Вітрогенерація по-новому: вчені винайшли нову конструкцію морських вітряних турбін

Вітрогенератор побудований з опорою на унікальну телескопічну технологію
1491 27.02.2020 в 08:09


Нова конструкція вітрогенератора

У Європі почали встановлювати морські турбіни оновленої конструкції, що робить їх доставку і збір дешевшими і практичнішими.

Кожна така турбіна потужністю в 5 мегават побудована з опорою на новітню телескопічну технологію. Вона дозволяє здійснювати збірку конструкції на суші; потім її доставляють в море за допомогою звичайних буксирів. На місці вежа вітрогенератора, яка подорожує в «складеному» вигляді, розсувається на робочу висоту як телескопічна труба.

Вчені звертають увагу на простоту монтажних робіт, які не потребують дорогого обладнання.

«Наш прототип складається з двох основних елементів. Перший – це плавуча платформа, яка якорями кріпиться до морського дна. Другий – це телескопічний пристрій, що дозволяє розгорнути вишку до потрібного положення», – пояснює інженер Хуан Мануель Санчес Херреро.


Інженери стверджують, що нова технологія може стати універсальною для збірки і доставки в море вітрогенераторів нового покоління з максимальною потужністю в 12 мегават.

Новинка забезпечує електрикою 5 тисяч будинків на острові Гран-Канарія.

 Фахівці стверджують, що знайшли рішення головної проблеми – як забезпечити стійкість конструкції в морських хвилях.

«Офшорна вітряна турбіна – найскладніше, що може бути, мова йде про генератор роторного типу, його центр ваги розташований на висоті, що і створює загрозу стійкості, – пояснює інженер Хосе Серна. – Виходячи з цього, ми вибрали телескопічну технологію: з нею у час транспортування ротор залишається на внизу, це гарантує стабільність конструкції».

Наступним кроком буде виведення цієї технології на ринок.

«У нас є кілька варіантів. Ми можемо створити демонстраційний майданчик на Канарських островах, встановити тут 3-5 морських вітрогенераторів, зібраних за нашою технологією, – розповідає менеджер проекту Хав'єр Ньєто. – А можемо зробити ставку на більший майданчик і розмістити там уже 50-70 вітряків. Зауважу, що ринок офшорних технологій розвивається дуже повільно, ми будемо діяти поетапно. Наша технологія, безумовно, буде затребувана до 2024 року», – вважає Ньєто.

Читайте також Критична точка "зеленої" генерації. Хто змушує відключати вітрові та сонячні станції і Розроблено автономний хмарочос, який переробляє вуглекислий газ у кисень

 

Джерело: mind
 
Интересные новости:
27.02.2020
647
Чому зареєструвати право власності після виплати іпотеки можна і без банківського представника...
27.02.2020
894
У Помпеях після реставрації відкрилися будинки часів виверження вулкана...
26.02.2020
629
Заступник міністра енергетики та захисту довкілля Олексій Рябчин запропонував розміщувати інформацію...
07.04.2020
3940
Карантин ударил по коммунальным платежам. Уровень оплаты значительно снизился. Чем это грозит?...
07.04.2020
3119
Работа над ошибками: подрядчиков заставили сделать гарантийное обновление дорожной разметки. Вс...
07.04.2020
1339
Карантин в Україні: як обмеження вплинули на оренду нерухомості...