Проти «Нафтогазу» відкрито справу через завищені ціни на газ

У позові зазначається, що ціни для населення встановлювалися за промисловими розцінками
1848 03.03.2020 в 09:01


АМКУ відкрив справу проти «Нафтогазу»

Антимонопольний комітет розпочав розгляд справи проти НАК «Нафтогаз України» щодо зловживання монопольним становищем на ринках природного газу та завищення цін для населення з 1 листопада 2018 року. Про це повідомляється на сайті пресслужби відомства.

«Згідно з Положенням Кабміну про Покладання спеціальних обов'язків саме Нафтогаз продає природний газ постачальникам для потреб побутових споживачів, тобто населення. При цьому компанія встановлює на цьому сегменті ринку ціни, які базуються на ціні для промисловості, запропонованій цією ж компанією», – сказано в повідомленні.

В АМКУ також зазначили, що ціни «Нафтогазу» для промислових споживачів вищі, ніж встановлені за результатами електронних біржових торгів на енергетичній біржі та на європейських хабах за умовами доставки газу до кордону України (NCG).

Нагадаємо: раніше «Нафтогаз» повідомив, що ціна газу для потреб населення в лютому знизилася на 15%. За даними компанії, це найнижчій рівень з квітня 2016 року.

Також у «Нафтогазі» зазначили, що з 1 березня знизять ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання на 12%-15% в залежності від умов постачання.

Компанія планувала до кінця лютого розпочати закупівлю природного газу через електронний майданчик Української енергетичної біржі (УЕБ) на умовах редукціону, тобто коли договірна ціна купівлі визначатиметься за результатами торгів.

 
Читайте також А Вам правильно нарахували газ? Як перевірити правильність платіжки: покрокова інструкція

Джерело: mind
 
Интересные новости:
03.03.2020
2123
Шесть шагов, которые помогут разобраться в запутанной схеме...
03.03.2020
3230
В Україні з 1 липня 2020 го різко зросте абонплата на газ...
03.12.2020
492
Локдаун в Україні точно введуть, щоправда наразі немає точної дати. За різними даними, локдаун можут...
03.12.2020
637
В Киеве уже монтируют новогоднюю елку. В этом году звезду на верхушке заменили шляпой...