Метро на Виноградар: нарешті скоро будівництво. Нові подробиці

У березні почнуть підготовку до будівництва тунелів метро на Виноградар
2687 21.02.2020 в 09:17Метро на Виноградар: підготовка до будівництва почнеться в березні

Монтаж тунелепрохідницького щита для будівництва тунелів Сирецько-Печерської лінії метро у бік масиву Виноградар заплановано на березень.

"На початку березня щит доставлять на будівельний майданчик майбутньої станції "Мостицька". Протягом місяця відбуватиметься його монтаж. А вже у квітні він розпочне проходку правого тунелю від "Мостицької" у бік станції "Сирець". Проходження траси довжиною 1,3 кілометра триватиме орієнтовно 6 місяців. Після того, як щит "вийде" на поверхню на "Сирці", його демонтують і знову перемістять на "Мостицьку". І звідти щит повторно запустять до "Сирця" тепер уже для прокладення лівого тунелю. Цей процес також триватиме орієнтовно півроку, тобто до середини весни 2021-го", - йдеться у повідомленні Київради.

Одночасно з роботами під землею відбуватиметься будівництво тунелів відкритим способом від "Мостицької" у бік станції "Проспект Правди", а також безпосередньо станційних комплексів.

"На сьогоднішній день будівництво метро на Виноградар – це один із найбільших інфраструктурних проектів для столиці. Кияни мають бути впевнені, що бюджетні кошти витрачаються за призначенням, що внутрішні конфлікти в команді метробуду не вплинуть на строки і дві станції метро будуть здані в експлуатацію вчасно. Тож комісія вирішила затребувати від метробуду звіт про використання бюджетних коштів, і запросимо прокуратуру Києва поінформувати Київраду про стан розслідування", - зазначив голова комісії з питань транспорту Олексій Окопний.

Окрім технічних питань і стану будівництва метро, комісія поцікавилася у метробуду, чи існують ризики зриву строків через внутрішній корпоративний конфлікт. Адже такими ризиками можуть бути рішення судів із повним блокуванням рахунків підприємства чи слідчі дії. Однак "Київметробуд" запевнив, що співпрацює з правоохоронними органами і наразі дотримується плану-графіку робіт. Також підприємство зазначає, що не має заборгованості із заробітної платні перед своїми працівниками, задіяними на будівництві метро, та постачальниками матеріалів і обладнання.

«Київрада готова забезпечувати будівництво метро фінансово, але й метробуд повинен прозоро витрачати бюджетні кошти і звітувати перед громадою. Також бажано встановити на всіх майданчиках веб-камери, щоб кияни могли спостерігати за активністю будівництва онлайн», – зазначив депутат Київради від житлового масиву Виноградар Вадим Сторожук.

Авансовий платіж, який метробуд отримав у 2018 році при укладенні договору з КП "Київський метрополітен", на даному етапі повністю забезпечує фінансування. А ті кошти, що закладені на будівництво метро в міському бюджеті-2020, будуть направлені на розробку проєктів і перекладення інженерних мереж, які потрапляють у зону робіт.

Нагадаємо, будівництво метро на Виноградар стартувало в березні 2019 року. Зокрема, будується перша черга: 2 пускові станції – "Мостицька" і "Проспект Правди". Це ділянка протяжністю 3,7 кілометра від станції "Сирець". Загальна кошторисна вартість першої черги становить 6,3 млрд гривень. Дві станції планується здати в експлуатацію в кінці 2021 року.

Раніше мер Києва Віталій Кличко зазначив, що внутрішні конфлікти на ПАТ “Київметробуд” жодним чином не повинні вплинути на хід і терміни будівництва метро на Виноградар.

Читайте також Микола Поворозник: відверто про Шулявку, метро на Виноградар та Подільський міст і Що відбувається на будівництві метро на Виноградар (ФОТО, ВІДЕО) 

Джерело: ukrinform
 
Интересные новости:
21.02.2020
942
Кабінет міністрів України прийняв постанову про соціальне житло. Що зміниться?...
21.02.2020
1211
Сміттєві баки нового покоління вже привернули увагу за межами Німеччини...
20.02.2020
814
Очільниця Парижу Анн Ідальго планує зробити найкомфортніше місто для велосипедистів...
07.04.2020
3967
Карантин ударил по коммунальным платежам. Уровень оплаты значительно снизился. Чем это грозит?...
07.04.2020
3146
Работа над ошибками: подрядчиков заставили сделать гарантийное обновление дорожной разметки. Вс...
07.04.2020
1339
Карантин в Україні: як обмеження вплинули на оренду нерухомості...