В кінотеатрах та залах обіцяють кращий звук

Новий ДБН щодо закладів культури набув чинності з 1 листопада цього року та містить декілька змін, що стосуються якості звуку у концертних залах та інших закладах культури

1355 18.11.2019 в 08:39Важливим етапом акустичного проектування повинно бути комп’ютерне моделювання

Новий ДБН щодо закладів культури набув чинності з 1 листопада цього року і стосується проектування нових і реконструкції існуючих будівель закладів культури. Це кінотеатри, театри, концертні зали, музеї тощо.

Серед інших змін, у ДБН «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» є й зміни, що стосуються акустики.

«Якість звуку – це не лише правильне обладнання, а й належне архітектурне планування зали за формою, матеріалами і так далі. У новому ДБН щодо закладів культури було переглянуто і оновлено ці вимоги, щоб майбутні концертні зали, театри та зали в кінотеатрах будувалися кращими – з кращим звуком без відлуння та інших дефектів», - написав на своїй сторінці у Facebook президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

Парцхаладзе навів декілька прикладів змін у ДБН щодо закладів культури, які пов'язані з акустикою:

  • прямокутна форма зали та плоска горизонтальна стеля допускається лише для планування невеликих лекційних зал до 200 осіб. А на більшу місткість глядачів краще робити трапецієподібну форму з кутом розкриття 10-12 градусів.
  • у залах з великою стелею і шириною, щоб не провокувати різні звукові відбиття і запізнювання на перших рядах треба застосовувати звуковідбивальні конструкції на стелях і стінах, які б спрямовували відбитий звук на більш віддалені місця.
  • “театральна луна” може виникнути у випадку, якщо задня стіна зали примикає до стелі під кутом 90 градусів. Щоб це унеможливити, потрібно задню частину стелі проектувати з нахилом у бік задньої стіни чи застосовувати спеціальні оздоблювальні матеріали з акустичними властивостями.
  • для ефективного розсіювання відбитого звуку у залах мають застосовуватися спеціальні розсіювальні елементи. А для огороджувальних конструкцій залів не рекомендується використовувати гладкі паралельні плоскі поверхні.

У ДБН також зазначено, що одним із важливих етапів акустичного проектування повинно бути комп’ютерне моделювання і розрахунок локальних акустичних критеріїв. Це потрібно для оцінки розбірливості мови, ясності звучання, гучності тощо.

Раніше ми розповідали про те, що кінотеатри, концертні зали та інші заклади культури стануть більш доступними.  А також про те, що зсінено норми щодо часу евакуації з кінотеатрів у ТРЦ

Про зміни у Державних будівельних нормах читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів.

 
Интересные новости:
14.11.2019
1498
1 листопада набули чинності ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”, згідно з як...
12.11.2019
1454
З 1 вересня в Україні діють ДБН, що дозволяють використовувати геосинтетичні матеріали при будівницт...
08.11.2019
1448
В Україні посилено вимоги щодо безпечної евакуації відвідувачів з кінотеатрів у торговельних центрах...
30.06.2020
2125
До кінця року планується перегляд близько 20 ДБН, а до кінця 2024 року Мінрегіон оновить усі 100% бу...
29.05.2020
1478
Перелік та посилання на ДБН, які набирають чинності 01.06.2020...
07.05.2020
3195
З 1 червня вступить у дію зміна в ДБН В.2.5-20:2018 "Газопостачання". Газовикористовуюче обладнання ...