Як ринок житла зміниться в 2021 році: основні тренди змін

Уже сьогодні можна виділити цілу низку тенденцій, які безпосередньо впливатимуть на ринок житла 2021 року
9141 11.11.2020 в 23:15


5 трендів ринку житлової
нерухомості Києва


За масштабами викликів і трансформацій 2020 рік для ринку нерухомості, зокрема й українського, можна порівняти із цілою епохою.

За цей період змінилася структура попиту, посилився природний відбір і підвищилося видове різноманіття новобудов, повідомляє Олександр, співзасновник і керуючий партнер девелоперської компанії.
 

Запит на підвищений функціонал ЖК

2021-й, навіть з огляду на всі виклики й невідомі змінні, я певен, пройде під знаком переформатування девелоперського продукту.

Час усвідомити, що ми продаємо не квадратні метри й навіть не комфортне середовище - це теж майже пройдений етап. 2021 року цінність житлового проєкту вимірюватиметься насамперед форматом життя, який він несе.

Річ у тім, що будь-який, навіть найконцептуальніший, але точковий проєкт - це спроба вписати, а часом всунути будинок у наявну тканину міста, середовище, яке багато в чому себе вичерпало та вимагає якісної трансформації.

Що може змінитися на ринку нерухомості із новим законопроєктом (ІНФОГРАФІКА)

Саме тому в тренді будуть ЖК, які створюють сучасний житловий простір, побудований з огляду на попит на багатофункціональну інфраструктуру залежно від потреб цільової аудиторії комплексу, дружні й відповідні людині архітектуру та дизайн, підвищений рівень комфорту й безпеки.

Із загальної кількості новобудов комфорт і бізнес-класу, які мають бути введені в експлуатацію у 2021-22+ роках, лише третина відповідає запиту покупців.

Наступного року, гадаю, їхня кількість може зрости в 1,5-2 рази за умови більш-менш стабільної економічної ситуації в країні.

Характерними рисами підвищеного функціонала можна назвати якісну локацію (зручне місце розташування, близькість основних транспортних артерій) і багатопрофільну інфраструктуру.

Усвідомлений підхід до інфраструктури

Є два можливі сценарії розвитку якісної інфраструктури в ЖК: запозичуваний спосіб і творчий.

У першому випадку забудовник фактично підлаштовується під те, що вже є в найближчому середовищі і в кращому разі лише доповнює комерційними площами на перших поверхах. У другому - вивчає потреби попиту, досліджує район і створює інфраструктуру із цільовим призначенням.

У такому разі в людини вивільняється ресурс часу - за статистикою, до 20 додаткових годин на тиждень і 80 на місяць, які можна витрачати на спілкування із сім'єю, відпочинок, розвиток, а не на дорогу та затори.

Водночас важливо правильно поєднувати функціональне наповнення в комплексі, відштовхуючись від формату новобудови.

Благоустрій, ландшафтний дизайн, зонування громадського простору на зони пікової активності жителів і місця для тихого відпочинку - важливі складники сталого успіху будь-якого житлового проєкту.

Буває, звісно, що на невеликій дворовій території заявлено власний парк, а за фактом йдеться лише про нормативне озеленення.

Це питання до забудовника, який хоче видати бажане за дійсне. Тішить те, що зараз покупці дуже критичні й роблять усвідомлений вибір на користь функціоналу та якості.

Как изменилась стоимость жилья в новостроях: Киев, область. Статистика за октябрь (ИНФОГРАФИКА)


Безпека життя

Комплексна охорона життя та майна, а також підвищення рівня комфорту проживання в ЖК завдяки технологічним рішенням поступово переходять із розряду додаткових послуг до обов'язкових вимог.

До того ж це стосується й житла класу комфорт+, а не тільки бізнес-класу.

Системи безпеки сучасних ЖК уже не обмежуються закритими дворами - у них застосовуються системи контролю доступу на територію, до будівлі, паркінгу.

Потрапляють резиденти до комплексу зазвичай за спеціальними електронними перепустками, 24/7 працює професійна внутрішня служба охорони, по периметру, у зонах публічних просторів і лобі обов'язковим є відеоспостереження.

