Виробництво дешевої електроенергії АЕС скоротили, щоб не платити неустойку за дорогу "зелену"

У Міненерго вирішили, як не платити неустойку виробникам "зеленої" енергетики і що робити з дешевою енергією з АЕС
3680 07.05.2020 в 23:47Що коїться на ринку електроенергії


Міністерство енергетики та захисту довкілля вважає за доцільне в умовах профіциту електроенергії обмежувати виробництво на АЕС, щоб не оплачувати неустойку виробникам електроенергії з відновлюваних джерел.

Про це сказала в. о. міністра енергетики і захисту довкілля Ольга Буславець.

«Ми повинні розуміти - якщо ми не зменшуємо виробництво атомної енергії, ми повинні сплачувати і за атомну генерацію, яка була б надлишковою та створювала небаланси в енергосистемі, і одночасно платити за обмеження виробництва з відновлюваних джерел. Орієнтовна ціна таких рішень – це додаткові 4 млрд гривень за невідпущену виробниками з ВДЕ електричну енергію», - зазначила Буславець.

Вместо дешевой энергии для украинцев атомные станции будут добывать криптовалюту? Распоряжение Минэнерго

Крім того, за її словами, навіть за таких обмежень ВДЕ атомні енергоблоки були б недовантажені та працювали б у режимі добового регулювання, який небезпечний для їх експлуатації.

"У країні немає попиту на цю «базову» електроенергію. Свідченням цього є значні обмеження обсягів виробництва електроенергії на АЕС за командою оператора системи передачі, які мали місце впродовж останніх 5 місяців. Зокрема: в січні - понад 50 млн кВт-год; у лютому - понад 100 млн кВт-год; у березні - 350 млн кВт-год; у квітні - близько 800 млн кВт-год; у травні - вже понад 200 млн кВт-год. Отже, ще до затвердження оновленого прогнозного балансу обмеження атомної генерації, які застосовувались НЕК Укренерго для забезпечення балансової надійності енергосистеми, склали понад 1,3 млрд кВт-год", - прокоментували в міністерстві.

Дешевая электроэнергия не нужна Украине? Почему "выключают" АЭС и как сильно поднимется тариф

При цьому, за даними Мінекоенерго, у квітні нинішнього року такі обмеження становили понад 12% від планового виробітку АЕС.

Паралельно з обмеженням АЕС міністерство продовжує дискусії з інвесторами щодо перегляду чинної моделі «зеленого тарифу» та налаштоване на швидке і результативне завершення цього діалогу. Зокрема, цього тижня заплановано підготовувати проєкт рамкового Меморандуму про взаєморозуміння з виробниками електроенергії з альтернативних джерел.

Такий меморандум дозволить зафіксувати умови добровільного зниження «зеленого» тарифу, а також інші необхідні зміни, які посилять спроможність ОЕС України до інтеграції об’єктів відновлюваної енергетики.

«Це необхідно для того, щоб без арбітражів зафіксувати ті показники, про які ми домовимося, вирішити ключові проблеми у сфері відновлюваної енергетики та зберегти при цьому імідж інвестиційно привабливої країни», - підкреслила в. о. міністра.

Буславець також зазначила, що обмеження виробництва стосується всіх типів традиційної генерації, включно з теплоелектростанціями. Менший відсоток зниження теплової генерації порівняно з атомною пов’язаний лише і виключно з тим, що в умовах браку традиційної маневреної генерації ГЕС саме теплоелектростанції будуть змушені забезпечувати необхідні резерви маневрової потужності в енергосистемі.

«Ми маємо справу з найбільшою кризою в енергетичній галузі за всю новітню історію української енергетики. У нас повна економічна, фізична та паливна розбалансованість галузі. У ситуації, що склалася, на жаль, немає простих рішень», - підсумувала очільник міністерства.

Нагадаємо, перше засідання Антикризового енергетичного штабу відбулося 29 квітня. До штабу увійшли понад 30 представників зацікавлених ЦОВВ, енергогенеруючих компаній, вугільної галузі, профспілок, народні депутати.

За словами в. о. міністра енергетики і захисту довкілля Ольги Буславець, одним із ключових викликів для галузі, на який треба було зосередити увагу ще минулого року, є стрімке неконтрольоване збільшення потужності відновлюваної енергетики в рамках застарілої моделі "зеленого тарифу". За минулий рік ця потужність зросла в Україні майже втричі.

Читайте також Строительство новых солнечных и ветровых станций запрещено Кабмином 

Источник: ukrinform
 
Интересные новости:
05.05.2020
703
Що робити споживачу при порушенні умов договору виконавцем послуг і де отримати безоплатну правову п...
08.05.2020
1224
Пригород Киева трещит по швам, Одесса взвинтила цены, Львов распродается. Куда можно уехать на майск...
30.04.2020
2693
Оновлення головної сцени та глядацької зали – у київській оперети триває масштабна реконструкц...
05.06.2020
832
Мінрегіон підготував 10 аргументів, які допоможуть створити ОСББ...
03.06.2020
708
Ремонт – процес тривалий і недешевий. У поспіху дуже багато допускаються фатальних помилок, як...
01.06.2020
1065
Инвесторы банка “Аркада” вышли на митинг с требованием возобновить строительство жилых к...