Дешевий газ - це міф, через який ми сиділи 25 років на газовій голці Росії

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявив, що встановивши ринкову ціну на газ, Україна отримала шанс стати енергетично незалежною державою.
1461 07.07.2016 в 09:16Павло Розенко: дешевий газ - це міф

Встановивши ринкову ціну на газ, Україна отримала шанс стати енергетично незалежною державою. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Потрібно розуміти, що газ – це дорогий енергоресурс. Історії про дешевий газ – це міфи. Історіями про дешевий газ фактично знищили власний газовидобуток. Через міфи про дешевий газ Україна 25 років сиділа на російській «газовій голці», - сказав він. - 25 років в Україні  був нібито дешевий газ, а насправді через Державний бюджет дотувалися олігархічні газові компанії».

За словами Віце-прем’єр-міністра, за цей час видобуток українського газу впав практично до нуля. «Це робилося для того, щоб Україну повністю прив’язати до російського газу, бо на цьому будувався величезний бізнес. На російському газі у нас виникли газові королі і королеви», - наголосив Павло Розенко.

«Тому зараз у нас є шанс, і Уряд робитиме все для цього, стати енергетично незалежною державою. Для цього нам потрібно наростити власний видобуток газу і займатися питанням газозаміщення. Скорочувати споживання газу мають всі», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр .

«Наше спільне завдання з місцевою владою - допомогти тим, хто не має змоги сплачувати повну вартість за газ та житлово-комунальні послуги і швидко оформити субсидії. Люди, які отримують субсидії, сплачують за житлово-комунальні послуги у середньому 10-15% від своїх доходів. Не більше», - підсумував Павло Розенко.

 

Джерело: Урядовий портал
 
Интересные новости:
07.07.2016
2906
Сотрудники Киевэнерго заявляют, что стране грозит коллапс энергосистемы....
07.07.2016
13331
Вице-премьер-министр Украины Павел Розенко, озвучил свое мнение относительно формулы расчета цены на...
06.07.2016
1780
У місті Києві акредитовано першу філію документ-сервісу «ГОТОВО!». Після відкр...
29.07.2021
747
В мэрии Киева начали взимать плату за парковку на придомовой территории, которая принадлежит го...
28.07.2021
654
Перевізникам доведеться працювати за новими умовами. Що змінилось...