Які критерії впливають на вартість оренди житла

Експерти з'ясували, які саме чинники є найбільш вагомим при виборі житла і визначенні розміру плати за його оренду
2866 12.10.2016 в 08:03


Орендодавці повинні розуміти, що не кожна нерухомість приверне увагу. Найчастіше квартиронаймачі обирають для себе житло за певними критеріями. Це потрібно враховувати при здачі його в оренду.

Часто орендодавцям досить складно відразу визначити, на який тип клієнта орієнтуватися, щоб оренда була вигідною, адже зараз на ринку нерухомості достатньо пропозицій на будь-який смак і гаманець. Як відзначають експерти, на популярність квартири впливає багато різних факторів, поведомляє портал Dom2000.

Найпростіше здати в оренду невеликі за площею квартири. Переважно це однокімнатні апартаменти. Менш популярні на ринку нерухомості України – двокімнатні квартири. За словами фахівців, якщо таке житло і обирають, то кімнати в ньому повинні бути роздільні. Найчастіше його орендують сімейні пари і студенти для спільної оренди.

Економний варіант

Найбільш популярними об'єктами для оренди житла в Україні є квартири класу економ. Саме з ними найчастіше доводиться працювати фахівцям із нерухомості.

Отримані дані від експертів свідчать про те, що найважливішим критерієм, від якого залежить вартість оренди, є місце розташування будинку, де здається квартира.

У сегменті оренди недорогої нерухомості важлива віддаленість будинку, наприклад, від станції метрополітену. Якщо до неї можна дістатися пішки не більше ніж за 15 хвилин, то це в середньому збільшує щомісячну орендну плату за квартиру на 10-15 % (в порівнянні з аналогічним житлом, яке розташоване в не такому зручному місці).

Как правильно оформить договор аренды жилья

Ще одна важлива характеристика для квартиронаймачів – в якому стані знаходиться будинок і як давно він побудований. Тому не дивно, що охочих орендувати квартиру в новостройках більше, ніж в хрущовках. Але в першому випадку оренда житла часто на порядок дорожча.

Третьою вимогою при виборі знімною квартири є розвиток інфраструктури поруч із будинком. Тобто для орендарів важливо близьке розташування житла до об'єктів торгівлі, навчальних закладів, аптек і лікарень, супермаркетів, до яких можна швидко дійти пішки. Це є дуже важливим для забезпечення їхньої життєдіяльності. Такий критерій особливо важливий, якщо у них є діти.

Орендна ставка буде вищою, якщо апартаменти розташовані біля хорошої транспортної розв'язки. Дешево їх зняти не вийде.

Обійдеться дорожче і квартира в будинку, де є підземна парковка або паркінг. При виборі нерухомості орендарям це теж важливо. Власники нерухомості в тих районах, де добре розвинена інфраструктура, часто встановлюють більш високу орендну ставку, якщо порівняти її з такою ж на околиці міста.

Квартири в будинках класу економ беруть в оренду найчастіше вже з меблями. Багаті квартиронаймачі часто вибирають житло без неї, щоб потім облаштувати апартаменти на свій смак.

Розкішна нерухомість

У сегменті дорогих квартир конкуренція досить висока, така нерухомість користується меншим попитом через високі ціни. Для тих, хто не економить на оренді житла, обов'язковим критерієм при його виборі є престижність місця розташування будинку.

Орендарі нерухомості бізнес- і еліт-класу часто хочуть, щоб вона розташовувалася ближче до центру міста або в хорошому районі. За словами фахівців, для таких клієнтів важлива статусність навіть конкретної вулиці. Для них важливо навіть те, наскільки однорідне в будинку соціальне оточення як у самій будівлі, так і в районі та ін.

Як різні види житла впливають на людину

Важливим критерієм при виборі житла, крім усього, є безпечне проживання в ньому. Орендарі, які обирають нерухомість із дорогого сегменту, звертають увагу і на те, в якому стані вона знаходиться, багато значить і зовнішній вигляд будівлі.

«Для орендарів, які вибирають дороге житло, значення мають бренд, якість будівництва і розташування будинку, – пояснює директор агентства нерухомості RealHouse Олена Кириченко. – Такі клієнти обирають житловий комплекс по рівню будівництва, статусу житла. Їм важливо, щоб біля будинку була доглянута територія, будівля добре охоронялася, із вікон квартири відкривався мальовничий вид. Так, в Києві для оренди житла найчастіше вибирають правий берег столиці. А на лівому березі привертають увагу і користуються попитом найчастіше ті будинки, які побудовані на набережній, де з вікон можна побачити красивий вид на правий берег».

Також у списку обов'язкових вимог орендарів до дорогого житла: наявність домофона, консьєржа, підземного паркінгу. Обов'язковими критеріями при виборі нерухомості для таких квартиронаймачів є якісний ремонт, сучасні меблі та якісна техніка.

Джерело: dom2000.com 

 
Интересные новости:
12.10.2016
5797
В микрорайоне Совки, между улицами Ивана Пулюя и Бориса Гарина, появится парк отдыха «Совский&...
12.10.2016
2023
До следующей весны их почистят от ила и установят улучшенные элементы синхронизации...
12.10.2016
1756
Правительство увеличило уставный капитал Государственного фонда содействия молодежному жилищному стр...
29.07.2021
713
В мэрии Киева начали взимать плату за парковку на придомовой территории, которая принадлежит го...
28.07.2021
641
Перевізникам доведеться працювати за новими умовами. Що змінилось...