Кінотеатри, концертні зали та інші заклади культури стануть доступними – набули чинності нові норми

1 листопада набули чинності ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”, згідно з якими частина місць у залах кінотеатрів, концертних установ, у тому числі, театрів, філармоній, опер тощо має обов’язково проектуватися доступними маломобільних людей

1556 14.11.2019 в 08:20Кількість місць для осіб з інвалідністю на кріслах колісних в залах для глядачів слід визначати з розрахунку - 1-1,5%

Згідно з новими будівельними нормами щодо закладів культури, які діють з 1 листопада цього року, частина місць у залах кінотеатрів, концертних установ, у тому числі, театрів, філармоній, опер тощо має обов’язково проектуватися доступними для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

“Доступні кінотеатри, концертні зали, музеї – це те, що в Європі є нормою, а в нас ще досі, на жаль, зустрічається рідко. Може так здаватися, що нібито закордоном людей з інвалідністю більше, ніж у нас. Це не так. Просто в нас вони не можуть пересуватися вільно та без перешкод у тому просторі, який існує в Україні. А в Європі все створено для зручностей кожного. Ми маємо це змінювати. Тому, зокрема, у нових нормах щодо закладів культури було прописано, що в їх залах мають бути обов’язково окремі зручні місця для людей з інвалідністю, а також облаштований доступ до всіх публічних приміщень закладу, у тому числі, доступні туалети. Норми діють вже з листопада”, - наголосив президент Конфедерації України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з ДБН, кількість місць для осіб з інвалідністю на кріслах колісних в залах для глядачів слід визначати з розрахунку - 1-1,5% від загальної місткості, але не менше 2-х місць. Такі місця слід передбачати в першому або останньому рядах партеру або ложі і розміщувати на плоскій ділянці підлоги.

Крім цього, з авансцени окрім 2-х східців-сходів необхідно передбачати пандус або вертикальний підйомник для осіб з інвалідністю і маломобільних груп населення, що ведуть до проходів у залі.

У нових нормах зазначено, що для нового будівництва та реконструкції будівель закладів культури необхідно враховувати вимоги нового ДБН В.2.2-40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення”, у якому прописані необхідні обов’язкові параметри для забезпечення реальної доступності осіб з інвалідністю, починаючи від входу і парковки до місць в залі та інших публічних приміщень. Все це має бути доступним не лише для людей з інвалідністю, що пересуваються на візках, а й для людей з порушеннями зору та слуху. ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” набрав чинності 1 квітня цього року.

ДБН В.2.2-16:2019 “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади” був розроблений ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну застарілого ДБН 2005 року.

Раніше ми розповідали про те, що жіночих вбиралень у нових театрах та кінотеатрах тепер буде вдвічі більше


Про зміни у Державних будівельних нормах читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів.

Источник: dezeen
 
Интересные новости:
12.11.2019
1514
З 1 вересня в Україні діють ДБН, що дозволяють використовувати геосинтетичні матеріали при будівницт...
08.11.2019
1510
В Україні посилено вимоги щодо безпечної евакуації відвідувачів з кінотеатрів у торговельних центрах...
06.11.2019
1530
З вересня цього року траси повинні будуватись з обов‘язковими розривами дорожнього огородження...
01.09.2020
871
Опубліковано для ознайомлення першу редакцію проєкту державних будівельних норм на заміну ДБН Б.1.1-...
30.06.2020
2272
До кінця року планується перегляд близько 20 ДБН, а до кінця 2024 року Мінрегіон оновить усі 100% бу...
Новости и Акции компаний