За несвоєчасну сплату комуналки можуть значно посилити покарання

Боржникам за комуналку можуть збільшити пеню
3538 19.08.2020 в 23:53


Пеню за несплату комуналки
можуть значно збільшити


Не платити за комунальні послуги стане не вигідно, бо боржникам хочуть збільшити пеню. За три роки може набігти аж 50% від суми боргу.

Відповідний проєкт закону зареєстрований у Раді. За прогнозами експертів, нові норми можуть набути чинності вже восени. 

Наразі  борги за комунальні послуги сягають 64 мільярди гривень, повідомляє голова комітету ВРУ з питань соціальної політики Галина Третьякова. Підняти пеню планують у двадцять разів.

В українців відберуть частину субсидій і соцвиплат. Заява міністра соцполітики

У Раді зареєстрували проект закону, яким планують підвищити штрафи за комунальні борги. Якщо ви рік не платитимете, то плюс 20% пені. Якщо понад два роки – 30%, а 50% – за три. “Заборгованість не можна перекладати на інших жителів”, – пояснює Галина Третьякова.

За словами, голови комітету ВР з питань соціальної політики, нові правила – це необхідність, аби комунальні підприємства мали ресурс надавати якісні послуги. Тому українців змусять платити, а ще можуть обмежити в правах.

“Цей законопроєкт передбачає, що вам можуть тимчасово заборонити виїзд за кордон, а також обмежити право керування автомобілем, доки повністю не розрахуєтесь за комунальні борги”, – каже адвокат Лаврентій Царук.

От газоснабжения должны быть отключены 140 тыс. многоэтажек – замглавы комитета Рады

За новим законопроєктом, вибивати борги буде сам постачальник і лише через виконавчу службу чи суд. Зараз постукати вам у двері можуть невідомі люди.

“Постачальник послуг, який уклав договір із власником житлового фонду, може сьогодні передати цю боргову схему колекторам”, – Третьякова.

Закон зобов’яже постачальників робити реструктуризацію боргів за воду, газ, опалення чи інші послуги. “У законопроєкті є хороший запобіжник для споживача – реструктуризація боргу. Постачальник послуг не матиме права відмовити. Цим треба буде користуватися, а інакше доведеться платити пеню за борги і вибивати їх з вас буде виконавча служба і суд””, – наголосив адвокат Лаврентій Царук.

На які частини розбивати борг і за який час його треба буде виплатити, споживач зможе домовитися з постачальником. Це законний спосіб уникнути пені. 

Ціна газу для населення зросте, хоч власний видобуток дешевого газу збільшився і покриває 69% споживання 

Читайте также: ранее мы писали от каких негативных факторов может защитить спецодежда и как ее выбрать

Источник: jkg-portal
 
Интересные новости:
17.08.2020
7443
Их внутридомовые сети по факту никем не обслуживаются, что приводит ко взрывам газа...
02.12.2020
443
В Украине размер прожиточного минимума на одного человека увеличивается до 2 189 гривен...
02.12.2020
543
Всего, по данным Госстата в октябре этого года украинцам насчитали 11 млрд грн на оплату ж...
01.12.2020
770
НКРЕКП пропонує підвищити тариф на холодну воду та водовідведення майже для всіх водоканалів...