Оренда квартири на Новий рік: як змінились ціни в українських містах і що з попитом

Попри карантинні обмеження, українці активно цікавляться житлом для великих компаній на період Нового року та Різдва. Попит на святкову оренду зростає вже другий місяць
6624 24.11.2021 в 23:52За скільки можна зняти
квартиру на Новий рік


Розповідаємо про найпопулярніші напрямки, а також скільки доведеться заплатити за оренду житла у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та інших містах країни.


Найпопулярніші напрямки

Згідно з даними профільного сайту, запит "квартира щодобово" зустрічається в пошукових системах майже 51,2 тисячі разів. Найпопулярнішим напрямком для оренди будинку на добу є Карпати. Лише за жовтень цей запит ввели близько 6800 разів. Не менш популярними були запити щодо дому із басейном, дім із банею та житло на Буковелі.

Лідерські позиції займають помешкання за містом, а також відпочинок у Закарпатті. Люди шукають "дім з каміном", "котедж", "чан", "баню".


Що пропонує ринок

Орендодавці вже відреагували на попит і виставили більшу кількість об'єктів. Хоча наразі ціни на них суттєво не зросли. Зокрема, незадовго до Нового року сервіс пропонує по всій Україні майже 11 тисяч квартир щодобово, 1250 будинків, майже 1 тисячу хостелів і кілька сотень готелів та баз відпочинку.

Найбільше святкових варіантів пропонує Київ. На другому місці - Одеса, закриває трійку лідерів Львів. У п'ятірці також опинилися Харків і Дніпро.


Ціни на оренду по Україні

За даними сервісу, у порівнянні з листопадом і груднем 2020 року, періодом розпалу сезону, уже у вересні – жовтні 2021-го вартість оренди об'єктів збільшилася на 4 – 25%.

Ціни на щодобову оренду однокімнатних квартир зросли в середньому на 7% по країні.

  • Найбільше зростання – на 20%, зафіксовано у Чернігові.
  • На 19%, у порівнянні з груднем 2020-го, збільшилися ціни на однокімнатні квартири в Києві.
  • У Вінниці зафіксовано ріст на 17%.
  • У Одесі щодобова оренда виросла на 12%.
  • У Дніпрі – на 8%.


Ціни на двокімнатні квартири зростають не так стрімко. В середньому по Україні зафіксовано підвищення цін на 4%. Тут лідерами стали Львов та Вінниця, де зафіксовано ріст на 12,5%.

На березі Дніпра у Києві будують парк із незвичайною набережною (ФОТО)

Доба у трикімнатній квартирі подорожчала на 3%. Проте в Запоріжжі, Кропивницькому та Луцьку добова орендна плата на такі об'єкти зросла на більше ніж 20%.

Цікаво, що у всіх регіонах країни підвищився попит на щодобові оголошення. Зокрема, на оголошення в Херсоні українці стали відкликатися на 83% частіше. У Черкасах інтерес до трикімнатних квартир піднявся на 79%; у Житомирі інтерес до аналогічного житла збільшився на 65%.

Загалом на столичному ринку щодобової оренди пропонують близько 5 тисяч квартир. А в ніч на Новий рік найбільший попит у столиці матимуть квартири в центрі та районах поблизу.

"У середньому ціни стартують від 100 доларів у центрі та довколишніх районах. Є невеликий попит на квартири класу люкс, що коштують від 300 – 400 доларів, залежно від площі та кількості людей. Зазвичай є дві категорії квартир: для невеликих компаній до 10 гостей і для більших, що складаються приблизно з 30 людей", – розповів аналітик Сергій.

Аренда жилья в Киеве: во сколько обойдется снять квартиру в разных районах

За словами експерта, квартира поблизу Майдану Незалежності для невеликої компанії обійдеться в суму від 100 доларів за добу, для великої - від 300 доларів. Невелика компанія може зняти економваріант за 50 доларів у районах, віддалених від центру.


Вартість будинків подобово

До новорічних свят орендодавці починають здавати більше будинків. Особливо це помітно у Києві – наразі там на 9% зросла кількість пропозицій для тих, хто хоче орендувати подобово. На другому місці – Славське, на третьому – Яремче.Киев попал в ТОП-10 самых инстаграмных городов мира, обогнав Прагу, Флоренцию и Санкт-Петербург

Читайте також: Tegola дарує подарунки за підписку на Telegram канал!
Источник: realestate
 
Интересные новости:
24.11.2021
18865
На рынке наблюдается затишье, цены выросли в основном на двухкомнатные квартиры. Медианная стоимость...
11.11.2021
6474
Тільки за пів року довгострокова оренда у Києві подорожчала на 4%, а в перспективі наступного року ц...
09.11.2021
15028
Кількість актуальних оголошень з пропозицією оренди житла скоротилася практично у всіх містах країни...
03.12.2021
15740
Напередодні новорічних свят українці все активніше починають планувати свій зимовий відпочинок...
29.11.2021
908
Пандемія завдала удару по економіці великих країн. Сфера нерухомості досі проходить етап стабілізаці...