До першої плавучої сонячної електростанції підключать курортний острів в ОАЕ

Плавуча сонячна електростанція забезпечить електроенергією частину Дубайських і Мальдівських островів
2086 19.02.2020 в 09:29Плавуча сонячна електростанція запрацює в ОАЕ

В Об'єднаних Арабських Еміратах запрацює перша плавуча сонячна електростанція на крихітному курортному острові Нурай.

Проект, який реалізує компанія Enerwhere, введуть в експлуатацію за декілька днів.

Пілотна СЕС, потужність якої становить всього 80 кВт, стане важливим тестовим прикладом для аналогічних проектів у регіоні, який історично сильно залежав від доходів, отриманих від видобутку нафти і газу.

Дубайські штучні острови і частина Мальдівських островів також можуть отримати вигоду з плавучої сонячної станції як способу отримання низьковуглецевої електроенергії, не жертвуючи дорогоцінною пляжною землею, говорить головний виконавчий директор Enerwhere Стефан Макштейн. «Встановлення та обслуговування сонячних панелей на морі коштує дорого, приблизно в три рази дорожче, ніж наземні проекти, - пояснює він. – Але для такого курортного острова, як Нурай, це все ж набагато краще, ніж купувати цінну пляжну нерухомість, за яку туристи готові платити набагато більше».

Боротися з хвилями та корозією на морі набагато складніше технічно, ніж встановлення сонячних панелей на даху або у пустелі, продовжує Стефан Макштейн. «Проект надасть корисну інформацію про переваги розміщення сонячних панелей у морі, - каже він. - Відбите світло від поверхні моря і природне охолодження води, що омиває панелі, можуть підвищити ефективність плавучих СЕС в умовах Близького Сходу, де подібні проекти страждають від перегріву».

Державні енергетичні агентства ОАЕ проявили певний інтерес до розробки плаваючих сонячних технологій. У минулому році Дубайська державна енергетична компанія уклала контракт з німецькою фірмою Fichtner Group на консультацію щодо проекту будівництва плавучої сонячної електростанції в невстановленому місці.

Розробник екологічно чистої енергії Masdar, який належить уряду Абу-Дабі, будує перший в Індонезії плавучий сонячний проект. Тим не менш, найбільші сонячні проекти країни будуть як і раніше будуватися у пустелі.

Читайте також У пустельному місті побудували сад з "нульовим споживанням води" (ФОТО) 

Джерело: ecotown
 
Интересные новости:
19.02.2020
4327
Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, пояснив, що зміна цін в платіжках зумовлена с...
17.02.2020
2176
НКРЭКУ отреагировала на жалобы украинцев и направила водоканалам разъяснительные письма...
23.09.2020
2211
Проєкт реконструкції розробили спільно з автором будівлі Флоріаном Юр’євим...
23.09.2020
581
Телевізійна вежа Торонто може стати стержнем для дерев'яних будиночків...
23.09.2020
566
Кияни пропонують заборонити відкривати ресторани та кафе у житлових будинках...
Новости и Акции компаний