Чи є будинок у спільній власності об’єктом добровільного декларування – роз'яснення ДПС

Фізична особа "самостійно приймає рішення щодо визначення активів, які будуть зазначені нею в декларації"
903 04.10.2021 в 08:32


Добровільне декларування 

Будинок у спільній сумісній чи спільній частковій власності площею не більше 240 кв. метрів вважається активом, з якого вже сплачені податки, якщо фізособа має право власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення.

Таке роз'яснення надали в Державній податковій службі.

У ДПС послалися на п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, де визначено склад та обсяг активів, джерела одержання яких у разі невикористання фізичною особою права на подання одноразової декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори.

До таких активів належать, зокрема, "житловий будинок/житлові будинки, зареєстрований/зареєстровані у встановленому порядку в Україні, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м, або житловий будинок незавершеного будівництва чи будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м, за умови наявності у такої фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення".

Однак якщо будинок був одержаний (набутий) фізичною особою за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, "такий об’єкт майна може бути об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування".

Податок на житло наступного року зросте на 21%: кому і скільки доведеться платити

Фізична особа "самостійно приймає рішення щодо визначення активів, які будуть зазначені нею в декларації", наголосили в ДПС.

Нагадаємо, громадяни України з 1 вересня 2021 року мають рік на подання одноразової добровільної декларації із зазначенням активів, що їм належать, із яких не були сплачені податки і збори. Одноразове добровільне декларування фізичними особами їх активів та сплата одноразового збору до бюджету передбачені Законом №1539.

Запропоновано три основні ставки: 5% - загальна ставка для валютних цінностей та майна, що знаходяться в Україні; 9% - для закордонних активів; 2,5% - для декларування активів у вигляді ОВДП.

Постановою Правління Національного банку України від 5 серпня 2021 року №83 затверджено положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Кличко уволил руководителя КО "Институт Генплана г. Киева" Сергея Броневицкого за затягивания подачи проекта Генплана 

Интересно о ремонтах: 3 важных совета при выборе цвета краски для стен
Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
01.10.2021
888
До старту опалювального сезону залишилося менше місяця. Якщо з цінами на газ та електроенергію сюрпр...
10.09.2021
927
Як розрахувати відсоток обов’язкової плати за комуналку і кому призначать субсидію на наступни...
10.11.2021
3839
Сьогодні отримати необхідні відомості про квартиру, перевірити власника нерухомості або отримати дов...
08.11.2021
6049
В Україні усіх споживачів газу переведуть на європейську системи обліку...