Міністр екології проти сортування сміття вдома

945 2016-11-28 07:38:00


Сортування сміття повинно відбуватися не вдома, а на спеціально облаштованих майданчиках. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, коментуючи проект Національної стратегії поводження з відходами та ситуацію щодо утилізації побутових відходів в Україні, передає Eco town

«Свого часу в Європі побутові відходи сортувалися вдома, оскільки була відсутня спеціальна техніка, яка б дозволяла це робити у спеціальних точках, – пояснює міністр. – Сьогодні в Україні багато хто говорить, що побутові відходи треба роздільно збирати та віддавати у різних пакетах на утилізацію, однак я прихильник запровадження сортувальних ліній на місцях видалення відходів».

Змагаючись за сортування сміття, ми лише стимулюємо забруднення повітря вихлопними газами, зазначає Остап Семерак. «Припустімо, ми в Києві запропонували би сортувати сміття, як в Мюнхені – у шість окремих пакетів, кожен господар повинен зібрати всі відходи у різні пакети, а потім віднести їх у різні контейнери, – пояснює міністр. – Справа у кількості машин, які будуть приїздити, щоб все це вивезти… А транспорт вважається одним з найбільших забруднювачів повітря в українських містах».

Жителям Днепропетровщины предложили менять мусор на коммунальные платежи

В Україні 95 % побутових відходів вивозиться на полігони, нагадав Остап Семерак.

«В нашій країні вкрай мало сортувальних ліній, – наголошує міністр. – І хоча інвестори готові будувати такі підприємства – не один рік оббивають пороги місцевих органів влади – віз досі не зрушив з місця».

Мінприроди зацікавлене у ефективній організації місць видалення відходів, наголосив Остап Семерак. «Вся процедура з сортування і переробки повинна бути екологічно-безпечною і сприяти сталому, раціональному використанню ресурсів. Є надія, що закон, який до кінця року буде передано до Верховної Ради, змінить ситуацію», – впевнений голова відомства.

Джерело: ecotown.com.ua

Интересные новости:
28.11.2016
2336
В 2017 году будут закрыты три станции, еще две - в 2018 году...
29.11.2016
662
Президент подписал закон, направленный на уменьшение задолженности предприятий жилищно-коммунального...
28.11.2016
1161
В настоящее время эта территория фактически выступает буферной зоной между открытой линией метрополи...
23.01.2018
545
Дубно выиграло европейский грант по энергоэффективности по программе «Соглашение мэров –...
23.01.2018
349
Ряд городов Украины отказались от центрального отопления из-за потерь тепла в старых сетях, час...
23.01.2018
608
Выбрасывать мусор нужно в разные контейнеры, которые должны быть установлены возле каждого дома...