П’ята частина переселенців повертаються в ОРДЛО через неможливість орендувати житло

Багато переселенців будуть змушені повернутися на непідконтрольну українській владі територію через підвищення тарифів на комунальні послуги, які вони не можуть сплатити
1511 22.03.2017 в 07:29Довгострокові рішення, які забезпечили б інтеграцію внутрішньо переміщених осіб (ВПЛ) на Донбасі, все ще не вироблені, і ці особи продовжують перебувати в незахищеному становищі стосовно засобів до існування і гарантованого володіння житлом.

Про це йдеться в XVII Доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні, підготовленій за результатами роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні в період з 16 листопада 2016 р. по 15 лютого 2017 р, – повідомляє Zik зі посиланням на Новини Донбасу.

Уточнюється, що мова йде про поняття «достатнє житло» – це житло, доступне за ціною, придатне для проживання, доступне фізично, розташоване близько до необхідного для життя об’єктів, адекватне з точки зору культури, з правовим забезпеченням проживання і доступом до необхідних послуг (включаючи водопостачання, каналізацію та енергопостачання).

«Відсутність доступу до належного житла безпосередньо впливає на тенденції переміщення населення і повернення на територію, постраждалу від конфлікту... 70 % ВПЛ назавжди повертаються на територію, постраждалу від конфлікту, для захисту свого майна, а 22 % – тому, що не можуть собі дозволити орендувати житло. Це ілюструє наслідки відсутності з боку уряду конкретних кроків по забезпеченню довгострокових рішень житлової проблеми та успішної інтеграції», – йдеться в доповіді.

У УВКПЛ також відзначають, що деякі ВПЛ не мають доступу до державної соціальної підтримки, зокрема, до субсидій на оплату комунальних послуг, «оскільки у них немає офіційних договорів оренди житла з домовласниками, укладення яких вимагає українське законодавство, але які рідко є, оскільки багато домовласників не хочуть формалізувати свої домовленості з ВПЛ».

За інформацією УВКБ ООН, з 62 % ВПЛ, які орендують житло, офіційні договори оренди підписали тільки 5-7 %.

Багато переселенців розповіли УВКПЛ, що будуть змушені повернутися на непідконтрольну українській владі територію (НКТ) через підвищення тарифів на комунальні послуги, які вони тепер не можуть сплатити. Як показало дослідження NRC (грудень 2016 року), 52 % всіх прохань про правову допомогу, отриманих гуманітарними організаціями, стосувалося житлових субсидій та фінансової підтримки для покриття видатків на оплату комунальних послуг.

Незважаючи на те, що місцева влада іноді виділяє переселенцям тимчасове житло, більшість ВПЛ не отримують документів, що свідчать про їх право на користування цими приміщеннями. «Така відсутність правового забезпечення проживання підвищує ризик примусового виселення ВПЛ та інших порушень прав людини, наприклад, ризику бездомності, небезпечних повернень», – констатується в доповіді.

У доповіді також зазначається, що ситуація з майновими правами людей на НКТ також поки не з’ясовані: «Збройні групи продовжили виконувати рішення, спрямовані на «регулювання» майнових питань на підконтрольній їм території, причому їх наслідки для майнових прав людей, особливо тих, хто повернулися або переміщених осіб, ще не зрозумілі».

Джерело: zik.ua
Фото Владислава Соделя/apostrophe.ua 

 
Интересные новости:
22.03.2017
1482
Принятие соответствующего закона может стимулировать увеличение производства тепловой энергии из аль...
22.03.2017
1735
Ранее часть полномочий по установлению тарифов уже принадлежала органам местного самоуправления...
22.03.2017
1793
Предусматривается предоставление ОСМД и ЖСК возмещения разницы в начислениях за соответствующие услу...
10.09.2021
810
Кияни протягом тижня можуть надсилати свої пропозиції щодо локації для розміщення пам’ятника...
02.09.2021
4554
Работы по демонтажу с использованием техники начались еще 30 августа...
26.08.2021
814
У Києві поступово створюється єдина велосипедна мережа. Де з'явились нові велодоріжки і велосмуги...