Ринок коворкінгів: які зміни відбудуться після закінчення карантину

В Україні продовжить зростати ринок коворкінгів та гнучких офісних просторів
5490 20.12.2021 в 08:23


Як зміниться ринок коворкінгів

За даними звіту IWG, 65% власників бізнесу зацікавлені у гнучких просторах для роботи. Респонденти зазначили, що це дозволяє знизити капітальні, операційні витрати, а також мінімізувати ризики.

Опираючися на це опитування, можна спрогнозувати, що ринок коворкінгів та гнучких офісних просторів в Україні продовжить зростати.

Віддалена робота чи повернення до офісу: який формат роботи оберуть компанії


Коворкінг в Україні: перспективи розвитку

Майже 40% власників гнучких просторів відзначили, що планують розширення у Києві або за його межами, попри ситуацію з COVID-19.

71,5% працівників, які користувалися коворкінгом у пандемію, планують повертатися до роботи у гнучких офісах й надалі. До того ж більш ніж половина (54,9%) віддалених працівників, які раніше не користувалися коворкінгом, заявили, що розглядатимуть можливість приєднання до таких просторів в рамках віддаленої роботи в майбутньому.

Крім того, більшість працівників розглядають гібридний формат роботи, оскільки це підвищує шанси на продуктивність та ефективність робочого процесу.

Ринок офісної нерухомості: як змінився попит і орендні ставки у третьому кварталі 2021 року (ІНФОГРАФІКА)

Також кожен другий працівник розглядає можливість частково чи повністю змінити формат роботи на віддалений. Однак при цьому респонденти наголошують на необхідності спільних зустрічей з підтримки командного духу. Для цього використовують погодинну чи денну оренду коворкінгів.

"В Україні на початку липня 2021 року показник заповнюваності коворкінгів становив понад 70%. У першому півріччі цього року загальна пропозиція коворкінгів у Києві становила 96 тисяч метрів квадратних. Це на 11% більше, ніж за перше півріччя 2020 року і становить 4,9% загального обсягу офісних площ на ринку", – йдеться у звіті Colliers International.


Коворкінги залучають працівників із нових сфер

Гнучкі офіси з комплексним обслуговуванням мають найбільший попит у сфері інформаційних технологій, бізнесів та креативних індустрій. Середній вік резидентів від 25 до 44 років, більшість працюють віддалено як підприємці та консультанти.

Новою тенденцією є попит із боку державних установ. Керівники організацій наголосили, що у такий спосіб прагнуть підвищити ефективність та мотивацію до роботи серед співробітників.

Як облаштувати офіс, у якому хочеться залишатися якомога довше

Интересно о ремонтах: как организовать перевозку мебели и вещей 
Источник: realestate
 
Интересные новости:
19.11.2021
4286
Віддалена робота є не такою вигідною, як зазвичай вважають. Чи варто повертатися до офісів...
18.11.2021
38324
У 2021 році третій квартал поспіль спостерігається покращення ділових очікувань, що в основному пов'...
17.11.2021
7877
З початком програми вакцинації в усьому світі підприємства повертаються до роботи, і стає як ніколи ...
17.01.2022
774
Станом на кінець 2021 року показник коворкінгових площ досяг в Україні 99 тисяч квадратних метрів, щ...