Житло за містом: скільки коштує аренда і як змінилась ціна під впливом коронавірусу

Жити за містом: наскільки карантин підняв попит і ціну на оренду будинків
4914 01.04.2020 в 23:29


Житло за містом
Як змінилась ціна

Витримати одне з головних правил карантину —соціальну дистанцію, та при цьому не відмовляти собі у порції свіжого повітря та сонця — найкраще у будинку за містом. Тож ріелтори відмічають спалах зацікавленості у оренді заміської нерухомості.


ОРЕНДА НА ВСЕ ЛІТО НА ДЕКІЛЬКА СІМЕЙ

«Дивляться весь спектр — від 600 до 5–7 тис доларів у місяць. Більше того — телефонують по об’явам про продаж заміських будинків з проханням здати їх на літо», — каже експерт ринку нерухомості Ірина Луханіна. При чому більшість цікавиться домами з декількома спальнями. «Одразу кажуть: ми шукаємо будинок на дві–три сім’ї», — розповідає Луханіна.

При цьому напрямки не мають суттєвого значення, єдине обмеження — відстань від Києва, і то не така жорстка, як минулорічна. Замість «до 10 км» оговорюють «до 50 км». «Далі 50 км пропозиції розглядають лише «для вивезти бабусю», більшість концентруються на відстані до 50 км», — говорить ріелтор Олена Халіповьска.

Житло у карантин: зростання оренди поза містом та нові шанси для агломерації

Підтверджують тренд росту запиту й аналітичній служби. Наприклад, за даними OLX, у березні на Київщині спостерігався приріст активності більше ніж вполовину у порівнянні з аналогічним же періодом минулого року. Користуються попитом помешкання майже будь-якого розміру: від 1 кімнати до 10. Вдвічі частіше шукають будиночки для довгострокової оренди також в Одеській області. У Львівській, Харківській та Дніпропетровській підвищеним попитом користуються тільки дачі та котеджі до 4 кімнат. Протягом березня 2020 у порівнянні з цим же місяцем минулого року зросла кількість бажаючих винайняти будиночок за містом. При цьому у всіх регіонах найбільшим попитом користувались невеликі лоти — будинки до 4 кімнат.

Якщо ж говорити про кількість оголошень, статистика показує, що у Київській області вона залишилась стабільною у порівнянні з минулим роком. На Львівщині — невеликий приріст у межах 5%. А от у Одеській, Дніпропетровській та Харківській областях можна відзначити падіння — майже на чверть.

ЦІНИ: ФІКСУЮТЬ  У ДОЛАРАХ

За даними аналітиків OLX, є тренд до росту цін. Наприклад, у Київській області минулого року орендувати будинок можна було в середньому за 25 тис. грн, цьогоріч — за 38 тис. грн. На Львівщині теж можна спостерігати підвищення цін — приблизно на 2,5 тис. грн. Жителям Дніпропетровщини також доведеться доплатити за будиночки, але в межах 1 000 грн. А от у Харківській та Одеській областях навпаки — незначний спад цін, у межах 15% в порівнянні із березнем минулого року.

«Ми бачимо, як орендатори повертаються до фіксації цін у валюті, чого не було вже декілька років поспіль», — констатує Луханіна. Наприклад, «класичний» дачний будинок з земельною ділянкою до 6 соток зараз пропонується за 600–700 доларів. Більш сучасні будинки, з повним пакетом «цивілізаційних зручностей» та ландшафтним озелененням, на відстані до 5 км від межі Києва — від 800 до 1 200 доларів у місяць. Активно цікавляться дуплексами/таунхаусами до 15 км. «Їх мало, ціна від 900 до 1 200 доларів», — говорить Луханіна.

Ріелтор Олена Халіповська зазначає, що деякі господарі не просто зафіксували ціни у валюті, а навіть повернули їх до докризового, 2013 року. Вона нагадує, що 2014 року ціни просіли на 30–50%, а зараз є тренд відновлення доларових цін. «Наприклад, будинок півтора року знімала родина, за 1,2 тис. доларів на місяць. Стандартний — три спальні, кухня, гостинна. Невелика ділянка, до 20 соток, але є відкритий басейн. Тож після того, як орендарі з’їхали, хазяїн спочатку виставив ціну у 1,5 тис., а за декілька днів підняв до 2 тис. доларів», — наводить приклад Халіповська.

Ціна житла: що буде з ринком нерухомості після падіння гривні

ПРОДАЖ: КУПИМО ВСЕ, АЛЕ ПІСЛЯ КАРАНТИНУ

Щодо продажу будинків, за даними OLX, за березень 2020 на пропозиції у столичному регіоні відгуків було на 62% більше, ніж в цей же час минулого року. При цьому, однаковим попитом користуються практично всі розміри будинків — від 1-кімнатних до великих 10-кімнатних. Бажаючих придбати невеликий котедж або дачу (до 4 кімнат) побільшало на Одещині та Львівщині — більш ніж вдвічі, та на Харківщині — майже на 20%. У Дніпропетровській області попит на покупку будинків до 4 кімнат залишається стабільним.

Спрос на жилье во время карантина продолжает расти. Почему фавориты - однушки?

Кількість оголошень про продаж будинків в усіх цих регіонах дещо зменшилась у порівнянні з березнем 2019 — в середньому на 10%.

«Черги на купівлю не стоїть. Не тому, що немає попиту, а тому, що оформити угоду у режимі карантину неможливо, адже ЦНАПи закриті. Є тренд, коли люди телефонують за оголошеннями щодо продажу будинків з проханням зняти їх на літо. Але хазяї не йдуть та таке», — констатує Халіповська.

 
ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"

Оксана Гришина

Источник: 3m2
 
Интересные новости:
01.04.2020
1350
Зростання оренди поза містом: агломерації можуть збільшитися після карантину...
26.03.2020
15914
Обвал цен на рынке аренды жилья станет необратимым уже в ближайшее время...
25.05.2020
476
Прості але надважливі рекомендаціі, про те на що треба звернути увагу, коли виїжджають квартира...