"Розумне" вуличне освітлення на Львівщині допоможе економити до 75%

В містечку Самбір на Львівщині звичайні лампи вуличних ліхтарів замінять на економічні LED-лампи
2668 04.04.2017 в 07:26Реконструкцію вуличного освітлення проводять за кошти Європейського Союзу у рамках проекту "Муніципальні партнерства для покращення енергоефективності у Самборі та Жовкві», який став переможцем конкурсу Програми ЄС "Демонстраційні проекти Угоди мерів" (COM- DEP), передає EcoTown

Новими енергоефективними світильниками будуть освітлені 24 вулиці - спеціально створена комісія обрала здебільшого на околицях Самбора. Проект також передбачає оновлення мереж та обладнання, а також впровадження системи моніторингу та управління зовнішнім освітленням.

Як зазначають у Фонді "Східна Європа", наразі у місті замінено 600 з понад 750 запланованих ліхтарів на LED-світильники та триває заміна понад 25 км електричної мережі на лінію із самоутримним ізольованим проводом. Також два з десяти щитів живлення вуличних ліхтарів замінено на шафи управління зовнішнім освітленням.

У планах також впровадження системи моніторингу та управління технологічними об'єктами міського освітлення і виконання декоративного підсвічування семи об'єктів архітектури міста.

Роботи з монтажу обладнання фінансуються міською радою, а кошти на його закупівлю надано Європейським Союзом у рамках програми CoM-DeP. Важливий для області проект співфінансує також і Львівська облрада у сумі 0,5 млн грн.

З нинішнім тарифом на електроенергію для зовнішнього освітлення розрахункова економія бюджетних коштів становитиме близько 1 мільйона гривень на рік. Заощаджені кошти можуть витрачатися для покращення освітлення на інших вулицях, кажуть ініціатори проекту.

Як зазначає керівник команди підтримки Com-DeP Ян Ваандерс, реалізація проекту дозволить місту заощадити 75 % електроенергії у системі зовнішнього освітлення. «Наразі ми робимо демонстраційні витрати, аби показати як муніципалітет може скоротити витрати на електроенергію, - пояснює фахівець. - Бюджет проекту становить 8 млн гривень».

Як зазначає президент Фонду "Східна Європа" Віктор Лях, проект реконструкції вуличного освітлення має три складові - економічну, екологічну та соціально-освітню.

"По-перше, місто економить гроші бюджету, по-друге - зменшує кількість викидів вуглецю у повітря, по-третє, містяни почувають себе більш комфортно та у більшій безпеці, - пояснює фахівець. - Цей приклад Самбора має стати прикладом для жителів: якщо місто економить, то і я у своїй родині буду заощаджувати та робити акцент на енергозбереженні".

Источник: EcoTown

 
Интересные новости:
04.04.2017
1088
В ЧАО Укртрансгаз сообщили, что в этом отопительном сезоне удалось использовать почти на четверть ме...
03.04.2017
1422
В Голосеевском районе вновь начали работы над летней эстрадой в парке им. Рыльского...
03.04.2017
2236
На главных площадях города пройдут массовые гуляния и фестиваль писанок...
29.07.2021
708
В мэрии Киева начали взимать плату за парковку на придомовой территории, которая принадлежит го...
28.07.2021
638
Перевізникам доведеться працювати за новими умовами. Що змінилось...