В Україні стартує масштабне утеплення бюджетних установ

ЕСКО-компанії матимуть всі законодавчі підстави для роботи у бюджетній сфері, укладення ЕСКО-договорів та залучення свого капіталу у впровадження енергоефективних заходів у закладах соціальної сфери
1292 27.03.2017 в 07:24


23 березня на засіданні Парламенту прийнято у другому читанні законопроект № 4549 щодо продовження укладання енергосервісних договорів для термомодернізації будівель бюджетних установ. Свої голоси «за» віддали 228 народних депутатів України.

«Це ще одна перемога! Прийнято закон, який відкриває шлях для широкомасштабної термомодернізації дитсадків, шкіл, лікарень тощо. Відтепер ЕСКО-компанії матимуть абсолютно всі законодавчі підстави для роботи у бюджетній сфері, укладення ЕСКО-договорів та залучення свого капіталу у впровадження енергоефективних заходів у закладах соціальної сфери», – прокоментував голова Держенергоефективності Сергій Савчук та нагадав, що законопроект розроблено за активної участі Агентства.

Зокрема, законом передбачається можливість застосування електронних аукціонів через систему PROZORRO для закупівель енергосервісу. Це значно полегшить процес заключення договорів між ЕСКО-компаніями та розпорядниками бюджетних коштів. Цьогоріч очікується укладання близько 100 ЕСКО-договорів.

Энергоэффективное оборудование, на которое можно получить компенсацию

«У 2017 році ми продовжимо впроваджувати та поширювати ефективний європейський ЕСКО-механізм. Від цього виграють усі: держава заощадить мільйони гривень бюджетних коштів,  активізується малий та середній бізнес, бюджетні установи зможуть зменшити енергоспоживання, зекономити кошти на оплаті комунальних послуг та використати їх на інші важливі проекти», – пояснив Савчук та додав, що загальний потенціал цього ринку в бюджетній сфері сягає 5 млрд доларів США.

«Перевага енергосервісу полягає у тому, що без бюджетних вкладень можна буде залучити мільярди доларів приватних інвестицій в утеплення бюджетних установ та у результаті зменшити споживання газу по країні майже на 1 млрд куб. м газу. Це реальний крок до енергонезалежності України», – повідомив Віктор Галасюк, народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва.

Додамо, що завдяки запровадженому у 2016 році ЕСКО-механізмі в чотирьох регіонах України (Київ, Одеська, Вінницька та Полтавська області) вже тривають роботи за 19-ма укладеними енергосервісними контрактами на загальну суму 7 млн грн. Інвестори вже почали повертати свої вкладення.

Джерело: Держенергоефективності

 
Интересные новости:
27.03.2017
1652
Расчетная стоимость панели на 30 кВт составляет примерно 1 млн грн, а сам проект окупится за 4-5 лет...
27.03.2017
1250
До 1 июля 2017 года по инициативе Львовской областной государственной администрации будет осуществле...
24.03.2017
5394
23 марта открыли отремонтированный восточный вестибюль, но западный закрыли на ремонт...
06.04.2020
672
Як не стати жертвою будівельних афер: головні правила перед купівлею житла...
06.04.2020
1953
Опубліковано постанову щодо особливостей надання житлових субсидій в умовах карантину...
06.04.2020
655
Мінрегіон роз’яснює: з 6 квітня Уряд посилив карантинні заходи в Україні...