Переговори щодо «промислового безвізу» з ЄС планують провести у 2022 році

Зараз Україна перейшла до третього етапу оціночних перевірок ЄС
774 25.11.2021 в 09:49Промисловий безвіз з ЄС


Україна очікує початку формальних переговорів щодо укладення «промислового безвіза» з Євросоюзом в 2022 році. Про це заявив Тарас Качка, заступник міністра економіки України, за підсумками переговорів з представниками Єврокомісії в Брюсселі.

За його словами, зараз Україна перейшла до третього етапу оціночних перевірок ЄС щодо укладення «промислового безвіза». Очікується, що загалом таких перевірок буде вісім.

«Коли ми говоримо про промисловий безвіз, за цей рік насправді ми зробили великий поступ, бо ці оціночні місії почалися. Процес зараз знаходиться в дуже інтенсивній фазі. Ми сподіваємося за наступний рік вийти якщо не на остаточне рішення, то на початок формальних переговорів щодо укладення угоди про промислове безвізе», – наголосив Тарас Качка.

Імплементація 305 Регламенту: як запровадити європейський контроль якості та безпечності будівельної продукції

Він додав, що Єврокомісія вперше за 15 років провела комплексну оцінку всіх досягнень України в сфері технічного регулювання на рівні законодавства, технічних регламентів і стандартів. Результати цих перевірок створили позитивний настрій з боку ЄС.

«Зараз ми динамічно рухаємося щодо оцінки окремих секторів. Уже була оцінена область стандартизації та метрології. На початку року очікуємо, що буде розглянута сфера так званої оцінки відповідності та акредитації, тобто як перевіряються і функціонують українські лабораторії. Тобто ми рухаємося вперед досить активним темпом, і вже почали працювати над впровадженням тих рекомендацій, які були зроблені раніше», – пояснив заступник міністра економіки.

Нагадаємо, що Україна очікує підписання «промислового безвізу» з ЄС на наступному саміті Україна – ЄС. Про це заявив президент Володимир Зеленський в жовтні в рамках 23 саміту.

Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів («промисловий безвіз») являє собою угоду про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів між Україною та ЄС. Документ забезпечує синхронізацію та уніфікацію технічних стандартів для спрощеного експорту промислових товарів у ЄС.

Чи може виробник користуватися скасованими ГОСТами? 

Читайте також: Tegola дарує подарунки за підписку на Telegram канал!
Источник: gmk
 
Интересные новости:
25.11.2021
2227
Є декілька проєктів з міжнародними партнерами, які дозволять акумулювати достатню кількість коштів н...
25.11.2021
744
К концу 2021 года планируется подписать договор между МИУ, "Укравтодором", EBRD и IFC...
25.11.2021
1469
Для того, аби врятувати столичні дороги від руйнівних наслідків проїзду великогабаритного транспорту...
03.12.2021
774
Готель Mantra Resort відомий серед туристів завдяки одній зі своїх вілл. Там є кімната, повністю роз...
03.12.2021
713
Фанати фільму "Сам удома" тепер можуть здійснити свою мрію – провести дні напередодні Нового р...
03.12.2021
697
Высота одной из промежуточных мостовых опор достигнет 141 метра...