Відкритий лист до Уряду "Застереження зацікавлених"

Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів звернувся до Уряду щодо важливості прийняття проекту закону №2698 «Про надання будівельної продукції на ринку»
1219 23.06.2020 в 04:29

Проект закону №2698 «Про надання будівельної продукції на ринку» потрібно прийняти терміново у другому читанні, щоби розпочався процес його усвідомлення і організаційні заходи – років на три-чотири.

Проект всеохоплюючий, об’ємний, рамковий на 46 статей із неймовірно задовгими прикінцевими положеннями: європейську практику на нашу дійсність нав’язують.

Закон розумом не охопити, практики недочитаються. Та й новизни в підтвердженні придатності, технічних регламентів обмаль, новизна – в нових вікнах «можливостей», в управлінні.

Ще новизна – уся відповідальність за продукцію та фінансування контролюючих і організовуючих структур – беззастережно покладена на вітчизняного виробника.

Захист вітчизняного виробника – не передбачено.

Закон почне працювати, коли будуть сформовані нові органи управління і почнуть вести «лінію» органи технічної оцінки усіх форм власності (ст. 31), Керівна рада організації цих органів сформована на корисних началах (ст. 34), тобто замість департаменту в міністерстві буде Комісія з технічного регулювання та буде утворена Національна організація органів технічної оцінки з елементами самоврядності та платності послуг.

Закон 20 разів відсилає виробників до актів, які колись розробить якийсь Уряд, Кабінет Міністрів.

Недоречно перевищені, як і тепер, повноваження Мінекономіки та ігнорована участь Мінрегіону в стандартизації для будівництва.

Майже третина чинних будівельних норм була затверджена більше, ніж 40 років тому. На сьогодні близько 75% норм є застарілими та потребують негайного оновлення та приведення у відповідність до регламенту ЄС 305/2011.

На найвищому, законодавчому рівні вводяться терміни, які доречно вводити в актах Кабміну, міністерств та інших державних органів, бо вдосконалення, а значить зміни та доповнення – неминучі вже на другий день після оприлюднення закону. Мало доречний і детальний опис процедурних питань, які життя буде змінювати.

Зроблена велика справа із запізненням на 3-4 роки, а тепер імплементація без ентузіазму, мотивації і чіткості – на роки.

Дивно, найзлободенніше – державний ринковий нагляд, державний ринковий контроль (ст. 43-46)  – на останок і побіжно, і без акценту на захист і розвиток вітчизняного виробника.

А тут, зараз, Прем’єр Д. Шмигаль (раніше Прем’єр В. Гройсман, О. Гончарук) вкотре реформують ДАБІ. Відповідно до Концепції закону №2698 із нових структур на базі ДАБІ є можливість негайно утворити державний ринковий нагляд і контроль, які ДАБІ ігнорувало через «недохідність».

Готується друге читання закону. Було б доречно обговорити майбутні заходи виконавцям саме зараз: бо якраз їхнє відношення не оприлюднювалось, а закон виконувати їм. В ст. 10 – внести концентровано суто відповідальність Мінрегіону та Мінекономіки.

А постатейне корегування ще не запізно внести авторам, їх помічникам та натхненникам.


З повагою

Президент Всеукраїнської спілки
виробників будматеріалів Іван Салій

 

Источник: avbmv
 
Интересные новости:
23.06.2020
1180
Незвичні архітектурні рішення, зелені будинки або найвищі у світі хмарочоси – все це вносить р...
03.06.2020
983
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів розповів про стан справ в будів...
03.06.2020
1310
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів аналізує підсумки роботи б...
16.10.2020
2894
Чи допоможе реформа ДАБІ подолати корупцію і що можна робити на місцях для зміни ситуації...
11.09.2020
3825
Іван Салій, Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів, про обсяги будівницт...
04.09.2020
4053
Іван Салій, Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів, Голова КМДА 199...