Фосфорні бомбардування: як надати першу допомогу при опіках фосфором- поради від Патрульної поліції України

Окупанти бомблять мирне населення забороненими у світі фосфорними бомбами. У Патрільній поліції розповіли, як діяти при ураженні фосфором
2301 25.03.2022 в 08:04Перша допомога при
фосфорних опіках


Загарбники останні кілька днів використовують заборонені фосфорні бомби, а білий фосфор, яким загарбники бомблять мирне населення в українських містах та селах, викликає важкі опіки.

Про це у Телеграмі поінформувала Патрульна поліція України.

Як вберегти себе у разі хімічної атаки

Уточнюється, що фосфор є самозаймистою речовиною, що починає горіти при першому ж контакті з повітрям, і, коли потрапляє на шкіру та одяг, він одразу ж прилипає і продовжує горіти.

«Що робити при фосфорному бомбардуванні? Не торкайтеся руками частинок фосфору на шкірі або на одязі. За можливості занурте пошкоджену частину тіла у воду. Або рясно поливайте або змочуйте водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору. Обережно зніміть одяг. Краще робіть це прямо у воді або продовжуйте поливати уражені ділянки водою», - поінформували правоохоронці.

Зазначається, що у воді фосфор не горить, також варто використовувати пінцет або щось, чим можна зняти фосфор та обпалені частини одягу.

«Обробіть рану содовим розчином. Він готується просто: на 1 склянку води потрібно додати 1 чайну ложку соди. На рану, яка утворилася від горіння фосфору, накладіть вологу пов'язку. Та змочуйте її содовим розчином. Ні в якому разі не використовуйте вату та перекис водню! Коли перекис розпадається, утворюється вода та кисень. Кисень викликає загоряння фосфору», - йдеться у повідомленні.

Як самостійно полагодити пошкоджені вибухом вікна (ІНФОГРАФІКА)

Зазначається, що якщо людина, яка отримала фосфорні опіки, знаходиться у свідомості, необхідно дати їй будь-які знеболювальні та заспокійливі препарати.

Наголошується, що при горінні фосфор також виділяє отруйні пари, і для виведення токсичних речовин з організму варто прийняти будь-який сорбент.

«Пийте багато води, також можна вживати молоко та лужну негазовану воду», - уточнюється у повідомленні патрульних.

З 24 лютого російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

Як діяти у разі втрати житла чи транспорту під час війни 

Поможет быстро обеспечить жильем: новая технология строительства позволяет возводить дома всего за 7 днейБольше полезных рекомендаций населению о том, как действовать в условиях войны, читайте в спецтеме на Build Portal


Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
24.03.2022
1417
Універсальні поради щодо того, як діяти у разі хімічної атаки...
23.03.2022
2333
Ілюстровані інструкції, на яких зображено що необхідно робити при пошкодженні вікон вибухом...
21.03.2022
7271
Рассказываем, как очистить воду в домашних условиях...
12.05.2022
1869
Під час війни варто бути готовими залишитися без звичних умов життя. Про що варто пам’ята...
22.04.2022
1838
Відвідувати місця відпочинку на природі небезпечно. Усі міни та боєприпаси, які не розірвалися,...
31.03.2022
6020
Дізнайтесь, як захиститися від впливу сльозогінного газу, як надати першу допомогу та усун...