Сертифікат енергоефективності будинку – що це і навіщо потрібно?

В Департаменті містобудування та архітектури КМДА розповіли, навіщо потрібен енергетичний сертифікат
482 14.01.2021 в 09:41Сертифікат енергоефективності
будинку

У 2017 році Верховна Рада ухвалила Закон «Про енергетичну ефективність будівель». Головне нововведення цього документу – впровадження сертифікатів, в яких вказується рівень споживання енергії об’єктом будівництва.

В цих документах зазначаються адреса будівлі, дані про її функціональне призначення, фактичне енергоспоживання, обсяг викидів парникових газів, а також клас енергоефективності.

Визначення класу енергетичної ефективності споруди – це фактично оцінка якості будівництва. Таких класів 7 – вони нумеруються латинськими літерами від А до G (від найнижчого споживання енергії до найвищого). Розрахунок класу енергоефективності проводиться на основі проектної документації.

Навіщо потрібен енергетичний сертифікат?

Наведу аналогію з побутовою технікою, яка поділяється за енергоефективністю на такі ж класи. Покупці з більшою ймовірністю придбають прилад, який споживає менше енергії. В майбутньому це дозволить заощадити кошти на сплаті комунальних рахунків. Та сама ситуація – з будинками. Чим вищий клас енергоефективності, тим менше власник будинку платитиме за комунальні послуги. А отже зростає привабливість нерухомості для покупця.

Кількість енергосертифікованих будівель зросла у 4 рази (ІНФОГРАФІКА)

Сьогодні на етапі введення в експлуатацію сертифікат енергоефективності обов’язковий для:

  • об’єктів будівництва та реконструкції, які за класом наслідків належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками;
  • будівель державної власності з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, які часто відвідують громадяни і у всіх приміщеннях яких розташовані органи державної влади або органи місцевого самоврядування;
  • будівель, де здійснюється термомодернізація, на яку надається державна підтримка та в результаті якої має досягатися клас енергоефективності не нижчий мінімальних вимог.

До 70% витрат на термомодернізацію багатоповерхівок компенсує Фонд енергоефективності. Подробиці

Отже, покупцям житла варто цікавитися сертифікатом енерегоефективності будинку, в якому вони хочуть жити. Адже від цього напряму буде залежати якість їхнього життя і достаток родини. А якщо забудовники самі не оприлюднюють цю інформацію, вимагати її. Дані сертифікату мусять бути одним із визначальних факторів в рішенні про купівлю нерухомості!

Оформлення субсидії онлайн: інструкція “в картинках” від Мінсоцполітики

Интересно узнать: ранее мы писали о 5 устройствах, с которыми уборка - в удовольствие
Источник: facebook
 
Интересные новости:
14.01.2021
447
Количество застрахованых иностранных мигрантов в Польше продолжает расти. Наибольшие группы зас...
14.01.2021
2561
Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки можуть змінити. Що відомо?...
19.01.2021
655
Некоторые из них даже вошли в Книгу рекордов Гиннеса....
19.01.2021
399
В Єрусалимі з' явиться дерев'яний витвір мистецтва, з якого можна буде споглядати за зорями...
19.01.2021
328
Пандемия заставила быстро приспосабливаться к изменениям и развивать цифровые навыки...