Громадський проект з України став фіналістом міжнародної премії World Smart City Awards

Український досвід бюджету участі відзначили на всесвітній премії у сфері smart city - платформа Громадський проект увійшла до числа фіналістів у номінації Inclusive&Sharing Cities

746 25.11.2019 в 08:00За роки роботи платформи 1 188 021 громадянин хоча б раз голосував за проекти

Платформа Громадський проект увійшла до складу фіналістів у номінації Inclusive&Sharing Cities під міжнародної премії World Smart City Awards.

Організатори премії відзначили проект серед топ-20 рішень, що змінюють міста.

World Smart City Awards — щорічна премія, що відзначає ідеї, проекти, інновації, практики, що трансформують міста. Конкурс цьогоріч отримав 450 заявок з понад 54 країн світу.

Премію вручають в рамках Smart City Expo World Congress. Подія щороку збирає у Барселоні представників країн та муніципалітетів, громадські організації, бізнес, представників громадянського суспільства з усього світу.

Мета події - сприяти соціальним інноваціям, започаткуванням партнерств та бізнес-можливостей, що поліпшуватимуть добробут міст та громадян.

Платформа для цифровізації бюджету участі Громадський проект запрацювала в Україні влітку 2016. Вона починалася як грантова ініціатива організації SocialBoost, підтримана Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень через фінансування USAID.

Спершу приєдналися пілотні міста - одним з першопрохідців став Львів. Згодом платформа охопила інші міста, від великих до малих, далі - ОТГ.

Платформа мала:

  • створити інструмент, який надасть громадянам реальне, а не на папірці, право впливу на розвиток своїх міст;
  • надати місцевій владі інструмент для розуміння проблем та потреб своєї громади
  • популяризувати приватно-публічне партнерство та сприяти спільним проектам громадських організацій, згуртуванню активістів та соціальних ініціатив.

Станом на літо 2019 платформу використовують понад 90 муніципалітетів України. Серед них як великі міста - Львів, Дніпро, Маріуполь, так і невеличкі - Ніжин, Шостка, Ромни, а також об’єднані територіальні громади.

Платформа вже залучила до бюджету участі понад 5 мільйонів громадян-унікальних користувачів - вони хоча б раз цікавились бюджетом участі онлайн.

Користуються інструментом 12 обласних центрів: Київ, Дніпро, Житомир, Львів, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Хмельницький, Чернівці, Чернігів, нещодавно підключився Херсон.

За роки роботи платформи 1 188 021 громадянин хоча б раз голосував за проекти. У середньому по країні кожен містянин голосує за 2,6 проекти - хтось за 4, а хтось лише за один.

За час роботи платформи міста виділили на бюджет участі 1 085 668 707 грн.

Читайте також про те, що електроннний кабінет забудовника має запрацювати вже цього року. А також про те, що новий містобудівний кадастр України планують створити вже у наступному році.


Источник: prostir
 
Интересные новости:
25.11.2019
1751
СБУ повідомила про розкриття масштабної корупційної схеми чиновників одеської філії «Адміністр...
25.11.2019
2708
Мінрегіон готує завдання для розробки нового містобудівного кадастру, який має стати єдиною електрон...
25.11.2019
1288
За даними Мінекономіки, в Україні станом на 7 жовтня 2019 року було зареєстровано 42 індустріальні п...
21.02.2020
2047
Энергомодернизация жилого фонда заработает по новым правилам. Что изменится и как это скажеться на и...
21.02.2020
654
Приклад країн Європи, де ставки іпотечного кредитування від 0% до 6% - буденна реальність...
21.02.2020
669
Європейський інвестиційний банк підтримає проєкти з підвищення безпеки на дорогах України...