Під час повітряної тривоги інспектори не мають права штрафувати водіїв...
28.04.2022
2403
За допомогою мобільних цифрових валіз адміністратори ЦНАП зможуть надавати адмінпослуги на дому людя...
26.04.2022
1480
З 26 квітня, буде  додано ще рейси зранку та ввечері, щоб дати можливість пасажирам поїхати по ...