«Арселорміттал Кривий Ріг» проведе реконструкцію хвостосховища «Миролюбівка»

«АрселорМіттал Кривий Ріг» представив під час громадських слухань звіт про оцінку впливу на довкілля за проектом реконструкції хвостосховища «Миролюбівка» – спеціальної гідротехнічної споруди, що використовується для розміщення відходів збагачення

944 05.12.2019 в 08:14Проект передбачає поетапне нарощування двох ярусів дамб обвалування

«АрселорМіттал Кривий Ріг» представив під час громадських слухань звіт про оцінку впливу на довкілля за проектом реконструкції хвостосховища «Миролюбівка» – спеціальної гідротехнічної споруди, що використовується для розміщення відходів збагачення.

Проект передбачає поетапне нарощування двох ярусів дамб обвалування. Спочатку до відмітки +160,0 метрів (І черга), а після до відмітки +165,0 метрів (ІІ черга). Також буде виконано будівництво внутрішніх і розділяючих дамб, розміщення інженерних мереж, трубопроводів, водоскидної споруди. Крім того, планується влаштування огороджуючих, струменеспрямовуючих та розділяючих дамб і застосування захисних екранів. Плюс – реконструкція водознижувальних свердловин із заміною насосів і споруд гідротранспорту пульпи та зворотного водопостачання, а також відведення фільтраційних вод.

Під час громадських слухань на питання мешканців і громадськості відповіли автори підготовлених звітів і представники різних служб «АрселорМіттал Кривий Ріг». Для зменшення впливу об'єкту на довкілля підприємство забезпечить виконання природоохоронних заходів: пилопригнічення поверхонь хвостових відкладень і укосів дамб, охорону та раціональне використання водних і земельних ресурсів, моніторинг стану навколишнього середовища.

В даний час «АрселорМіттал Кривий Ріг» експлуатує три хвостосховища. У два з них – «Миролюбівка» та «Об'єднане. Четверта карта» – підприємство планує інвестувати у 2020–2024 рр. близько 50 млн доларів. У третє хвостосховище «Центральне» компанія вже вклала понад 15 млн доларів, завершивши у 2017 році будівництво до відмітки +90 метрів (зараз +95 м). Ще стільки ж «АрселорМіттал Кривий Ріг» витратить на його розширення до відмітки +115 м (ці роботи заплановані на найближчі сім років).

Всі об'єкти зводяться з урахуванням міжнародних і державних стандартів – з використанням сучасних технологій, сертифікованого обладнання та матеріалів, які мінімізують техногенне навантаження на прилеглі території. 
Интересные новости:
05.12.2019
1930
Падіння баштових кранів на будмайданчиках по всьому світу регулярно потрапляє до новин. Однак те, що...
05.12.2019
1748
Инженеры из объединения Graphene создали на основе наночастиц графена и диоксида титана новый фотока...
05.12.2019
2825
Понад 30 виробників альтернативної енергетики підписали відкрите колективне звернення до голів Коміт...
16.01.2021
590
Окрім осучаснення збудованої  1907 році будівлі, розробники проєкту передбачили новий новітній ...
16.01.2021
1058
Для пользователей велосипедов с колесом Rolloe разработают мобильное приложение, чтобы фиксировать д...
15.01.2021
3270
Довгий час зловживання на дорожніх роботах призводили до значних втрат коштів платників податків. Чи...