Міністр екології проти сортування сміття вдома

Сортування сміття повинно відбуватися на спеціально облаштованих майданчиках
1707 28.11.2016 в 07:38


Сортування сміття повинно відбуватися не вдома, а на спеціально облаштованих майданчиках. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, коментуючи проект Національної стратегії поводження з відходами та ситуацію щодо утилізації побутових відходів в Україні, передає Eco town

«Свого часу в Європі побутові відходи сортувалися вдома, оскільки була відсутня спеціальна техніка, яка б дозволяла це робити у спеціальних точках, – пояснює міністр. – Сьогодні в Україні багато хто говорить, що побутові відходи треба роздільно збирати та віддавати у різних пакетах на утилізацію, однак я прихильник запровадження сортувальних ліній на місцях видалення відходів».

Змагаючись за сортування сміття, ми лише стимулюємо забруднення повітря вихлопними газами, зазначає Остап Семерак. «Припустімо, ми в Києві запропонували би сортувати сміття, як в Мюнхені – у шість окремих пакетів, кожен господар повинен зібрати всі відходи у різні пакети, а потім віднести їх у різні контейнери, – пояснює міністр. – Справа у кількості машин, які будуть приїздити, щоб все це вивезти… А транспорт вважається одним з найбільших забруднювачів повітря в українських містах».

Жителям Днепропетровщины предложили менять мусор на коммунальные платежи

В Україні 95 % побутових відходів вивозиться на полігони, нагадав Остап Семерак.

«В нашій країні вкрай мало сортувальних ліній, – наголошує міністр. – І хоча інвестори готові будувати такі підприємства – не один рік оббивають пороги місцевих органів влади – віз досі не зрушив з місця».

Мінприроди зацікавлене у ефективній організації місць видалення відходів, наголосив Остап Семерак. «Вся процедура з сортування і переробки повинна бути екологічно-безпечною і сприяти сталому, раціональному використанню ресурсів. Є надія, що закон, який до кінця року буде передано до Верховної Ради, змінить ситуацію», – впевнений голова відомства.

Джерело: ecotown.com.ua

 
Интересные новости:
28.11.2016
2989
В 2017 году будут закрыты три станции, еще две - в 2018 году...
29.11.2016
1238
Президент подписал закон, направленный на уменьшение задолженности предприятий жилищно-коммунального...
28.11.2016
2038
В настоящее время эта территория фактически выступает буферной зоной между открытой линией метрополи...
28.04.2022
2345
За допомогою мобільних цифрових валіз адміністратори ЦНАП зможуть надавати адмінпослуги на дому людя...
26.04.2022
1421
З 26 квітня, буде  додано ще рейси зранку та ввечері, щоб дати можливість пасажирам поїхати по ...