На березі річки Либідь у Києві хочуть створити ландшафтний парк

Активісти збирають гроші на створення ландшафтного парку на березі річки

2967 05.08.2016 в 06:36Кияни збирають кошти для того, щоб відродити річку Либідь та облаштувати на її берегах унікальний ландшафтний парк. «Щоб довести киянам можливість такого грандіозного проекту, ми вирішили розпочати зі створення громадського простору на мосту через Либідь», – пише Київський міський журнал Хмарочос.

«Либідь може стати Київським каналом, місцем тяжіння городян і гостей столиці. Необхідно лише очистити її береги і русла річок, що впадають у неї. Уздовж Либеді проходять залізничні колії та автомобільні дороги. Споглядаючи цей пейзаж у Київ прибувають туристи та гості міста. Вони могли б милуватися екологічно чистою прибережною зоною відпочинку, а не дивитись на покинуту й занедбану індустріальну територію».

Цей громадський простір стане пілотним проектом створення урбаністічного ландшафтного парку. Проект називають інвестицією у майбутнє нових поколінь киян. Початковою точкою оновлення Либеді, був обраний майданчик за адресою провулок Фізкультури, 30. Тут знаходяться великі офісні центри, незадіяні киянами пустирі. І саме в цьому місці проходить міст який об'єднує два береги Либеді і відкриває шлях до Солом'янського району.

«З цієї точки має розпочатися переосмислення Либеді та прилеглої до річки території, як нової рекреаційної зони Києва. Адже тут закладений величезний потенціал, як для малого бізнесу, так і для великих компаній, які сповідують принципи соціально-корпоративної відповідальності. Такі підприємства можуть підтримати починання групи авантюристів, які неухильно вкладають свій час і сили в переосмислення старовинної київської річки Либідь».

Наразі відбувається збір коштів на перший етап створення громадського простору. Як повідомляє Хмарочос на своїй сторінці в Facebook, за 3 доби кияни зібрали вже більше 26 000 гривень, тобто чверть потрібної суми на реалізацію першого етапу проекту. Внески зробили 72 особи. Найменший внесок – 5 гривень, найбільший – 10 000 гривень.

Читайте также: Журнал каждого Украинца - то, что должен знать каждый о тарифах, субсидиях, городе и ключевых событиях

Джерело: ecotown.com.ua
Наталія Федосенко

 
Интересные новости:
05.08.2016
3251
Квалифицированным специалистам работодатели готовы платить более 12  тысяч гривен в месяц...
05.08.2016
2243
В Киеве приступают к реконструкции Контрактовой площади...
05.08.2016
2706
Средняя заработная плата украинских строителей в первом полугодии 2016 года составила 4297 гривен...
26.10.2021
494
Паркомісця можна буде викупити на спеціальних аукціонах. Заступник голови КМДА назвав оріє...
13.10.2021
691
Головний принцип програми – співфінансування: 30% оплачують мешканці, а 70% – міський бю...
22.09.2021
651
Для каждого человека разработаны свои виды упражнений, учитывая возраст и возможности...