У 2017 році Верховна Рада ухвалила Закон «Про енергетичну ефективність будівель». Головне нововведення цього документу – впровадження сертифікатів, в яких вказується рівень споживання енергії об’єктом будівництва.
В цих документах зазначаються адреса будівлі, дані про її функціональне призначення, фактичне енергоспоживання, обсяг викидів парникових газів, а також клас енергоефективності.
Визначення класу енергетичної ефективності споруди – це фактично оцінка якості будівництва. Таких класів 7 – вони нумеруються латинськими літерами від А до G (від найнижчого споживання енергії до найвищого). Розрахунок класу енергоефективності проводиться на основі проектної документації.
Навіщо потрібен енергетичний сертифікат?
Наведу аналогію з побутовою технікою, яка поділяється за енергоефективністю на такі ж класи. Покупці з більшою ймовірністю придбають прилад, який споживає менше енергії. В майбутньому це дозволить заощадити кошти на сплаті комунальних рахунків. Та сама ситуація – з будинками. Чим вищий клас енергоефективності, тим менше власник будинку платитиме за комунальні послуги. А отже зростає привабливість нерухомості для покупця.
Кількість енергосертифікованих будівель зросла у 4 рази (ІНФОГРАФІКА)
Сьогодні на етапі введення в експлуатацію сертифікат енергоефективності обов’язковий для:
До 70% витрат на термомодернізацію багатоповерхівок компенсує Фонд енергоефективності. Подробиці
Отже, покупцям житла варто цікавитися сертифікатом енерегоефективності будинку, в якому вони хочуть жити. Адже від цього напряму буде залежати якість їхнього життя і достаток родини. А якщо забудовники самі не оприлюднюють цю інформацію, вимагати її. Дані сертифікату мусять бути одним із визначальних факторів в рішенні про купівлю нерухомості!
влажность:
давление:
ветер: