З Держархбудконтролю знімуть низку повноважень: яких саме

У підписаному президентом законі щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва посилено відповідальності суб'єктів надання адміністративних послуг та обмежено деякі повноваження посадових осіб ДАБІ

1680 19.11.2019 в 08:18З 1 червня наступного року ДАБІ втрачає низку своїх повноважень

14 листопада 2019 року президентом було підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» (199-IX від 17.10.2019 року).

Вказаним Законом, зокрема, передбачено створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, одними з компонентів якої мають стати Реєстр будівельної діяльності та Електронний кабінет.

Також цим Законом посилено відповідальності суб'єктів надання адміністративних послуг та обмежено деякі повноваження посадових осіб державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБІ), зокрема щодо скасування містобудівних умов та обмежень (МУО), повідомлень, декларацій та дозволів.

Закон набирає чинності 1 грудня 2019 року, а положення щодо запровадження електронного кабінету - з 1 січня 2020 року. Єдина електронна система у сфері будівництва буде впроваджена поетапно - з 1.12.2020 по 1.12.2022 року.

Отже, з 1 червня 2020 року органи державного архітектурно-будівельного контролю втратять право самостійно:

 • скасовувати містобудівні умови та обмеження (МУО), а також видавати обов'язкові до виконання приписи щодо внесення змін в МУО;
 • припиняти (скасовувати) право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі повідомлення;
 • припиняти (скасовувати) право на початок виконання підготовчих робіт, набуте на підставі повідомлення;
 • анульовувати (скасовувати) документи, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

МУО - з 1.06.2020 року:

Внесення змін до містобудівних умов та обмежень може здійснювати орган, що їх надав, за заявою замовника або за рішенням суду.

 • Скасування містобудівних умов та обмежень здійснюється:
 • за заявою замовника;
 • за рішенням суду.

При цьому , у разі скасування за рішенням суду містобудівних умов та обмежень посадові особи відповідного уповноваженого органу містобудування та архітектури несуть відповідальність згідно із законом.

Дозвіл (повідомлення) на будівництво - з 1.06.2020

Право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, може бути припинено відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:

 1. подання замовником заяви про припинення права, набутого на підставі повідомлення про початок виконання будівельних робіт;
 2. отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;
 3. на підставі судового рішення, що набрало законної сили.

З 1 червня 2020 року ДАБІ не матиме права позбавити особу права на виконання будівельних робіт, набуте на підставі повідомлення у випадку встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.

Дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі:

 1. подання замовником заяви про анулювання дозволу на виконання будівельних робіт;
 2. наявності відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником;
 3. на підставі судового рішення, що набрало законної сили, про скасування містобудівних умов та обмежень та/або припинення права на виконання будівельних робіт.

З 1 червня 2020 року ДАБІ не матиме права анулювати дозвіл на будівництво у випадках:

 • встановлення під час перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об’єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об’єкта, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю;
 • скасування містобудівних умов та обмежень;
 • систематичного (два і більше разів підряд) перешкоджання проведенню перевірки посадовими особами органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Автор: Юрій Брикайло, DREAMDIM


Читайте також: Для подолання корупції у держархбудінспекції потрібні комплексні системні рішення.


 
Интересные новости:
19.11.2019
2744
Гарячі дискусії останніх тижнів про необхідність ретроспективного зниження "зеленого тарифу"&nb...
19.11.2019
1527
Верховна Рада у першому читанні проголосувала за проєкт закону № 2178–10 щодо скасув...
18.11.2019
1526
Американские исследователи опубликовали результаты эксперимента, в процессе которого искусственный и...
23.01.2020
974
Цього року в аеропорту «Бориспіль» планують збудувати автовокзал. Від решти проєктів дов...
23.01.2020
954
2019 видався непростий для ринку передмістя Києва: покупець був нестабільний у своїх рішеннях. Далек...