Рахунки на комуналку збільшаться, оскільки формування тарифів передають "на місця" - експерт

Уряд перекладає відповідальність за зростання тарифів на місцеву владу. Це несправедливо, бо впливати на енергогенеруючі компанії місцева влада не може, а центральна - навпаки
2068 19.10.2020 в 23:31


Встановлення тарифів "на місяцях"
призведе до здорожчання комуналки

Експерт назвала намір уряду перекласти на місцеву владу в регіонах функцію встановлення комунальних тарифів для населення несправедливим рішенням й намаганням перекласти відповідальність "з хворої голови на здорову" .

"Це прагнення перекласти відповідальність з центрального рівня на місцевий рівень, при цьому абсолютно відмовляючись від виконання своєї основної функції - бути регулятором формування комунальних тарифів. Подібна ініціатива уряду, на жаль, це точно не у підтримку українців і точно немає нічого спільного з державною безпекою і захистом прав людини. Це рішення є несправедливим", - сказала вона.

"Тарифная революция" на рынке ЖКХ может привести к существенному росту цен для населения. Мнения экспертов

Вона наголосила, що це рішення є несправедливим, оскільки усі енергогенеруючі компанії у країні, як правило, є такими, на які місцева влада не може впливати. За її словами, після виборів українці отримають нові комунальні платіжки, в яких не буде відповіді на питання, хто несе відповідальність за зростання тарифів і на якій підставі ці тарифі були нараховані.

"Коли правоохоронна і судова система у країні не працюють, здійснювати такий перерозподіл повноважень є неправильним і несправедливим", - вважає експерт.

Нагадаємо, на засіданні 9 жовтня Кабінет міністрів України підтримав розроблений Мінрегіоном законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення". Зміни передбачають передачу повноважень з ліцензування господарської діяльності у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення і, відповідно, встановлення тарифів на теплову енергію та комунальні послуги від Національної комісії з питань регулювання енергетики та комунальних послуг до місцевих органів влади.

Як зміняться субсидії і розмір комунальних платежів в опалювальний сезон - коментар міністра фінансів 

Интересно о строительстве: ранее мы писали об особенностях лакокрасочных материалов украинского производства 

Источник: delo
 
Интересные новости:
16.10.2020
3501
Міністр фінансів Сергій Марченко повідомив як зміниться обсяг субсидій і спрогнозував зміну тарифу н...
16.10.2020
695
Україна увійшла в новий опалювальний сезон: хто перший і як зміняться тарифи...
15.10.2020
564
Віталій Кличко звернувся до парламенту щодо ухвалення законопроекту, який дозволить зменшити тариф н...
28.10.2020
573
С началом отопительного сезона цены на газ активно пошли вверх, достигнув в октябре 6000 грн...
26.10.2020
1319
У столиці не розглядають питання підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті...