П’ята частина переселенців повертаються в ОРДЛО через неможливість орендувати житло

Багато переселенців будуть змушені повернутися на непідконтрольну українській владі територію через підвищення тарифів на комунальні послуги, які вони не можуть сплатити
1601 22.03.2017 в 07:29Довгострокові рішення, які забезпечили б інтеграцію внутрішньо переміщених осіб (ВПЛ) на Донбасі, все ще не вироблені, і ці особи продовжують перебувати в незахищеному становищі стосовно засобів до існування і гарантованого володіння житлом.

Про це йдеться в XVII Доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні, підготовленій за результатами роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні в період з 16 листопада 2016 р. по 15 лютого 2017 р, – повідомляє Zik зі посиланням на Новини Донбасу.

Уточнюється, що мова йде про поняття «достатнє житло» – це житло, доступне за ціною, придатне для проживання, доступне фізично, розташоване близько до необхідного для життя об’єктів, адекватне з точки зору культури, з правовим забезпеченням проживання і доступом до необхідних послуг (включаючи водопостачання, каналізацію та енергопостачання).

«Відсутність доступу до належного житла безпосередньо впливає на тенденції переміщення населення і повернення на територію, постраждалу від конфлікту... 70 % ВПЛ назавжди повертаються на територію, постраждалу від конфлікту, для захисту свого майна, а 22 % – тому, що не можуть собі дозволити орендувати житло. Це ілюструє наслідки відсутності з боку уряду конкретних кроків по забезпеченню довгострокових рішень житлової проблеми та успішної інтеграції», – йдеться в доповіді.

У УВКПЛ також відзначають, що деякі ВПЛ не мають доступу до державної соціальної підтримки, зокрема, до субсидій на оплату комунальних послуг, «оскільки у них немає офіційних договорів оренди житла з домовласниками, укладення яких вимагає українське законодавство, але які рідко є, оскільки багато домовласників не хочуть формалізувати свої домовленості з ВПЛ».

За інформацією УВКБ ООН, з 62 % ВПЛ, які орендують житло, офіційні договори оренди підписали тільки 5-7 %.

Багато переселенців розповіли УВКПЛ, що будуть змушені повернутися на непідконтрольну українській владі територію (НКТ) через підвищення тарифів на комунальні послуги, які вони тепер не можуть сплатити. Як показало дослідження NRC (грудень 2016 року), 52 % всіх прохань про правову допомогу, отриманих гуманітарними організаціями, стосувалося житлових субсидій та фінансової підтримки для покриття видатків на оплату комунальних послуг.

Незважаючи на те, що місцева влада іноді виділяє переселенцям тимчасове житло, більшість ВПЛ не отримують документів, що свідчать про їх право на користування цими приміщеннями. «Така відсутність правового забезпечення проживання підвищує ризик примусового виселення ВПЛ та інших порушень прав людини, наприклад, ризику бездомності, небезпечних повернень», – констатується в доповіді.

У доповіді також зазначається, що ситуація з майновими правами людей на НКТ також поки не з’ясовані: «Збройні групи продовжили виконувати рішення, спрямовані на «регулювання» майнових питань на підконтрольній їм території, причому їх наслідки для майнових прав людей, особливо тих, хто повернулися або переміщених осіб, ще не зрозумілі».

Джерело: zik.ua
Фото Владислава Соделя/apostrophe.ua 

 
Интересные новости:
22.03.2017
1568
Принятие соответствующего закона может стимулировать увеличение производства тепловой энергии из аль...
22.03.2017
1812
Ранее часть полномочий по установлению тарифов уже принадлежала органам местного самоуправления...
22.03.2017
1868
Предусматривается предоставление ОСМД и ЖСК возмещения разницы в начислениях за соответствующие услу...
17.05.2022
918
Під час повітряної тривоги інспектори не мають права штрафувати водіїв...
28.04.2022
2501
За допомогою мобільних цифрових валіз адміністратори ЦНАП зможуть надавати адмінпослуги на дому людя...
26.04.2022
1508
З 26 квітня, буде  додано ще рейси зранку та ввечері, щоб дати можливість пасажирам поїхати по ...