Як зменшити рахунки за комунальні послуги?

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук розповів як можна значно скоротити витрати на опалення будинку.
3461 31.08.2016 в 07:28
Майже вдвічі зменшити рахунки за комунальні послуги допоможе комплекс енергоефективних заходів: встановлення індивідуального теплового пункту, вузлів обліку, повне утеплення будинку. І сьогодні держава надає населенню на ці цілі безпрецедентну грошову допомогу. Нею скористалося вже понад 340 ОСББ з різних регіонів країни. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи дані щотижневого моніторингу Урядової програми з енергоефективності.

Сергій Савчук підкреслив, що запорука досягнення значної економії – це правильний підхід до проведення заходів з енергоефективності. Так, перш ніж, замінити вікна та утеплити стіни, варто встановити індивідуальний тепловий пункт (ІТП), регулятор теплового потоку та лічильник тепла.

"Крім того, найпоширеніша та небезпечна помилка, яку потрібно уникати, – це «клаптикове» утеплення багатоповерхівки. Цього не можна робити, адже призведе до появи тріщин, затікання води, плісняви, руйнування, і ви не отримаєте очікуваної економії тепла. Особливо шкідливе «клаптикове» утеплення на панельних будинках", - поінформував Голова та зазначив, що потрібно проводити утеплення не окремих квартир, а всієї будівлі одночасно.

Украинские тарифы на тепло самые низкие в Европе

"Одна з найуспішніших історій утеплення – це Луцьке ОСББ "Явір – 2011", яке скористалося нашою програмою, облаштувало ІТП та провело комплексну термомодернізацію будинку, залучивши 2 млн грн. З них 40% відшкодувало Держенергоефективності, а відсотки за кредитом – Луцька міська рада. У результаті проведеної модернізації витрати на опалення для мешканців будинку зменшилися у 2,2 рази", - нагадав С.Савчук.
За його словами, таких історій чимало і з часом їх буде все більше. Про це свідчить зростаючий попит на програму. За останній тиждень її учасниками стали ще 5 ОСББ, які залучили 453 тис. грн. на енергоефективні заходи. Загалом Урядовою допомогою скористалося вже 341 ОСББ, освоївши разом майже 34 млн грн на утеплення.

Нагадаємо, що за умовами Урядової програми з енергоефективності мешканці багатоповерхівок, які об’єднались в ОСББ, отримують з держбюджету відшкодування 40% суми «теплого кредиту». Якщо серед членів ОСББ є отримувачі субсидій, то компенсація буде значно більшою. Окрім державної, додаткову допомогу на утеплення можна одержати ще й від органів місцевого самоврядування. Таким чином, ОСББ може придбати необхідне енергоефективнеобладнання чи матеріали майже за половину їхньої ринкової ціни.


Джерело: Урядовий портал 

 

 
Интересные новости:
30.08.2016
2596
Инвестиции в жилье как защита сбережений будут и в дальнейшем популярными среди населения...
30.08.2016
2509
Кроме классического психологического давления, коллекторы постоянно изобретают собственные ноу-хау...
30.08.2016
2367
Суды теперь запрещают выезд за границу не только за невыплаченные алименты или долги по кредитам...
11.01.2022
734
Підземні дороги та паркінги, розумні світлофори та заборони: що з цього може спрацювати в столиці?...
11.01.2022
1242
В одному з будинків Києва досі залишився старовинний ліфт в центрі міста, розрахований на одного пас...
21.12.2021
989
Уряд на вчорашньому засіданні встановив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Рішення всту...