Українці щотижня залучають щонайменше 100 млн гривень на енергоефективні заходи

Найбільше коштів українцями проінвестовано в утеплення індивідуального житла
1502 30.03.2017 в 07:26Цього року з моменту відновлення Урядової програми «теплих» кредитів попит на неї невпинно зростає. Якщо позаминулого тижня родини залучили майже 120 млн грн на утеплення своїх домівок, то цього тижня – вже 130 млн гривень. При цьому, всі три напрями програми залишаються популярними.

Зокрема, за тиждень:

- більше 180 родин прийняли рішення встановлювати твердопаливні котли і одержали для цього більше 3,4 млн грн в державних банках;

- майже 6 тисяч сімей залучили 125 млн грн на утеплення індивідуального житла;

- ще 8 ОСББ та ЖБК впроваджуватимуть енергоефективні заходи у  багатоповерхівках, отримавши на це більше 1 млн гривень.

Загалом, лише за неповний березень-місяць програмою скористалося більше 18 тис. сімей, залучивши в державних банках на утеплення своїх осель 355 млн гривень. Це рекордна сума коштів. Навіть у найкращі періоди дії програми населення та ОСББ освоювало максимум 300-350 млн грн за цілий місяць.

«Це вкотре доводить надзвичайну затребуваність програми серед населення. Мешканці міст та сіл знають, що отримають подвійну вигоду – зможуть двічі заощадити сімейний бюджет: спочатку отримати безповоротну фінансову допомгу під час виплати «теплого» кредиту, згодом – після впровадження енергоефективних заходів значно зменшити комунальні рахунки», – прокоментував голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

В Україні стартує масштабне утеплення бюджетних установ

Загалом, з початку дії програми, а саме – з жовтня 2014 року, її учасниками стали більше 220 тисяч родин по всій Україні. Разом вони залучили понад 3 млрд грн на заходи з економії енергоресурсів та утеплення осель.

Найбільше коштів українцями проінвестовано в утеплення індивідуального житла – майже 2,7 млрд гривень. У заміну газових котлів на негазові вкладено понад 333 млн гривень. Для реалізації великих енергоефективних проектів у багатоквартирних будинках ОСББ та ЖБК використано більше 83 млн гривень.

Додатковим фактором, який стимулює українців до енергоощадності, є можливість одночасно скористатися кількома програмами безповоротної фінансової допомоги на утеплення житла: державній та місцевій (обласній, районній, міській). Подвійне відшкодування з різних бюджетів  дозволяє зменшити витрати домогосподарства при виплаті «теплого» кредиту вдвічі, а інколи і більше. Наразі в Україні за ініціативи  Держенергоефективності у тісній співпраці з місцевими органами влади прийнято вже 242 місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів.

Джерело: прес-служба Держенергоефективності

 
Интересные новости:
30.03.2017
1445
Укрэнерго предлагает перенести пределы пиковой зоны вечернего периода с 17 по 21 часов – на пе...
30.03.2017
1417
Луганское энергетическое объединение в апреле отключит от электроснабжения все предприятия жилищно-к...
29.03.2017
1305
Ни одно предприятие в Украине не понесло наказание за халатное отношение к природным ресурсам...
28.04.2022
2334
За допомогою мобільних цифрових валіз адміністратори ЦНАП зможуть надавати адмінпослуги на дому людя...
26.04.2022
1410
З 26 квітня, буде  додано ще рейси зранку та ввечері, щоб дати можливість пасажирам поїхати по ...