Наступний рівень, до якого ринок прийде в найближчі кілька років, - біометрія, коли власники квартир зможуть потрапити до будинку за відбитком пальця, відіслати QR-код доступу для гостей або кур'єра.

Система розпізнавання облич і номерів автомобілів і «розумні камери» - також важливий аспект у забезпеченні додаткового рівня безпеки.

Однак одними технологіями і штучним інтелектом не обійтися, тому важливою є ще й кількість рубежів охорони.

Налог на недвижимость по-новому: "золотые" хрущевки, новострои и отмена "льготной" минимальной площади


Розумна інженерія та технологічні рішення

Для покупця житла 2021 року важливим аспектом під час вибору новобудови також стане оцінювання використання забудовником матеріалів і технологій, які підвищують рівень комфорту й безпеки.

Йдеться про системи «розумного будинку», датчики різного роду (антизатоплення, протипожежної безпеки), системи очищення повітря, якість та екологічність будівельних матеріалів.

Питання енергоефективності також на порядку денному. Саме тому, де це є можливим, вдаємося до варіанту індивідуального опалення, також приділяємо особливу увагу технологіям оброблення фасаду.

Усе це призводить до підвищення комфорту проживання, зменшення споживання ресурсів і заощадження на комунальних платежах.

Сучасні вентильовані фасади з функціями теплоізоляції, що зберігають тепло, енергоефективні склопакети з ефектом сонцезахисту й захисту від ультрафіолету, якісний матеріал для утеплення зовнішніх стін дають змогу забудовнику створити правильний мікроклімат у будинку будь-якої пори року.


Квартирографія та зонування простору тяжітимуть до ергономіки

Вимоги покупців житла на первинному ринку до планувальних рішень в умовах пандемії стрімко змінюються. Зараз, наприклад, сформований стійкий попит на квартири з лоджіями, балконами, терасами.

Зріс інтерес і до комор завдяки бажанню раціоналізувати простір квартири: перетворити балкон на додаткову зону - робочу, обідню або лаунж-простір.

До речі, в умовах зростання інтересу до заміської нерухомості потенційно у виграші ті проєкти, які можуть запропонувати об'єднання квартир як на поверсі, так і між поверхами, і власні подвір'я й тераси.

Клієнт може об'єднати два вподобані планування й отримати аналог пентхауса в малоповерховому будинку, де в кожній квартирі є тераса, мінімальна площа якої 5 кв. м, а максимальна - 30 кв. м. А особиста прибудинкова територія квартир на першому поверсі - від 25 кв. м до 102 кв. м.

Також і далі зростатиме увага до планувань з ізольованими кімнатами та великими кухнями-студіями від 18 кв. м.

Економічна криза, спровокована пандемією, впливатиме на переваги щодо метражу: купівельна спроможність є невисокою, тому платоспроможний попит буде зосереджений на пропозиції з мінімальним бюджетом і максимально високою функціональністю площ. Діапазон ліквідних метражів буде від 40 до 85 кв. м.

Підбиваємо підсумки. 2021 рік на ринку житлової нерухомості визначатимуть функціональність і зручність планувань, увага до інженерії, зокрема запит на якість води й повітря, а також формати життя, які пропонуватиме житловий комплекс.

 Як банки забирають житло всупереч мораторію і що робити, якщо вас виселяють з квартири

 Интересно о строительстве: ранее мы писали о преимуществах работы с сертифицированным производителем ворот, навесов, заборов

Источник: thepage
 
Интересные новости:
11.11.2020
875
В Департаменті містобудування та архітектури КМДА розповіли чи можна на присадибній ділянці відкрити...
10.11.2020
5170
Зміни до житлового кодексу, що можуть відбитися на роботі будівельного ринку та ...
15.06.2021
2748
Введение обязательных 20% НДС и 18% НДФЛ на третью продажу жилья - это фактически удар по инвестицио...
28.05.2021
9198
В жовтні 2020 року було оприлюднено проєкт закону «Про внесення змін до деяких ...
27.05.2021
27784
Якою буде процедура зміни цільового призначення землі після набрання чинності нового законодавства....