Нові правила сплати рахунків за газ. Що змінилось?

Правила розрахунку за природній газ змінено. Дізнайтеся, що принесуть нам ці зміни.
11043 11.05.2016 в 04:07Регулятор НКРЕКП удосконалив правила розрахунків побутових споживачів за спожитий природний газ

У грудні 2015 року набула чинності низка затверджених НКРЕКП нормативних актів, які реалізують вимоги та норми Закону України «Про ринок природного газу» (далі Закон).

Відтепер взаємини Споживача, Постачальника та Газорозподільної компанії регулюються новими Правилами постачання природного газу (далі - Правила), Кодексом газорозподільних систем (далі - Кодекс ГРМ), типовим договором постачання природного газу та типовим договором розподілу природного газу.

Нарешті, в трикутнику Споживач-Постачальник-Газорозподільна компанія чітко розподілені обов’язки сторін щодо фіксації показань спожитого природного газу на лічильнику за минулий місяць, розрахунку обсягу спожитого газу та виставлення рахунку.


Серед головних змін:

Споживачі зобов’язані щомісяця станом на 1 число фіксувати та передавати Газорозподільній компанії показання лічильника до 5 числа включно. Це стосується усіх без виключення побутових споживачів, у яких встановлений лічильник газу.

Газорозподільна компанія має право й обов’язок щопівроку (не менше ніж один раз в шість місяців) перевірити достовірність та коректність показань наданих Споживачами.

Газорозподільна компанія у разі неотримання показань лічильника від Споживача протягом з 01 до 05 числа, зобов’язана визначити обсяг споживання газу за минулий місяць розрахунковим методом, з використанням групи споживання до якої віднесено Споживача та відповідного визначеного для кожної групи споживання середньостатистичного річного профілю споживання природного газу в розрізі місяців.

Газорозподільна компанія через Оператора ГТС надає Постачальнику фактичні обсяги природного газу за минулий місяць в розрізі кожного Споживача.

Постачальник на основі отриманих від Газорозподільної компанії фактичних обсягів спожитого природного газу виставляє Споживачу рахунок за спожитий у минулому місяці природний газ.


Хто і як визначає обсяг споживання газу

Цю функцію покладено на Газорозподільну компанію та Споживача. Порядок обліку газу для побутових споживачів (населення) визначений у главі 4 розділу ІХ Кодексу ГРМ.

Розрахунковим періодом є календарний місяць (без змін). Тож і рахунок виставляється за повний розрахунковий період – за місяць.


Як визначається обсяг споживання газу

Для Споживачів без лічильників – розрахунки обсягів споживання, як і раніше, проводяться за встановленими Кабміном нормами споживання.

Для Споживачів які розраховуються за лічильниками – розрахунки проводяться згідно пункту 4 глави 4 розділу ІХ Кодексу ГРМ:

«…побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується (з Постачальником – Прим. ред. 104.ua) за лічильником газу, зобов’язаний щомісяця станом на 1 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та до 5 числа (включно) надавати їх Оператору ГРМ (так відповідно до Закону тепер називається Газорозподільна компанія – Прим. ред. 104.ua) у спосіб, визначений договором розподілу природного газу…»

Такі саме строки та терміни зазначені у договорі розподілу. Раніше, до реформи, терміні для передачі показань могли бути різними в залежності від регіону, - відповідно до договору із певною газопостачальною компанією. Відтепер на ринку газу встановлено єдині умови для усіх споживачів.


Джерело: 104.ua

 

 
Интересные новости:
10.05.2016
3966
Не фантастика: в Україні є міста, в яких квартиру новому мешканцю із радістю віддадуть задарма....
10.05.2016
25691
Узнайте, что принесли нам новые правила расчёта субсидий и льгот на отопление природным газом....
05.05.2016
10232
Зручна інфографіка, за допомогою якої, можна побачити основні етапи порядку списання багатоквартирни...
19.01.2022
3857
У 2022 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховуватиметься фізич...
19.01.2022
2375
Вимоги до встановлення парканів на присадибних, садових та дачних ділянках врегульовано цілою низкою...
10.01.2022
657
Декілька простих порад, які допоможуть покращити ефективність та функціональність домашньо...