Українцям нараховують газові борги заднім числом. При чому тут "температурні коефіцієнти" і як діяти

Українцям приходять незаконні платіжки за "температурні коефіцієнти"
7670 20.09.2020 в 23:49
Що робити з боргами
за "температурні коефіцієнти"


Облгази спільно з афілійованими газзбутами нараховують українцям борги за газ заднім числом. При цьому найчастіше споживачі своєчасно платять за газ і не можуть зрозуміти, звідки беруться борги в платіжках.

Повідомляється, що споживачі стали отримувати листи з нарахуваннями "температурних коефіцієнтів", починаючи з 2015 року. Якщо ж вони відмовляються платити за незрозумілу послугу, облгази загрожують відключенням газопостачання. Деяким споживачам газ вже відключили.

Рынок газа для населения: украинцы платят больше из-за правок в законодательстве

Споживачі все більше скаржаться на незаконні, на їхню думку, дії облгазів і газзбутів. Наприклад, споживач з м.Кам'янець Дніпропетровської області розповів, що в його платіжці з'явився борг в розмірі 502,52 грн за температурні коефіцієнти з жовтня 2018 року. Пізніше в платіжці з'явилася заборгованість у 581,27 грн, які нараховані за період з 1 грудня 2015 року по 30 вересня 2018 року.

Ще один споживач розповів, що через два тижні після переходу до ЦПК "Нафтогаз", співробітники компанії зняли у нього газовий лічильник і перекрили газ. Пояснили це тим, що забрали лічильник на перевірку, при цьому не залишили ні перемички, ні лічильника натомість.

Cпоживачі газу стали все частіше звертатися зі скаргами на подібні ситуації. Фахівці в один голос заявляють, що "температурні коефіцієнти" є незаконними і необхідно їх оскаржувати в судах.

Людей, які постраждали від подібних дій газовиків, просять писати скарги в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), а також в Держпродспоживслужбу. Експерти рекомендують фіксувати порушення, а також писати претензії та скарги постачальникам, уповноваженим органам державної влади і в суди.

Назначение субсидий: из-за коллизии на рынке газа украинцы могут лишится субсидий

У разі зміни постачальника газу і нарахування незаконних "температурних коефіцієнтів" за період з 2015 року експерти пропонують наступні дії:

  1. Звернутися в контакт-центр свого постачальника газу за телефоном або електронною поштою для отримання роз'яснення: за що саме, і за який період вам нараховано борг.
  2. Надіслати до постачальника газу претензію про незаконність вказаних нарахувань з вимогою здійснення перерахунку, скориставшись зразком претензії, розміщеної на сайті.
  3. Дочекатися відповіді від постачальника на претензію. Якщо постачальник не вирішить Вашу проблему і не здійснить перерахунок, рекомендуємо звернути скарги в НКРЕКП і Держпродспоживслужбу, скориставшись зразками скарг, розміщеними на сайті.
  4. Подавати заяву в суд і вимагати зобов'язати постачальника усунути порушення і провести перерахунок незаконних нарахувань в судовому порядку (зразок заяви до суду незабаром також буде розміщений на сайті).

COVID-19: порог заболеваемости для попадания региона в "красную" зону увеличен более, чем вдвое

Цікаво про будівництво: раніше ми публікували фотозвіт з реалізацію дахових вікон FAKRO в сучасному дизайн-проєкті квартири на Подолі

Источник: 24tv
 
Интересные новости:
15.09.2020
923
В Департаменті містобудування та архітектури КМДА розповіли, в яких випадках отримувати будівел...
11.09.2020
754
Новий власник квартири не відповідає за борги попередніх власників за компослуги...
10.09.2020
2963
Які особливості купівлі квартири за договором переуступки слід враховувати - рекомендації експертів...
09.10.2020
851
Центр комунального сервісу пропонує чотири дистанційних способи змінити кількість зареєстрованих осі...
08.10.2020
1714
Комунальні платежі на карантині: що робити з боргами та чи можна їх списати...
07.10.2020
121239
Не дадут госпомощь должникам за комуслуги, тунеядцам, наследникам и неплательщикам алиментов...