«Арселорміттал Кривий Ріг» проведе реконструкцію хвостосховища «Миролюбівка»

«АрселорМіттал Кривий Ріг» представив під час громадських слухань звіт про оцінку впливу на довкілля за проектом реконструкції хвостосховища «Миролюбівка» – спеціальної гідротехнічної споруди, що використовується для розміщення відходів збагачення

542 05.12.2019 в 08:14Проект передбачає поетапне нарощування двох ярусів дамб обвалування

«АрселорМіттал Кривий Ріг» представив під час громадських слухань звіт про оцінку впливу на довкілля за проектом реконструкції хвостосховища «Миролюбівка» – спеціальної гідротехнічної споруди, що використовується для розміщення відходів збагачення.

Проект передбачає поетапне нарощування двох ярусів дамб обвалування. Спочатку до відмітки +160,0 метрів (І черга), а після до відмітки +165,0 метрів (ІІ черга). Також буде виконано будівництво внутрішніх і розділяючих дамб, розміщення інженерних мереж, трубопроводів, водоскидної споруди. Крім того, планується влаштування огороджуючих, струменеспрямовуючих та розділяючих дамб і застосування захисних екранів. Плюс – реконструкція водознижувальних свердловин із заміною насосів і споруд гідротранспорту пульпи та зворотного водопостачання, а також відведення фільтраційних вод.

Під час громадських слухань на питання мешканців і громадськості відповіли автори підготовлених звітів і представники різних служб «АрселорМіттал Кривий Ріг». Для зменшення впливу об'єкту на довкілля підприємство забезпечить виконання природоохоронних заходів: пилопригнічення поверхонь хвостових відкладень і укосів дамб, охорону та раціональне використання водних і земельних ресурсів, моніторинг стану навколишнього середовища.

В даний час «АрселорМіттал Кривий Ріг» експлуатує три хвостосховища. У два з них – «Миролюбівка» та «Об'єднане. Четверта карта» – підприємство планує інвестувати у 2020–2024 рр. близько 50 млн доларів. У третє хвостосховище «Центральне» компанія вже вклала понад 15 млн доларів, завершивши у 2017 році будівництво до відмітки +90 метрів (зараз +95 м). Ще стільки ж «АрселорМіттал Кривий Ріг» витратить на його розширення до відмітки +115 м (ці роботи заплановані на найближчі сім років).

Всі об'єкти зводяться з урахуванням міжнародних і державних стандартів – з використанням сучасних технологій, сертифікованого обладнання та матеріалів, які мінімізують техногенне навантаження на прилеглі території. 
Интересные новости:
05.12.2019
1538
Падіння баштових кранів на будмайданчиках по всьому світу регулярно потрапляє до новин. Однак те, що...
05.12.2019
1512
Инженеры из объединения Graphene создали на основе наночастиц графена и диоксида титана новый фотока...
05.12.2019
2203
Понад 30 виробників альтернативної енергетики підписали відкрите колективне звернення до голів Коміт...
22.01.2020
920
Бюро Foster + Partners подало апелляцию по поводу 300-метровой башни Тюльпан, строительство которой ...
22.01.2020
491
IKEA строит в Вене магазин без паркинга – он будет спроектирован, прежде всего, как место, где...
22.01.2020
675
В столице 177 домохозяйств производят электроэнергию с помощью солнечных электростанций...