Міністр екології проти сортування сміття вдома

1153 2016-11-28 07:38:00


Сортування сміття повинно відбуватися не вдома, а на спеціально облаштованих майданчиках. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, коментуючи проект Національної стратегії поводження з відходами та ситуацію щодо утилізації побутових відходів в Україні, передає Eco town

«Свого часу в Європі побутові відходи сортувалися вдома, оскільки була відсутня спеціальна техніка, яка б дозволяла це робити у спеціальних точках, – пояснює міністр. – Сьогодні в Україні багато хто говорить, що побутові відходи треба роздільно збирати та віддавати у різних пакетах на утилізацію, однак я прихильник запровадження сортувальних ліній на місцях видалення відходів».

Змагаючись за сортування сміття, ми лише стимулюємо забруднення повітря вихлопними газами, зазначає Остап Семерак. «Припустімо, ми в Києві запропонували би сортувати сміття, як в Мюнхені – у шість окремих пакетів, кожен господар повинен зібрати всі відходи у різні пакети, а потім віднести їх у різні контейнери, – пояснює міністр. – Справа у кількості машин, які будуть приїздити, щоб все це вивезти… А транспорт вважається одним з найбільших забруднювачів повітря в українських містах».

Жителям Днепропетровщины предложили менять мусор на коммунальные платежи

В Україні 95 % побутових відходів вивозиться на полігони, нагадав Остап Семерак.

«В нашій країні вкрай мало сортувальних ліній, – наголошує міністр. – І хоча інвестори готові будувати такі підприємства – не один рік оббивають пороги місцевих органів влади – віз досі не зрушив з місця».

Мінприроди зацікавлене у ефективній організації місць видалення відходів, наголосив Остап Семерак. «Вся процедура з сортування і переробки повинна бути екологічно-безпечною і сприяти сталому, раціональному використанню ресурсів. Є надія, що закон, який до кінця року буде передано до Верховної Ради, змінить ситуацію», – впевнений голова відомства.

Джерело: ecotown.com.ua

Интересные новости:
28.11.2016
2490
В 2017 году будут закрыты три станции, еще две - в 2018 году...
29.11.2016
846
Президент подписал закон, направленный на уменьшение задолженности предприятий жилищно-коммунального...
28.11.2016
1446
В настоящее время эта территория фактически выступает буферной зоной между открытой линией метрополи...
23.01.2019
605
Обеспечение полностью бесплатного проезда потребует дополнительных расходов в размере 40 млн евро в ...
23.01.2019
418
"Богдан" поставит Киеву 55 троллейбусов...
23.01.2019
418
Новый собственник не может выселить должников из ипотечного жилья...